Reklama

Robert Rozmus

Piątek, 5 stycznia 2024 (11:56) Aktualizacja Piątek, 5 stycznia 2024 (12:00)
Robert Rozmus to artysta o wielu talentach. Jest aktorem teatralnym i filmowym. Talent muzyczny pozwolił mu nie tylko na występy w teatrze muzycznym, ale i na nagranie własnej płyty. Scena to jego żywioł. Połączenie niewymuszonego wdzięku i poczucia humoru sprawiły, że doskonale sprawdza się w roli konferansjera i showmana, a także prezentera telewizyjnego. Jakiej popularnej postaci z kreskówek aktor użyczył swojego głosu i jak zachowuje świetną formę fizyczną?
Robert Rozmus - najważniejsze informacje
Robert Rozmus /Gałązka /AKPA

Robert Rozmus - najważniejsze informacje

Robert Rozmus - skąd pochodzi i jakie ma wykształcenie?

Robert Rozmus urodził się 19 stycznia 1963 roku w miejscowości Korczyna, w województwie podkarpackim. Uczęszczał do I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Krośnie, a następnie przeniósł się do Łodzi, gdzie ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera.

Kariera teatralna Roberta Rozmusa

Praktycznie zaraz po ukończeniu studiów otrzymał angaż w Teatrze Powszechnym w Łodzi oraz w Teatrze Nowym w Warszawie, z którym związany był w latach 1990-1996. Od roku 2000 jest aktorem Teatru Muzycznego “Roma”. Tu mogliśmy oglądać go w takich spektaklach jak: “Taniec wampirów”, “Akademia Pana Kleksa”, Aladyn JR”, “Deszczowa piosenka”. Grał także w Teatrze Komedia, wystąpił w takich spektaklach jak: “Chicago”, “Radio Live” czy “Podwójna Rezerwacja”.
Aktor na swoim koncie ma również przygodę z muzyką. Na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu otrzymał Nagrodę Grand Prix, a w 1993 roku wydał swój debiutancki album “Wniebowzięty”. Krążek promował utwór “Mówili na nią słońce”.
Robert Rozmus to także jeden z najlepszych aktorów dubbingowych w Polsce. To właśnie Robert Rozmus jest głosem słynnego Królika Bugsa. Oprócz tego możemy usłyszeć go w takich filmach jak “Calineczka”, “Dzwonnik z Notre Dame”, “Anastazja”, “Mulan”, “Król Lew II’, “Auta” i wiele innych. 
Występował też w kabaretach, m.in. w “Kabarecie Olgi Lipińskiej”, “Tercet, czyli Kwartet” oraz “PanDemon”.

Robert Rozmus w serialach i telewizji 

Wielbiciele seriali mogą aktora również kojarzyć z ról w popularnych tytułów. Rozmus gościnnie pojawił się m.in. w serialu “Świat według Kiepskich”, “Na dobre i na złe”, “Magda M.”, “Niania”, “Prawo Agaty”. Na dłużej związał się z takimi produkcjami jak: “Marzenia do spełnienia”, “Bulionerzy” i “M jak miłość”.
Wziął także udział w telewizyjnych programach rozrywkowych “Taniec z gwiazdami”, “Gwiazdy tańczą na lodzie” oraz “Twoja twarz brzmi znajomo”.
Od sierpnia 2023 roku współprowadzi poranny program w TVP2 - “Pytanie na śniadanie”.

Pasja do sportu

Robert Rozmus jest nie tylko znanym i lubianym aktorem, ale również wielkim miłośnikiem sportu, który czynnie uprawia od wielu lat. Jego pierwszymi dyscyplinami sportowymi były piłka nożna oraz tenis stołowy, w którym odnosił spore sukcesy.
Dziś aktor zdecydowanie woli tenisa ziemnego, ale największą pasją jest aktualnie golf, do którego namówił go jego wieloletni przyjaciel Piotr Gąsowski.
Robert Rozmus może się również pochwalić udziałem w triatlonach, z których jednak zrezygnował po urodzeniu się córki.

Życie prywatne Roberta Rozmusa

Robert Rozmus nigdy nie narzekał na brak zainteresowania ze strony kobiet. Przez dwa lata był w związku z aktorką Joanną Liszowską. Swoją przyszłą żonę, Ewę Kwiatkowską, poznał na imprezie. Ich związek był dość burzliwy. Para kilka razy się rozstawała, ale nawet kiedy oficjalnie nie byli razem, nie zrywali ze sobą kontaktu. Pobrali się w 2007 roku, ale małżeństwo rozpadło się w roku 2012.
Robert Rozmus i Anna Ćwięka zostali sobie przedstawieni przez wspólnych znajomych. Anna również jest aktorką, znaną z takich seriali jak “Na dobre i na złe”, “M jak miłość” czy “Barwy szczęścia”. Para ostrożnie i powoli budowała swoją relację, mierząc się z nieprzychylnymi komentarzami, bowiem dzieli ich 26 lat.
Dziś Anna i Robert tworzą szczęśliwy związek, a w 2015 roku urodziła się ich jedyna córka Antonina. Aktor, który został ojcem w wieku 52 lat nie ukrywa, że przyjście na świat dziecka wywróciło jego życie do góry nogami, ale Tosia od razu stała się jego oczkiem w głowie.

Robert Rozmus - Wiadomości

Robert Rozmus - Zdjęcia