Reklama
Reklama

Andrzej Chyra nie wytrzymał. Wstał i zaczął krzyczeć. "Artystów chcecie uczyć, jak mają się zachowywać?"

Pod koniec sierpnia w Olsztynie odbyła się kolejna edycja wydarzenia Campus Polska Przyszłości, na którym pojawiło się mnóstwo znakomitości - zarówno ze świata polityki, jak i sztuki. W debacie ""Artyści i aktywizm" wziął udział aktor Andrzej Chyra (59 l.). Spotkanie jednak najwidoczniej nie poszło po jego myśli, bowiem jak pokazuje nagranie z panelu dyskusyjnego, artyście wyraźnie puściły nerwy. A może tylko zaprezentował próbkę swoich scenicznych umiejętności? Zobaczcie sami!

Kolejna edycja Campus Polska Przyszłości

Impreza odbywająca się pod nazwą Campus Polska Przyszłości już sama w sobie jest wydarzeniem dość kontrowersyjnym. Event powstał z inicjatywy Rafała Trzaskowskiego, a więc wszyscy polityczni przeciwnicy prezydenta Warszawy automatycznie przekreślają wartość merytoryczną Campusu i zarzucają imprezie "antypolskość", "pustkę intelektualną i ideową", czy "spektakl z cyklu jak obalić rząd".

Jakie nie byłyby komentarze polityków związanych z rządem, na Campus Polska Przyszłości przyjeżdża mnóstwo młodych ludzi z całego kraju. Wydarzenie ściągnęło też wielu ciekawych gości - nie tylko ze świata polityki, czy publicystyki, ale też świata sztuki i mediów.

Reklama

Andrzej Chyra nie wytrzymał. Krzyki ze sceny

Jednym z gości Campusu był ceniony i popularny aktor Andrzej Chyra, który wziął udział w panelu dyskusyjnym dotyczącym  tematu artystów i aktywizmu społecznego.

W pewnym momencie, ze strony publiczności padło pytanie dotyczące odpowiedzialności społecznej. Jedna z uczestniczek zapytała:

"Czy aktorzy powinni być uczeni odpowiedzialności społecznej i tego, jak powinni swoją wrażliwością i swoim zaangażowaniem pokazywać wsparcie dla różnych inicjatyw? I czy, i jak, powinniśmy uczyć młodych artystów zaangażowania społecznego?"

Andrzej Chyra nie zastanawiał się zbyt długo nad odpowiedzią. "Nie" - powiedział artysta, co nieszczególnie spodobało się publiczności, słychać było wyraźnie pomruki niezadowolenia.

Potem ruszył do kontrataku. W pewnym momencie wstał i zaczął krzyczeć w stronę publiczności. Musieli uspokajać go inni uczestnicy panelu.

"Przepraszam bardzo. Wszyscy teraz nagle zajęli się przemocą w teatrze. Jakieś dziewczyny niedawno poprosiły mnie, bym udzielił głosu. Czy wyście poszaleli?! Wy będziecie robić ogólnopolską akcję "przemoc w teatrze"?! Przepraszam, o co chodzi? Komu chcecie dopieprzyć, robiąc ogólnopolskie kampanie na ten temat? Artystów chcecie uczyć, jak mają się zachowywać?! Ja mam uczestniczyć, bo co?!" - grzmiał zdenerwowany artysta.

Sprawę próbowali załagodzić inni goście panelu dyskusyjnego. "Aktywizmu trzeba uczyć wszystkich" - padło w pewnym momencie ze sceny. Andrzej Chyra już nie zabrał głosu na ten temat. Całą akcję możecie prześledzić na poniższym filmiku:

Czy uważacie, że aktora trochę za bardzo "poniosło'?

Zobacz też:

"Krakowskie potwory". Serial o słowiańskich mitach podbija Netfliksa

Premiera "Wesela" Wojciecha Smarzowskiego. Gwiazdy manifestowały na ściance!

Magdalena Cielecka i Andrzej Chyra zagrają razem w filmie!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Chyra
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy