Reklama
Reklama

Co za wieści o Olejnik. W końcu się doczekała przeprosin od TVP

Monika Olejnik znana z ciętego języka postawiła na swoim i w końcu doczekała się przeprosin od TVP. Dziennikarce z TVN zarzucano niecne czyny, przez to sprawa trafiła do odpowiednich organów. Choć przeprosiny mogła uzyskać dawno temu, to dopiero teraz wykonano postanowienie sądu. Warto było tyle czekać?

Co za wieści o Olejnik. W końcu się doczekała przeprosin od TVP

Monika Olejnik po publikacji materiału TVP w 2018 roku postanowiła wystąpić na drogę prawną. Choć do uzyskania przeprosin i pełnej satysfakcji z wygranego procesu była wyboista, to dziennikarka TVN w końcu się doczekała. Pamiętacie, o czym była głośna afera?

TVP przeprasza Monikę Olejnik. W tle głośna afera


W 2018 roku w programie "Alarm!" zarzucono Monice Olejnik, że kupiła mieszkania "z podejrzanych okoliczności (...) z ulicy Mokotowskiej 8 i al. Szuka 16 w Warszawie". Mówiono również, że niemile obchodzono się z ówczesnymi mieszkańcami, którzy musieli opuścić swoje mieszkania, aby urządzono tam luksusowe apartamenty. 

Reklama

Jak można się domyślić, Monika Olejnik od razu sprostowała słowa wypowiedziane w materiale. Wyznała, że kupiła mieszkanie "na wolnym rynku zgodnie z prawem" i nie ma nic wspólnego z sensacjami, które jej zarzucano. Sprawę postanowiła skierować do sądu.

Olejnik doczekała się przeprosin ze strony TVP. Minęły wieki

Choć Olejnik wygrała sprawę w sądzie już w 2023 roku, to dopiero teraz otrzymała zarządzone przeprosiny. Jak widać, musiało upłynąć sporo czasu, aby w ogóle sprawa nabrała prawomocności.

Przeprosiny ze strony TVP Info ukazały się na stronie internetowej. 

"Telewizja Polska S.A. w likwidacji przeprasza Panią Monikę Olejnik za naruszenie Jej dóbr osobistych w związku z publikacją w audycjach "Alarm!", "Wiadomości" i "Minęła Dwudziesta" nieprawdziwych sugestii na temat okoliczności nabycia przez Panią Monikę Olejnik mieszkania w Warszawie. Mieszkanie zostało nabyte przez Panią Monikę Olejnik bez wad prawnych, w sposób niebudzący wątpliwości co do uczciwości transakcji. Powyższe oświadczenie publikowane jest w wyniku przegranego przez Telewizję Polską S.A. procesu sądowego. Niniejsze przeprosiny dotyczą audycji emitowanych w 2018 roku" - możemy przeczytać w oświadczeniu.

Czytaj też:

Monika Olejnik żąda przeprosin od Holeckiej i TVP. Padła wściekła deklaracja

Olejnik pokazała groby założycieli TVN. Ludzie osłupieli

Wielka wpadka Olejnik na drodze. Za nic miała przepisy ruchu drogowego

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Monika Olejnik | TVP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy