Reklama
Reklama
Tylko u nas

Ida Nowakowska wprost o chrzczeniu dzieci. Mówi kto, "wręcz nie powinien" tego robić

Ida Nowakowska (31 l.) nigdy nie kryła swojego bliskiego kontaktu z Kościołem katolickim, z tego też powodu oczywiste dla niej było, że jej malutki synek Maks również będzie wyznawał tę samą wiarę. Ulubienica TVP bardzo poważnie traktuje kwestie duchowego rozwoju, dlatego w rozmowie z Pomponik.pl zgodziła się wyjaśnić, dlaczego tak ważny jest dla niej chrzest dziecka. Co tancerka sądzi o gwiazdach, które nie zdecydowały się na pierwszy sakrament swojej pociechy?

Ida Nowakowska mówi wprost o chrzczeniu dzieci: "Jeśli ktoś nie czuje się częścią Kościoła, to nie powinien"

Ida Nowakowska to tancerka i prezenterka, która bardzo dobrze czuje się w Telewizji Polskiej. Nic zresztą dziwnego, bowiem gwiazda nie kryje swojej żarliwej wiary, co odpowiada narracji mediów publicznych, gdzie pracuje.

Duchowy rozwój i częste wizyty w kościele są na tyle ważne dla tancerki, że oczywistym dla niej było wychowywanie swojego synka Maksa "blisko Boga".

Reklama

W przeciwieństwie do podejścia Idy, w ostatnim czasie wśród wielu polskich celebrytek pojawia się trend, by nie chrzcić dzieci. Taką decyzję podjęła m.in. Zofia Zborowska, Lara Gessler, czy Aleksandra Domańska, o czym opowiadały w mediach, zupełnie nie przejmując się skrajnymi komentarzami, które później pojawiały się na temat ich decyzji. 

Pomponik.pl zapytał Idę Nowakowską, co ona sądzi o takim podejściu do sprawy.

Ida Nowakowska bardzo emocjonalnie podchodzi do pierwszego sakramentu, a dzień chrztu wspomina ze wzruszeniem. Osób, które nie decydują się na ten krok, stara się jednak nie oceniać.

Jakiś czas temu ogromną kontrowersję wzbudził cennik krążący po sieci, który miał pojawić się w jednej z polskich parafii. W kościelnej rozpisce podano, ile kosztuje poszczególny sakrament. 

Ten pomysł wiele osób uznało za szokujący, ponieważ w teorii, za sakramenty nie powinno się płacić konkretnych kwot. Okazuje się, że Ida nie słyszała o żadnym "cenniku" i nie widzi nic w tym złego, a wręcz - wyznaje podejście, iż każdy powinien dać tyle pieniędzy, ile w danej chwili jest w stanie.

Naszą rozmowę z Idą Nowakowską można w całości obejrzeć tutaj:

Zobacz też:

Idę Nowakowską zastąpi... Edyta Herbuś! Wielkie zmiany w "You Can Dance - Nowa Generacja"

Mieczysław Fogg prowadził podwójne życie. Prawda wyszła przypadkiem...

Co łączy Wieniawę, Tyszkiewicz i Kurowską? Są "nietolerancyjne"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Ida Nowakowska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy