Reklama
Reklama

Iga Świątek i Daria Abramowicz: to koniec plotek o ich relacji. Jest stanowcza reakcja tenisistki

Iga Świątek odpowiada na medialną burzę dotyczącą jej relacji z Darią Abramowicz. We wszystko zamieszany jest Netflix, który pokazał ich relacje w kontekście nietypowej sytuacji. Pierwsza rakieta świata nie do końca jest zadowolona z efektów dokumentu. Jest jej stanowcza reakcja.

Iga Świątek i Daria Abramowicz: to koniec plotek o ich relacji. Jest stanowcza reakcja tenisistki

O tym, że Iga Świątek korzysta z pomocy psychologa sportowego Darii Abramowicz wiadomo od dawna. Na przestrzeni lat pojawiło się też mnóstwo plotek na temat ich relacji. Czarę goryczy ostatecznie przelał dokument Netfliksa, na którym to widać "dziwną" relację pomiędzy kobietami. Najlepsza rakieta świata postanowiła definitywnie uciąć plotki.

Reklama

Iga Świątek i Daria Abramowicz negatywnie pokazane przez Netflixa. Jest reakcja tenisistki

Iga Świątek właśnie wylewała siódme poty na turnieju WTA 1000 w Cincinnati. Choć 22-letnia Polka - jak zawsze - szła jak burza, to trafiła na twardą przeciwniczkę. Amerykanka Coco Gauff pokonała Igę Świątek, pozbawiając ją marzeń o finale.

Jakby tego było mało, to jak bumerang powrócił temat relacji Igi Świątek i Darii Abramowicz. W jednym z odcinków dokumentu Netfliksa "Break Point" poświęconemu Świątek, kamery uchwycił zaskakującą interakcję pomiędzy kobietami. Całość wywołała falę spekulacji i ponownych niepotwierdzonych plotek o tym, jaka relacja istnieje pomiędzy tenisistką, a psycholożką.

W uchwyconej scenie widać było, jak Iga Świątek słownie równa z ziemią Darię Abramowicz podczas wizyty u fryzjera. Kiedy fryzjerka spytała się Igi, jak długie chce mieć włosy, wtedy wtrąciła się w rozmowę Daria, która chciała się upewnić, aby Iga mogła związać włosy do meczu.

Iga wówczas odpowiedziała stanowczo: "Nie będę włosów podporządkowywać pod to. Wszystko inne będę". Słowa, gestykulacja i miny obu kobiet doprowadziły do zagorzałej dyskusji o ich relacji na Twitterze.

Iga Świątek odnosi się do dokumentu Netfliksa. Broni Darii Abramowicz

Iga Świątek przyznała, że jest rozczarowana tym, jak pokazał część z jej życia Netflix. Szczególnie ubolewała nad tym, że nie pokazano jej imprezy charytatywnej, podczas której zebrała 2 miliony złotych.

"Jestem świadoma tego, jak przygotowywany jest taki serial, ale było kilka rzeczy, które chciałam, żeby zostały uwzględnione - na przykład impreza pokazowa w Krakowie, której ostatecznie nie pokazano. Było to dla mnie trochę smutne. Ekipa Netfliksa pojawiła się w Krakowie. Atmosfera była znakomita, na pewno warta pokazania w serialu. Może nie pasowało to do odcinka lub fabuły" - zastanawiała się 22-latka.  

Daria Abramowicz otrzymała falę hejtu

Iga broni też Darii Abramowicz, ponieważ otrzymała masę krytyki i nieprzychylnych komentarzy od internautów.

"Rozmawialiśmy już z Netfliksem o tych rzeczach. Chciałabym, żeby można było to zrobić trochę inaczej. Kiedy oglądaliśmy to przed premierą, nie mieliśmy wpływu na to, jak zmontowali niektóre rzeczyByłam sarkastyczna i powiedziałam, że nie będę dostosowywać fryzury do tenisa, bo kilka lat temu miałam tendencję do ścinania włosów naprawdę krótko. Moje włosy są chaotyczne. To musi być idealne. Jeśli nie, nie mogę tego kontrolować. Daria po prostu mi o tym przypomniała. Dostała za to wiele złośliwych komentarzy, że jej się nie podoba, że ma wpływ na moją fryzurę i inne sprawy. To nieprawda" - zdradziła Iga Świątek dla "The Tennis Letter"

Daria Abramowicz nie tylko pracuje z Igą w ramach sesji, ale także towarzyszy jej podczas treningów i turniejów. Większość internautów spekuluje, że Daria i Iga są nierozłączne i spędzają ze sobą zbyt dużo czasu. Potwierdzeniem ich teorii miał być właśnie fragment dokumentu na Netfliksie.

Daria Abramowicz ma 35 lat i sama kiedyś trenowała żeglarstwo regatowe, a później była trenerem dzieci i młodzieży w Iławie. Oprócz wspierania Igi Świątek prowadzi również swój własny blog oraz podcast na temat psychologii sportu. Przez Komisję Sportu Kobiet przy PKOl została uhonorowana nagrodą Trenerki Roku 2020. 

Zobacz też:

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Iga Świątek | Daria Abramowicz
Reklama
Reklama
Reklama