Reklama

Monika Richardson

Monika Richardson urodziła się 25 kwietnia 1972 roku we Wrocławiu. Jest polską dziennikarką, prezenterką telewizyjną i iberystką. Największą popularność przyniósł jej program „Europa da się lubić”, który prowadziła. Jak wygląda życie dziennikarki?
Monika Richardson - najważniejsze informacje
Monika Richardson na gali Romance TV Awards /Mateusz Jagielski /East News

Monika Richardson - najważniejsze informacje

Monika Richardson urodziła się 25 kwietnia 1972 roku we Wrocławiu. Jest polską dziennikarką, prezenterką telewizyjną i iberystką. Największą popularność przyniósł jej program „Europa da się lubić”, który prowadziła. Jak wygląda życie dziennikarki?

Życiorys

Monika Richardson wywodzi się z domu Pietkiewiczów. Jest córką architekta Jerzego Pietkiewicza i dziennikarki Beaty Trzeciak–Pietkiewicz. Po rozwodzie rodziców zamieszkała z mamą.

Uczęszczała do XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu. Po maturze zdecydowała się studiować iberystykę na Uniwersytecie Warszawskim, jednak dyplom obroniła w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW. W czasie studiów pracowała jako nauczycielka języka angielskiego, specjalistka PR w firmie komputerowej i pracownik agencji reklamowej.

Miała młodszego brata, Filipa Pietkiewicza, który zmarł w 2012 roku w wieku 35 lat. Został odnaleziony w swoim mieszkaniu w Warszawie. Badania wykazały, że bezpośrednią przyczyną zgonu były duże stężenia opiatów i alkoholu. 

Kariera

Po studiach rozpoczęła pracę w Telewizji Polskiej, gdzie prowadziła programy rozrywkowe takie jak „Kulty popkultury”, „Teleadwokat”, „Strefa otwarta”, „Wstęp wolny”, „Orzeł czy reszta?”.

Największą jednak popularność przyniósł jej program „Europa da się lubić”, który prowadziła w latach 2003-2008. Polski talk-show prezentował europejskie tradycje związane z wybranym tematem. W 2006 roku razem z Katarzyną Figurą, Bogusławem Kaczyńskim i Wojciechem Cejrowskim zasiadała w jury programu „Supertalent”.

W latach 2006-2008 pełniła funkcję redaktora naczelnego w miesięczniku „Zwierciadło”, a w 2008 roku spod jej pióra wyszła książką zatytułowana „Lubię być Polakiem”, która zawierała zbiór wywiadów z ludźmi polskiej kultury i życia publicznego.

W 2009 roku wzięła udział w 9. edycji programu „Taniec z gwiazdami”. Razem ze swoim partnerem tanecznym, Krzysztofem Hulbojem, zajęli 4. miejsce. Z kolei w 2011 roku zakończyła współpracę z TVP.

Od marca 2011 do czerwca 2012 razem z Jarosławem Budnikiem Monika prowadziła poranną audycję Radia Zet „Złote Przeboje na Dzień Dobry”. Następnie jesienią 2012 roku tworzyła duet z Romanem Czejarkiem w programie „Studio TTV”.

W 2013 roku wróciła do stacji TVP2, gdzie do 2019 roku była jedną z prowadzących programu śniadaniowego „Pytanie na śniadanie”, a od 2020 roku robiła wywiady dla tygodnika „Wprost”. 

Życie prywatne

W latach 1995-2000 tworzyła związek małżeński z amerykańskim dziennikarzem i podróżnikiem Willem Richardsonem. W 2001 roku poślubiła Szkockiego pilota Jamiego Malcolma. Para doczekała się dwójki dzieci: Tomasza Davida (ur. 2001) i Zofii (ur. 2004). Jednak i ten związek nie przetrwał próby czasu. 

W 2014 roku Monika po raz trzeci stanęła na ślubnym kobiercu. Tym razem jej wybrankiem był aktor Zbigniew Zamachowski, którego nazwisko po ślubie przyjęła. W marcu 2021 Monika potwierdziła rozstanie z mężem. Następnym wybrankiem jej serca ogłoszony został Konrad Wojterkowski, znany producent i biznesmen. 

Monika Richardson - Wiadomości

Monika Richardson - Zdjęcia

Monika Richardson - Wideo