Reklama

Mateusz Gessler

Piątek, 1 września 2023 (15:09) Aktualizacja Piątek, 1 września 2023 (15:45)
Mateusz Gessler to znany polski kucharz, restaurator oraz osobowość telewizyjna. Popularność i sympatię widzów zyskał dzięki udziałowi w programie „MasterChef Junior”. Jesienią 2023 roku wystartował nowy program z Mateuszem Gesslerem - “Para do Gara”. Co wiadomo o bratanku Magdy Gessler?
Mateusz Gessler - najważniejsze informacje
Mateusz Gessler /Krzysztof Opaliński /materiały prasowe

Mateusz Gessler - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  31.07.1980

 • Miejsce urodzenia:

  Warszawa

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  kucharz

 • Produkcje:

  • "Top Chef",
  • "MasterChef Junior",
  • "Hell's Kitchen",
  • "Para do gara. Ona mówi, on gotuje"
 

Czy Mateusz Gessler jest spokrewniony z Magdą Gessler? 

Mateusz Gessler urodził się 31 lipca 1980 roku w Warszawie. Jest synem restauratora Adama Gesslera oraz jego pierwszej żony, Joanny Fedorowicz-Roqueblave. Ma przyrodniego brata, Adama, a jego ciotką jest najbardziej znana restauratorka w Polsce, Magda Gessler.

Mateusz Gessler - dzieciństwo we Francji

Chociaż Mateusz Gessler jest Polakiem i dobrze mówi po polsku, to słychać u niego wyraźny francuski akcent. Jako dziecko razem ze swoją matką wyjechał do Francji z powodu stanu wojennego. Wychowała go wspólnie ze swoim drugim mężem, Patricem. 
Jako dziecko bardzo podziwiał swojego dziadka, aktora i satyryka Jacka Fedorowicza. Marzył, by w przyszłości również występować na scenie. W szkole uczęszczał nawet na zajęcia teatralne, jednak jego kariera potoczyła się inaczej.

Kariera w gastronomii

Mateusz Gessler ukończył szkołę gastronomiczną w szwajcarskiej Lozannie. Obecnie jest właścicielem pięciu restauracji, przy czym tylko jedna z nich ulokowana jest poza Warszawą. Dwie – Ćma i Warszawki Sen – znajdują się w Hali Koszyki. Z kolei restauracja Warszawa Wschodnia zlokalizowana jest na warszawskiej Pradze, a otwarta w 2021 roku restauracja Dock19 – w Elektrowni Powiśle. 
W czerwcu 2022 roku Gessler świętował otwarcie piątego lokalu – Bergo by Mateusz Gessler jest położone w malowniczej Szklarskiej Porębie. 

Kariera telewizyjna Mateusza Gesslera - “Top Chef” i “MasterChef Junior”

Mateusz Gessler po raz pierwszy pojawił się w polskiej telewizji w programie „Top Chef” w 2013 roku. Odcinek, w którym wystąpił gościnnie, został nakręcony w jednej z restauracji kucharza. Gessler, oceniając umiejętności uczestników, pokazał się ze strony wymagającego szefa kuchni. Szybko zyskał łatkę „polskiego Gordona Ramsaya”. 
Na początku 2014 roku restaurator otrzymał propozycję poprowadzenia polskiej edycji programu „Hell’s Kitchen. Piekielna kuchnia”, jednak zrezygnował z udziału z powodów osobistych. 
W latach 2016-2021 był jednym z jurorów w polskiej edycji programu „MasterChef Junior”. Udział w kulinarnym show przyniósł Gesslerowi nie tylko krajową rozpoznawalność, ale także wyróżnienie w plebiscycie „Gwiazdy Plejady” nagrodą za „debiut roku”. 
W 2017 roku Gessler prowadził reality show „Drzewo marzeń”, a od 2019 do 2021 roku był gospodarzem audycji internetowej rozgłośni Newonce.radio „Mateusz Gessler serwuje”. 
Znanemu kucharzowi również udało się spełnić marzenie z dzieciństwa – miał okazję zagrać w jednym z odcinków serialu „Zakochani po uszy”, w którym wcielił się w krytyka kulinarnego. 
W 2022 roku został nowym szefem kuchni w 7. edycji programu „Hell’s Kitchen. Piekielna kuchnia”

“Para do Gara” - nowy program Gesslera

We wrześniu 2023 roku w TVP4 pojawił się nowy program z Mateuszem Gesslerem w roli gospodarza - „Para do gara. Ona mówi, on gotuje”. W programie duety przyjaciół lub małżeństwa rywalizują o nagrodę. Żeńska strona pary podaje wskazówki, męska je wykonuje.

Mateusz Gessler - miłośnik tatuaży i motocykli

Do Polski wrócił za swoją żoną – Edytą, z którą w 2005 roku powitał na świecie synka, Franka.
Poza gotowaniem fascynuje się tatuażami, a także jeździ crossowym motocyklem i uwielbia podróżować. 

Mateusz Gessler - Wiadomości

Mateusz Gessler - Zdjęcia

Mateusz Gessler - Wideo