Reklama
Reklama

Czym zajmują się córki Owsiaka? W przeciwieństwie do Jurka niechętnie się pokazują

Jurek Owsiak (69 l.) to jedna z najbardziej znanych osób, które niosą pomoc chorym, a także potrzebującym. Mało kto wie, że Jurek ma dwie córki. Panie jednak nie pokazują się zbyt często publicznie oraz unikają zainteresowania ze strony mediów.

Jurek Owsiak to organizator największego wydarzenia charytatywnego w Polsce. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od lat pomaga tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Owsiak ma dwie córki. 43-letnią Aleksandrę oraz 33-letnią Ewę. Kobiety stronią od telewizji czy kolorowej prasy.

Czym zajmują się córki Jurka Owsiaka?

Jurek Owsiak postanowił dobrze wykształcić swoje córki. Aleksandrę wysłał na studia do Stanów Zjednoczonych. To właśnie tam pobierała naukę na prestiżowej amerykańskiej uczelni. Kobieta jednak poświęciła się karierze trenerki fitness, a także wychowaniu dzieci.

Reklama

Młodsza córka Owsiaka Ewa również postawiła na zagraniczną uczelnię. Wykształcenie zdobyła w Londynie. Obecnie również tam przebywa, ponieważ pracuje w Instytucie Chopina.

Kobieta w tym roku postanowiła otworzyć wraz z ojcem finał wydarzenia WOŚP. Mało kto wie, że urodziła się jako wcześniak i sama wymagała wykorzystania odpowiednich sprzętów do ratowania życia.
Kobiety jednak nie chcą udzielać się w mediach. Bardzo rzadko udzielają wywiadów, jednak z nich wyjawiła nawet kiedyś, że nie przyznaje się do tego, że jest córką Owsiaka.
"Kiedy nie ma potrzeby, nie mówię o tym, ale też paranoicznie nie ukrywam. Pracuję, gdzie pracuję, i z czystym sumieniem mówię, że robię to uczciwie" - mówiła Aleksandra w rozmowie z dziennikarzami "Vivy".

Jurek Owsiak - życie prywatne i kariera

Jerzy Owsiak urodził się 6 października 1953 roku w Gdańsku. Jest założycielem i prezesem Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, pomysłodawcą i organizatorem corocznego Finału WOŚP oraz Pol'and'Rock Festival.

Jako dziennikarz radiowy i telewizyjny współpracował z największymi rozgłośniami i telewizjami w Polsce. Wielokrotnie odznaczany i nagradzany za swoją działalność społeczną i charytatywną. Od 2014 roku jest honorowym obywatelem miasta stołecznego Warszawy. Był również kilkukrotnie nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla.

Jego żoną jest Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, która jest członkinią zarządu Fundacji WOŚP. Mają dwie córki: Aleksandrę (ur. 1979) i Ewę (ur. 1989).

Zobacz też:

Córka Owsiaka otworzyła z ojcem finał WOŚP. Kim jest?


Ewa Chodakowska grała z WOŚP. Ile uzbierała?


Kinga Rusin krytykuje Jerzego Owsiaka! "Niestety wielki minus"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jurek Owsiak | Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy