Reklama

Violetta Kołakowska

Zaczynała jako modelka, a w czasie pandemii COVID-19 stało się o niej głośno za sprawą kontrowersyjnych wypowiedzi o koronawirusie. Violetta Kołakowska to aktorka, modelka, celebrytka i wieloletnia partnerka Tomasza Karolaka. Jak zdobyła popularność?
Violetta Kołakowska - najważniejsze informacje
Violetta Kołakowska /Artur Zawadzki/REPORTER /East News

Violetta Kołakowska - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  13.07.1977

 • Miejsce urodzenia:

  Chorzów

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

  • "Na wspólnej",
  • "Agent - Gwiazdy",
  • "Na dobre i na złe",
  • "Rodzinka.pl",
  • "Dzień Dobry TVN",
  • "Daleko od noszy",
  • "Dzień świra",
  • "39 i pół"
Zaczynała jako modelka, a w czasie pandemii COVID-19 stało się o niej głośno za sprawą kontrowersyjnych wypowiedzi o koronawirusie. Violetta Kołakowska to aktorka, modelka, celebrytka i wieloletnia partnerka Tomasza Karolaka. Jak zdobyła popularność?

Wczesne lata

Violetta Kołakowska urodziła się jako Wioletta Kołek 13 lipca 1977 r. w Chorzowie. Jej życie nie było łatwe – jako dziecko żyła w toksycznej rodzinie, o czym jako gwiazda wspominała po latach: ojciec nadużywał alkoholu i znęcał się nad nią i matką. To było przyczyną traumy, z którą Kołakowska zmaga się w dorosłym życiu. Poza tym jej rodzina nie należała do zamożnych.

Kołakowska wcześnie zaczęła poszukiwać własnych źródeł zarobku. Jako młoda dziewczyna próbowała swoich sił w modelingu – miała do tego predyspozycje: wzrost i urodę. W połowie lat 90. XX wieku została modelką wybiegową takich projektantów jak Teresa Rosati i Hexeline, jednak zawsze marzyła o karierze aktorskiej.

Rozkwit kariery

Po roku 2000 Kołakowska postanowiła wypłynąć na szerokie wody. Wtedy też pozowała do rozbieranych sesji w magazynach CKM i Playboy. Dostała niewielkie role w filmach: „Billboard” (1998), „Egoiści” (2000), „Quo vadis” (2001), „Dzień świra” (2002), „Samotność w sieci” (2006), „Planeta singli 2” (2018).

Widzowie mogą ją kojarzyć z takich produkcji telewizyjnych jak: „Graczykowie, czyli Buła i spóła”, gdzie grała Beatę, dziewczynę Buły, „Zostać Miss” – tam wcieliła się w postać Sandry Boneckiej, „Kryminalni” – gdzie była policjantką Olgą Rojewską. Odgrywała także mniejsze role w serialach: „Daleko od noszy”, „Na dobre i na złe”, „Rodzinka.pl”, „39 i pół”, „Na wspólnej”. Chociaż te produkcje nie przyniosły Kołakowskiej wielkiej sławy, aktorka wkroczyła na dobre do show-biznesu, po tym, jak poznała Tomasza Karolaka na planie „Kryminalnych”.

Aktorka wystąpiła w spektaklach „Temida jest kobietą” (2000) i „Byk Ferdynand” (2017). W 2019 roku brała udział w programie „Agent – Gwiazdy”. Pracowała także jako stylistka w programie „Dzień dobry TVN”.

Popularność w ostatnich latach

Duży rozgłos i wątpliwą sławę przyniosły jej kontrowersyjne wypowiedzi na temat pandemii koronawirusa. Kołakowska na swoim Instagramie regularnie publikowała wzburzające opinię publiczną tezy przypominające teorie spiskowe. Pisała m.in. o szkodliwości masek ochronnych oraz szczepionek, twierdziła też, że pandemia nie istnieje, a wszystko to jest jedynie propagandą mająca na celu depopulację ludzkości. Za swoje wypowiedzi została uznana za szkodliwą przez wielu celebrytów. Publicznie skrytykowali ją min. Maciej Stuhr, Michał Piróg i Krzysztof Stanowski

Rodzina i związki

Violetta Kołakowska na przestrzeni lat pozostawała w burzliwym związku z Tomaszem Karolakiem, z którym poznali się na planie „Kryminalnych” w 2006 roku. Media co rusz rozpisywały się o ich kryzysach, rozstaniach i powrotach. Ta dwójka pozostawała w nieformalnym związku, chociaż w 2016 roku Karolak nawet oświadczył się ukochanej na deskach teatru. Do ślubu finalnie nie doszło, a aktor w tym samym czasie był podejrzewany przez media o niewierność wobec wybranki. Para doczekała się dwójki dzieci – córki Leny (ur. 2007) i syna Leona (ur. 2013).

Violetta Kołakowska - Wiadomości

Violetta Kołakowska - Zdjęcia