Reklama
Reklama

Eurowizja 2023: to oni wybiorą polskiego reprezentanta. Wyciekł nieoficjalny skład jury!

Niedawno dowiedzieliśmy się, kto pod koniec lutego weźmie udział w przesłuchaniach i będzie miał szansę na reprezentowanie Polski na kolejnym Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbędzie się 9, 11 i 13 maja 2023 w Liverpool Arena. Wciąż jednak nie wiadomo do końca, jaki będzie skład jury, które będzie oceniać uczestników preselekcji. TVP nie chce ujawniać składu komisji, bowiem obawia się... prób przekupstwa.

Ruszają preselekcje do Eurowizji 2023

Parę dni temu dowiedzieliśmy się, kto w tym roku będzie miał szansę na reprezentowanie naszego kraju podczas 67. Konkursu Piosenki Eurowizji. Choć w finałowej dziesiątce preselekcji znalazły się znane i cenione nazwiska, nie zabrakło też niespodzianek. Internauci są podzieleni - jedni cieszą się, że szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności otrzymali młodzi artyści. Z kolei dla wielu pozostałych duża część wykonawców jest... anonimowa.

Reklama

Koncert "Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję", który ma wskazać polskiego reprezentanta bądź reprezentantkę, podzielony zostanie na dwa etapy. Pierwsza część rywalizacji wyłoni finałową trójkę. Wybrani artyści będą mieli okazję ponownie zaprezentować się na scenie i przekonać do siebie widzów. Wtedy przyjdzie czas na ostateczne głosowanie.

O ostatecznym rezultacie zadecyduje nie tylko opinia słuchaczy, ale także ocena jury. Kto w tym roku jest faworytem rywalizacji? Spora grupa fanów liczy na to, że w Liverpoolu nasz kraj reprezentować będzie młody wokalista Jann. Artysta nazywany jest przez dziennikarzy "sensacyjnym odkryciem polskiej muzyki".

Oprócz niego, do preselekcji dostali się także: Ahlena, Blanka, Dominik Dudek, zespół Felievers, Yan Majewski, Maja Hyży, Natasza, Alińska Szemplińska i Kuba Szmajkowski.

Znamy skład jury w preselekcjach do Eurowizji 2023

A kto będzie decydował o zwycięstwie w preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji? Głosować będą nie tylko widzowie, ale także jury, w skład którego mają wejść "osobowości muzyczne i medialne oraz znawcy tematyki eurowizyjnej", o czym informuje TVP.

Choć Telewizja Polska stara się skrzętnie ukryć skład komisji, dziennikarze dotarli już do nieoficjalnej listy osób zasiadających w jury. Jak podają Wirtualne Media, jedną z czołowych postaci komisji oceniającej uczestników będzie Edyta Górniak. Diwa ma zostać także przewodniczącą jury. Obok niej, według doniesień serwisu, zasiądą m.in. Agustin Egurrola, Marek Sierocki oraz dyrektor Programu Pierwszego Polskiego Radia - Marcin Kusy.

TVP nie potwierdza jednak tych informacji. Wszystko dlatego, że stacja obawia "prób przekupstwa": "Chodzi o to, żeby nie próbowali w żaden sposób przekupić jury. Taki zakaz publikacji nazwisk jurorów obowiązuje także podczas finału Eurowizji. Prosiła o to Europejska Unia Nadawców, która organizuje wydarzenie. Jednak niektóre kraje w zeszłym roku wyłamały się i opublikowały nazwiska osób zasiadających w jury" - wyjaśnia anonimowy informator Wirtualnych Mediów.

Skład całego jury ma zostać ogłoszony dopiero w dniu koncertu. "Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!"odbędzie się 26 lutego.

Zobacz też:

Eurowizja 2023: Natasza, Jann, Ahlena, Maja Hyży, Felievers i Dominik Dudek trafili do pierwszej dziesiątki preselekcji konkursu

Eurowizja 2023: TVP ogłosiło listę polskich kandydatów. Natasza Urbańska, Maja Hyży, kto jeszcze? 

Patrycja Markowska zabrała głos w temacie Eurowizji 2023. Stawia na Alicję Szemplińską?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: "Eurowizja" | Edyta Górniak
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy