Reklama

Tomasz Karolak

Tomasz Karolak jest znanym polskim aktorem, wokalistką, a także dyrektorem artystycznym Teatru IMKA w Warszawie. Jest wszechstronnym artystą, który potrafi wcielić się niemal w każdą rolę. Popularność zyskał dzięki serialowi "Rodzinka.pl" oraz "39 i pół". Jak zasłynął w polskim show-biznesie?
Tomasz Karolak - najważniejsze informacje
Tomasz Karolak deklaruje, że w razie konieczności stanie do walki /Pawel Wodzynski/East News /East News

Tomasz Karolak - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  21.06.1971

 • Miejsce urodzenia:

  Radom

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

  • "Tylko mnie kochaj",
  • "Listy do M",
  • "39 i pół",
  • "Rodzinka.pl"
Tomasz Karolak jest znanym polskim aktorem, wokalistką, a także dyrektorem artystycznym Teatru IMKA w Warszawie. Jest wszechstronnym artystą, który potrafi wcielić się niemal w każdą rolę. Popularność zyskał dzięki serialowi "Rodzinka.pl" oraz "39 i pół". Jak zasłynął w polskim show-biznesie?

Młodość i rodzina

Tomasz Karolak przyszedł na świat 21 czerwca 1971 roku w Radomiu. Jego rodzice Hanna i Andrzej Karolakowie byli oficerami Ludowego Wojska Polskiego w okresie PRL-u. Służyli w Pułku Lotniczym i Dywizjonie Rakietowym. 

Aktor uczęszczał do szkoły w Mińsku Mazowieckim, a później chciał zdać do szkoły teatralnej w Warszawie. Niestety to mu się nie udało, dlatego podjął studia na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku resocjalizacji. Za czwartym podejściem Karolak dostał się do krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, którą ukończył w 1997 roku. Jednak pracę magisterską obronił dopiero w 2016 roku, w związku z kandydowaniem na stanowisko dyrektora Teatru Ateneum w Warszawie. W latach 1997-1999 występował w teatrach krakowskich i warszawskich. 

Kariera

Tomasz Karolak zadebiutował na deskach teatru, w spektaklu „Biesy” w Krakowie. Później w 2000 roku po raz pierwszy pojawił się na ekranie, grając w filmie „Duże Zwierzę”. W 2003 roku aktor został nagrodzony Złotą Kaczką, za rolę w komedii „Ciało”, a w 2004 roku otrzymał angaż do kilku seriali, m.in. „Kryminalni”, czy „Bulionerzy”.

W 2006 roku Tomasz Karolak zagrał w komedii romantycznej „Tylko mnie kochaj”. Natomiast przełom w jego karierze nastąpił w 2007 roku, kiedy to wystąpił w aż siedmiu produkcjach, m.in. w „Testosteronie”. Wtedy Karolak zaczął otrzymywać coraz więcej propozycji zawodowych. Znany jest przede wszystkim z komedii, a na swoim koncie ma już wiele produkcji m.in. „Lejdis”, „Idealny facet dla mojej dziewczyny”, „Nie kłam kochanie”, „Miłość na wybiegu”, „Śniadanie do łóżka”, „Pokaż kotku, co masz w środku”, czy „Listy do M.”.

Kolejnym przełomem w karierze aktora był serial „39 i pół”, w którym grał Darka Jankowskiego”. Później pojawił się jeszcze w „Prawo Agaty”, czy „Przepis na życie”. Od 2011 roku grał w „Rodzince.pl”, wcielając się w postać Ludwika Boskiego. Ta produkcja przyniosła mu niezaprzeczalną sławę.

Tomasz Karolak ma na swoim koncie również kilka ról dubbingowych m.in. w „Ratatuj”, czy „Disco robaczki”. W 2010 roku założył Teatr IMKA, w którym jego rola to dyrektor artystyczny oraz aktor. Karolak nagrał także kilka singli m.in. „Anarchia”, „Tylko bądź”, „Wszystko na bez sensu”. 

Życie prywatne

Tomasz Karolak jest od 2006 roku w związku z aktorką i modelką Violettą Kołakowską. Para doczekała się dwójki dzieci: córki Leny i syna Leona, ale zamieszkali ze sobą dopiero w 2015 roku. Wcześniej aktor spotykał się jeszcze m.in. z Magdaleną Boczarską i Iloną Ostrowską. Z tymi aktorkami był nawet zaręczony. W pewnym momencie media łączyły go także z młodszą o 17 lat Magdaleną Lamparską, którą poznał na planie. 

Tomasz Karolak - Wiadomości

Tomasz Karolak - Zdjęcia

Tomasz Karolak - Wideo