Reklama

Marta Manowska

Piątek, 16 września 2022 (18:29) Aktualizacja Środa, 21 lutego 2024 (15:15)
Marta Manowska jest polską dziennikarką i prezenterką telewizyjną. Popularność przyniósł jej program „Rolnik szuka żony”, którego jest prowadzącą. Media nieustannie interesują się jej życiem prywatnym. Kim jest Marta Manowska i co o niej wiemy? 
Marta Manowska - najważniejsze informacje
Marta Manowska /AKPA

Marta Manowska - najważniejsze informacje

Marta Manowska jest polską dziennikarką i prezenterką telewizyjną. Popularność przyniósł jej program „Rolnik szuka żony”, którego jest prowadzącą. Media nieustannie interesują się jej życiem prywatnym. Kim jest Marta Manowska i co o niej wiemy? 

Młodość

Marta Manowska urodziła się 31 marca 1984 roku w Siemianowicach Śląskich. Była bardzo chorowitym dzieckiem, co skłoniło jej matkę do zaniechania pracy. Przez wiele lat mieszkała w Katowicach, gdzie studiowała dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim. Studiowała również historię sztuki na Valladolid University w Hiszpanii. Po powrocie zdecydowała się skierować w kierunku aktorstwa. Film od zawsze był jej wielką pasją. Manowska trafiła do Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie i przez cały rok przygotowywała się do egzaminu, ale ostatecznie się nie dostała. Później podjęła kolejną próbę i rozpoczęła naukę w Szkole Aktorskiej Machulskich. Następnie współpracowała m.in. z Teatrem IMKA. 

Kariera 

Marta Manowska była dziennikarką Programu III Polskiego Radia oraz redaktorką „Dziennika Zachodniego”. W 2016 roku rozpoczęła współpracę z Teatrem Capitol i wzięła udział w spektaklu „Hawaje, czyli przygoda siostry Jane”.
W latach 2011-2012 pracowała przy programie „Bitwa na głosy”. Później współpracowała także przy produkcji „Lubię to!”, a od wiosny 2013 do jesieni 2014 roku przy programie TVN „Ugotowani”. Jej zadaniem było przeprowadzanie castingów do tego reality show. 

Od września 2014 roku Marta Manowska jest prowadzącą programu „Rolnik szuka żony”. Zyskał on ogromną popularność, a prezenterka zaskarbiła sobie sympatię widzów. Aktualnie program ma już za sobą 8 sezonów, a jesienią 2022 roku zostanie wyemitowany 9. Dzięki temu programowi Marta Manowska zyskała popularność i więcej możliwości.

Od 2019 roku prowadzi program „Sanatorium miłości”. Uczestniczą w nim samotne kobiety i mężczyźni, którzy podczas pobytu w sanatorium uczą się nowych umiejętności i poznają siebie nawzajem. Marta Manowska jest tutaj uważana za osobę o ciepłym sercu, której zawsze można się zwierzyć. Od tego samego roku dziennikarka jest również prowadzącą „The Voice Senior”, w którym seniorzy demonstrują swój talent wokalny oraz walczą o tytuł najlepszego głosu w Polsce. 

Od wiosny 2020 roku Marta Manowska prowadzi także „Ośmiu wspaniałych”. Ten program porusza problemy współczesnych Polaków. Natomiast od listopada 2021 roku prezenterka prowadzi magazyn poranny w programie stacji TVP2 „Pytanie na śniadanie”. 

Marta Manowska jest również autorką trzech książek: „Nacjonalizm w Hiszpanii. Katalonia i kraj Basków – dwie drogi do niepodległości”, „Bytomianie – ich życie i miasto” oraz „Rolnik szuka żony”.

Życie prywatne

Marta Manowska nie ma męża ani dzieci, ponieważ jak wspominała, wciąż czeka na bratnią duszę.  

W styczniu 2022 roku dziennikarka odkrywała uroki Meksyku, Panamy i Kostaryki z mężczyzną, którego pasją są podróże. Robert Bodzianny jest dwa lata młodszy od Marty Manowskiej, a na Dolnym Śląsku hoduje bydło rasy szkockiej. Jest on bratem Pawła, który był uczestnikiem programu „Rolnik szuka żony”. Oboje poznali się podczas zdjęć do 7. edycji randkowej produkcji. 

Czy Marta Manowska odnajdzie prawdziwe uczucie?

Marta Manowska - Wiadomości

Marta Manowska - Zdjęcia

Marta Manowska - Wideo