Reklama
Reklama

Córka Owsiaka otworzyła z ojcem finał WOŚP. Kim jest?

Jerzego Owsiaka (68 l.) podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wspierała m.in. córka Ewa. Czym zajmuje się na co dzień?

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrano rekordową kwotę

30 stycznia odbył się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Jerzy Owsiak i jego fundacja zbierali na okulistykę dziecięcą. Zebrano ponad 136 mln złotych, co jest nowym rekordem Orkiestry. Podczas 30. finału pracowało 120 tys. wolontariuszy i około 1700 sztabów w Polsce i 29 krajach świata.

Z Jerzym Owsiakiem obecna była również rodzina - działająca od lat w fundacji żona "Dzidzia", czyli Lidia Niedźwiedzka-Owsiak oraz córki: - 43-letnia Ola i młodsza o 10 lat Ewa. To ona wraz z ojcem otworzyła finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kim są córki Jerzego Owsiaka?

Reklama

Ewa Owsiak urodziła się jako wcześniak. Lekarze dawali jej małe szanse na przeżycie. Te dramatyczne chwile wspominał  Jerzy Owsiak w jednym z wywiadów:

Ewa uczyła się w Londynie, ale wróciła do Polski i pracowała w Instytucie Chopina. Jak mówił Jerzy Owsiak w wywiadzie, jej świat to muzyka i sztuka.

Z kolei Ola Owsiak (43 l.), starsza córka Owsiaka, także zaangażowana jest w pracę fundacji. Skończyła produkcję filmową w Stanach Zjednoczonych i zrobiła kurs z dietetyki i suplementacji. Jej relacje z ojcem nie zawsze były łatwe i między nimi zdarzały się nieporozumienia. Jak zdradziła, by sprzeciwić się ojcu, przez lata nie jeździła na organizowany przez niego Przystanek Woodstock.

Po śmierci Pawła Adamowicza Aleksandra napisała w mediach społecznościowych, że jest bardzo dumna ze swoich rodziców, którzy całe życie podporządkowali działalności fundacji.

Zobacz też:

Jak sprawdzić, czy się przeszło infekcję SARS-CoV-2? "Prosty test"

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ile pieniędzy zebrano?

"PiS wygrywa, ale nie rządzi". Wnioski z nowego sondażu

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jurek Owsiak
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy