Reklama

Agustin Egurrola

Agustin Egurrola jest cenionym tancerzem i choreografem pochodzenia polsko-kubańskiego. Popularność zdobył jako juror w programach TVN-u „You Can Dance – Po prostu tańcz” oraz "Mam talent!". Co wiemy o jego życiu prywatnym?
Agustin Egurrola - najważniejsze informacje
Agustin Egurrola /Paweł Wrzecion /MWMedia

Agustin Egurrola - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  08.09.1968

 • Miejsce urodzenia:

  Warszawa

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Zawód:

  tancerz/ka

 • Produkcje:

  • "You Can Dance - Po prostu tańcz",
  • You Can Dance - Nowa Generacja,
  • "Mam talent!",
  • "Bodo",
  • "Dance Dance Dance"
 • Nagrody:

  Telekamery

Agustin Egurrola jest cenionym tancerzem i choreografem pochodzenia polsko-kubańskiego. Popularność zdobył jako juror w programach TVN-u „You Can Dance – Po prostu tańcz” oraz "Mam talent!". Co wiemy o jego życiu prywatnym?

Młodość i rodzina 

Agustin Egurrola przyszedł na świat 8 września 1968 roku w Warszawie. Jest synem kubańskiego lekarza weterynarii oraz polskiej tłumaczki języka hiszpańskiego. Matka aktora poznała swojego wybranka podczas wyjazdu na Kubę. Syna urodziła w Warszawie, a później wróciła z nim na wyspę, choć ojciec Agustina nie chciał mieć z nim nic wspólnego. Gdy aktor miał 5 lat, wraz z matką wyjechał z Kuby, zamieszkał na warszawskim Żoliborzu i tam się wychował. 

Zaczął tańczyć w wieku 19 lat, ucząc się pod okiem choreografów takich jak Graham Oswick, Coline James, czy Hans Galke. Naukę nowoczesnego tańca pobierał w Londynie w studiach Dance Works i Pineapple Dance Studio. 

Egurrola jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, absolwentem Podyplomowych Studiów Menadżerskich na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, a także studiów Executive MBA w GFKM.

Kariera taneczna

W 1993 roku młody tancerz założył grupę taneczną „VOLT”, która po trzech latach przeszła z poziomu amatorskiego na zawodowy. Wtedy też zmieniono jej nazwę na „V2”. Agustin Egurrola jest wielokrotnym Mistrzem Polski w tańcach latynoamerykańskich oraz South-American Show Dance. Ponadto reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy i Świata razem z Joanną Szokalską.

Choreograf pełni funkcję prezesa fundacji „Świat Tańca” oraz dyrektorem artystycznym Warszawskiego Festiwalu Tańca. Organizuje też Mistrzostwa Świata i Europy w Tańcu Nowoczesnym, a jego szkoła nosząca nazwę „Egurrola Dance Studio” jest największą w Polsce.

Kariera telewizyjna 

Egurrola w trakcie swojej kariery zawodowej przygotowywał choreografie dla takich wydarzeń jak festiwal w Sopocie, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, koncerty z okazji jubileuszów Telewizji Polskiej czy finał Ligi Europy UEFA. Odpowiadał również za całość strony choreograficznej programu „Taniec z gwiazdami” w latach 2005-2011.

Za oprawę taneczną był również odpowiedzialny w „The Voice of Poland”. Pracował nad ceremoniami wyborów Miss Polonia i Miss Polski. Współpracował także z polskimi gwiazdami, takimi jak Doda, Maryla Rodowicz, Reni Jusis, czy Justyna Steczkowska

Dużą, ogólnopolską popularność Agustin Egurrola zdobył jednak jako juror w programach typu talent show. W tę rolę wcielał się w „Mam talent” i You Can Dance - Po prostu tańcz. Przed kamerami był szczery i wymagający, ale też sprawiedliwy i profesjonalny, a to bardzo cenne cechy u kogoś oceniającego tancerzy i początkujących artystów. Za swoją działalność jurorską otrzymał Telekamerę w kategorii „Juror”. Po opuszczeniu TVN-u rozpoczął współpracę z Telewizją Polską przy programach "Dance Dance Dance" oraz "You Can Dance - Nowa Generacja".

Życie prywatne 

Choreograf przez dłuższy czas pozostawał w związku z Niną Tyrką i to z nią ma córkę Carmen, która przyszła na świat w 2008 roku. Ich związek nie przetrwał jednak próby czasu. Pozostają jednak w dobrych stosunkach. Nową wybranką serca Egurroli jest Diana, z którą wziął ślub w 2020 roku. Rok później para powitała na świecie syna Oscara Agustina.

Agustin Egurrola - Wiadomości

Agustin Egurrola - Zdjęcia

Agustin Egurrola - Wideo