Reklama
Reklama

Eurowizja 2023: Rodzinna historia Janna porusza serca. Dostał szansę na normalne życie dzięki telewizji

Eurowizja 2023 będzie dla Polski wyjątkowo emocjonująca. Już na etapie krajowych preselekcji miało miejsce kilka skandali. Uznawany przez widzów za faworyta Jann (24 l.) musiał uznać wyższość Blanki, która w tym roku będzie reprezentować nasz kraj w Liverpoolu. Teraz okazuje się, że charyzmatyczny wokalista już w przeszłości bywał w telewizji. Jako nastolatek był uczestnikiem produkcji Polsatu.

Eurowizja 2023: preselekcje

Eurowizja 2023 jeszcze się nie zaczęła, ale w Polsce już teraz jest żywo komentowana przez słuchaczy w kraju i za granicą. Europejski konkurs piosenki od lat promuje różnorodność i nieszablonowość. Z tego względu wydawało się, że obdarzony niezwykłym głosem oraz osobowością Jann (posłuchaj!) będzie najlepszym kandydatem do udziału w imprezie. Ostatecznie preselekcje zwyciężyła Blanka i to ona pojedzie do Wielkiej Brytanii, aby reprezentować Polskę w 67. edycji Eurowizji.

Reklama

W krajowych eliminacjach do Eurowizji w szranki stanęli: Ahlena, Blanka, Dominik Dudek, zespół Felivers, Yan Majewski, Natasza Urbańska, Alicja Szemplińska,Kuba Szmajkowski, Maja Hyży oraz Jann. Poziom był wyrównany, nie wliczając Nataszy Urbańskiej, która zupełnie nie poradziła sobie wokalnie. Obfitujący w fałszowanie występ spokojnie można zaliczyć do jednego z najgorszych w jej dorobku artystycznym.

Na tle wszystkich kandydatów najmocniej wyróżniał się Jann. Śpiewający kontratenorem artysta zaskoczył odważną stylizacją i zachowaniem scenicznym. Oglądając jego występ, można było odnieść wrażenie, że wzorował się na grupie Maneskin (zobacz!). 

Eurowizja 2023: Jann w przeszłości był "gwiazdą" Polsatu

Fakt, że Jann tak swobodnie czuje się na scenie może tłumaczyć fakt, że piosenkarz ma już spore obycie z telewizją. Jan Rozmanowski w przeszłości uczestniczył w programie Polsatu "Nasz nowy dom". Okazuje się, że utalentowany wokalista pochodzi z bardzo ubogiej rodziny. Jann przyszedł na świat w Lublinie, ale wychowywał się wraz z siedmiorgiem rodzeństwa w miejscowości Natalia pod Garwolinem.

Gdy miał 14 lat, jego rodzina zgłosiła się do polsatowskiego programu "Nasz nowy dom", który pozwala spełniać marzenia osób, dla których los nie był łaskawy. Dzięki uczestnictwu w produkcji jedenastoosobowa rodzina Rozmanowskich znacząco poprawiła komfort swojego życia. Ekipa Katarzyny Dowbor 10 lat temu przeprowadziła w ich domu spektakularny remont. Po latach gwiazda Polsatu wspominała, że metamorfoza przestrzeni życiowej miała znaczący wpływ na dalsze losy rodziny Janna. 

"My dajemy szansę, cała ekipa, cała drużyna. Dla mnie najpiękniejsze są zawsze te remonty, gdzie rodzina, która dostała wędkę, potrafi złowić rybę. Rodzina Rozmanowskich to ewidentny przykład tego, że gdy człowiek ma dobre warunki do życia, ma bieżącą wodę, ma ciepło, to ma szansę myśleć o innych ważnych dla niego rzeczach, ma szansę zacząć się realizować [...] Oni idą dalej, nie osiedli na laurach, walczą dalej. Fajny dom, w którym się dobrze czujemy, daje nam siłę, żeby iść dalej" - powiedziała w rozmowie z reporterem Pomponika. 

Eurowizja 2023: Jann

Pomimo niełatwego startu, przyszłość Janna obfitowała w sukcesy. Od najmłodszych lat artysta miał kontakt z muzyką, co zaowocowało m.in. występami na scenie Opery Narodowej. W wieku 16 lat przeprowadził się z rodzicami — Edytą i Jackiem Rozmanowskimi — do Wielkiej Brytanii. Na miejscu uczęszczał do Flynn Performing Arts School. Później rozpoczął studia na prestiżowej uczelni BIMM w Londynie. Przez długi czas Jann śpiewał głównie klasycznie, o czym opowiadał w niedawnej rozmowie z dziennikarzami. 

"Dla mnie śpiew klasyczny jest niesamowity i bardzo lubię śpiewać klasycznie, ale kiedy wchodzi się na poziom zawodowy, robi się bardzo sztywno, nie ma wolności ekspresji. Jeden fałsz to fala krytyki i negatywnych recenzji. No i przede wszystkim jest to sztuka odtwórcza, a nie twórcza, a to na dłuższą metę bardzo by mnie zmęczyło" — mówił Jann w wywiadzie dla portalu rytmy.pl.

Jann nie odcina się od swojej przeszłości. W jednym z niedawnych wywiadów przyznał, że udział w programie "Nasz nowy dom" był istotnym punktem w jego życiu.

"Wspominam to bardzo dobrze. Na pewno była to dla nas bardzo fajna szansa. Co prawda, to było dawno, ale było bardzo fajnie. Ostatecznie był z tego bardzo pozytywny impakt" - mówił Jann w rozmowie z Jastrząb Post.

Zobacz też:

10 lat temu jego rodzina wystąpiła w programie "Nasz nowy dom"! Teraz Jann jest faworytem w preselekcjach Eurowizji

Internauci nie zostawili suchej nitki na występie Nataszy Urbańskiej."Będzie mi się to śniło po nocach"

Blanka wygrała preselekcje Eurowizji 2023. Oto co powiedziała jej Górniak [POMPONIK EXCLUSIVE]

Eurowizja 2023. Roksana Węgiel pokazała wdzięki na scenie. Wyglądała mega kobieco!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Eurowizja 2023 | Jann | Blanka Stajkow | "Nasz nowy dom" | Katarzyna Dowbor
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy