Reklama
Reklama

Gigantyczna wpadka prezydentowej na spotkaniu z Karolem III i Camillą. Kiedyś oberwała za to Kwaśniewska

Karol III w końcu się doczekał i mógł w swojej drugiej europejskiej podróży zagranicznej jako król odwiedzić Francję. Na miejscu on i je królowa Camilla zostali przyjęci z wielką pompą, ale i tak nie obyło się bez wpadki popełnionej przez Pierwszą Damę. Brigitte Macron zrobiła dokładnie ten sam błąd, co przed laty Jolanta Kwaśniewska.

Według pierwotnego planu Karol III miał swoją pierwszą podróżą zagraniczną objąć dwa kraje - Francję i Niemcy. Z uwagi jednak na marcowe niepokoje społeczne nad Sekwaną Francuzi w zasadzie zabronili królowi wówczas przyjazdu. Było to sporych rozmiarów upokorzenie dla syna Elżbiety II, który musiał na szybko zmieniać plany. Być może również z tego powodu trwająca obecnie wizyta Karola i jego małżonki w Paryżu odbywa się z wielką pompą. Zadbali o to prezydent Emmanuel Macron i Pierwsza Dama Brigitte Macron.

Reklama

Król Karol III we Francji. Wielkie przywitanie i duża wpadka

Światowe media rozpisują się na temat rozmachu drugiego europejskiego wyjazdu służbowego Karola III, odkąd 74-latek objął tron po swojej ukochanej mamie. Wizyta Karola i królowej Camilli rozpoczęła się w środę z samego rana i potrwa łącznie trzy doby. Małżeństwo ma już za sobą wystawną kolację na Wersalu, którą postanowił na ich cześć wystawić francuski prezydent. To jednak dopiero początek atrakcji i wielkich wydarzeń czekających Karola i Camillę.

Jak zwykle w tego typu sytuacjach nie mogło się jednak obejść bez poważnej wpadki. Tym razem winy nie ponoszą jednak royalsi (na szczęście Karol III nie założył dziurawych skarpetek) a gospodarze wizyty. Nikogo przesadnie nie zdziwią wieści, że padło akurat na Brigette Macron. Żona Emmanuela Macrona ma bowiem tendencje do wywoływania palpitacji serca u ekspertów od protokołu dyplomatycznego. Swego czasu wywołała wielkie poruszenie, odsłaniając kolana podczas spotkania z prezydentem Ukrainy i jego małżonką, a wczoraj znów to powtórzyła.

Brigette Macron poszła w ślady Jolanty Kwaśniewskiej

Nie jest wcale wiedzą tajemną, że w obecności koronowanych głów nie należy odsłaniać kolan. Francuska Pierwsza Dama najwyraźniej nie miała jednak najmniejszego zamiaru stosować siędo konwenansów. Można w tym miejscu powiedzieć: "Poszła w ślady Jolanty Kwaśniewskiej", ale byłoby to swego rodzaju nadużycie. Żona Aleksandra Kwaśniewskiego popełniła podobną wpadkę podczas pierwszego spotkania z Elżbietą II, ale to były dopiero początku współczesnej polskiej państwowości i zupełnie inne czasy. Nie był to błąd wynikający z ignorancji a po prostu z niewiedzy.

Inna sprawa, że w ostatnim czasie da się zauważyć pewne poluzowanie konwenansów podczas spotkań króla Karola III z zachodnimi przywódcami. Swego czasu głośnym echem w mediach odbiło się zachowanie prezydenta Joe Bidena, który jakby nigdy nic dotykał ramienia monarchy na oczach świata. Co w czasach Elżbiety II w żadnym razie by nie przeszło. Czyżby brytyjscy royalsi postanowili na dobre wejść w XXI wiek?

Zobacz też:

Karol III wyrzucony z zamku. Szokujące doniesienia o royalsach

Królowa Camilla skopiowała styl Elżbiety II. Reakcje są podzielone

Jolanta Kwaśniewska otrzymała niezwykły prezent od Elżbiety II. W końcu odważyła się go użyć

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy