Reklama
Reklama
Tylko u nas

Ida Nowakowska o zaufaniu do duchownych. „Ksiądz to też człowiek, więc trzeba mieć uszy i oczy szeroko otwarte”

Ida Nowakowska nigdy nie ukrywała, że jest osobą głęboko wierzącą. Gwiazda TVP mówi otwarcie o tym, że chodzi do kościoła na mszę i inne nabożeństwa i w duchu katolickim zamierza wychować też swojego synka. W rozmowie z naszym reporterem wyjawiła, jaki ma stosunek do księży.

Temat wiary dla wielu osób wydaje się zbyt osobisty, by rozmawiać o nim publicznie. Są jednak gwiazdy, które otwarcie mówią o negatywnym czy też pozytywnym stosunku do wiary, Boga czy kościoła.

Do pierwszych należą chociażby Zofia Zborowska czy Matylda Damięcka, z kolei do grona osób wierzących i mówiących o tym otwarcie można zaliczyć Dominikę Figurską, Annę Guzik czy Idę Nowakowską.

Ida Nowakowska otwarcie o księżach

Ta ostatnia wielokrotnie podkreślała, że nie wstydzi się swojej wiary w Boga, ani tego, że uczęszcza na mszę czy inne nabożeństwa. W rozmowie z naszym reporterem wypowiedziała się właśnie na temat księży. Jak sama stwierdziła, ona nie miała z nimi nigdy złych doświadczeń, co określa mianem szczęścia.

Reklama

"Poznałam niezwykle wartościowych księży, którzy tak dużo mi powiedzieli i którzy mają niezwykłą widzę, po pięć doktoratów i po to się kształcą, żeby móc porozmawiać np. z kimś z parafii" - wyznała nam.

Ida Nowakowska wspomniała również, że był czas w jej życiu, gdy szczególnie potrzebowała rozmowy z osobą duchowną, gdyż miała różne wątpliwości. Jak się okazało, znalazła odpowiedzi na swoje pytania, co bardzo sobie chwali.

"Był taki okres, że bardzo dużo się działo i ja jako człowiek, pomimo że jestem dobrą osobą, nie rozumiałam pewnych kwestii. Czułam, że muszę pójść do osoby, która naprawdę nad tym myśli, która ma wiedzę, która jest wykształcona i doprowadziła pewne myśli do jakiegoś consensusu przez tę wiedzę" - wyznała reporterowi pomponik.pl.

Czy Ida Nowakowska ufa duchownym?

Gwiazda TVP postanowiła również stanąć w obronie księży, co wcale nie znaczy, że ufa im bezgranicznie.

"Moim zdaniem rola księży jest ważna, ale ksiądz to też człowiek, więc trzeba mieć uszy i oczy szeroko otwarte i nie podążać ślepo za niczym, za żadną grupą ani instytucją czy człowiekiem, tylko świadomie słuchać, rozumieć i podążać, inspirować się tymi, którzy naprawdę przemawiają do danego człowieka. Wierzę w to całym sercem".

Zgadzacie się z jej opinią?

Cały wywiad z Idą Nowakowską możecie obejrzeć poniżej:

Zobacz też:

Ida Nowakowska o tym, kto nie powinien chrzcić dzieci

Andrzej i Janina z "Sanatorium miłości" bardzo się do siebie zbliżyli

Torbicka załamana. Potwierdziło się najgorsze...

Rafalala upublicznia wizerunki swoich klientów

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Ida Nowakowska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy