Reklama

Magdalena Narożna

Magdalena Narożna jest liderką i wokalistką zespołu Disco Polo Piękni i Młodzi. Głównie jest on znany z utworów „Niewiara” oraz „Kocham się w Tobie”, które uzyskały po kilkadziesiąt milionów wyświetleń na YouTube. Jak rozwijała się kariera piosenkarki?
Magdalena Narożna - najważniejsze informacje
Magda Narożna /AKPA

Magdalena Narożna - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  22.11.1988

 • Miejsce urodzenia:

  Łomża

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

  • Dawid Narożny
 • Zawód:

  wokalista/ka

 • Produkcje:

  • "Must be the Music"
Magdalena Narożna jest liderką i wokalistką zespołu Disco Polo Piękni i Młodzi. Głównie jest on znany z utworów „Niewiara” oraz „Kocham się w Tobie”, które uzyskały po kilkadziesiąt milionów wyświetleń na YouTube. Jak rozwijała się kariera piosenkarki?

Młodość

Magdalena Narożna urodziła się 22 listopada 1988 roku i pochodzi z okolic Łomży. Od najmłodszych lat interesowała się śpiewem. W dzieciństwie trenowała lekkoatletykę, a dokładnie biegi długodystansowe. Kiedy na weselu kolegi spontanicznie zaśpiewała na scenie, dostrzegł ją pewien manager, który zaproponował jej założenie zespołu weselnego. Jeszcze jako nastolatka założyła swój własny zespół Magda Band i zaczęła zarabiać na muzyce. 

Chociaż wiele osób myśli, że granie na weselach to lekka praca, to Magda miała o tym nieco inne zdanie. Wspominała, że to tak naprawdę ogromne poświęcenie, wiele godzin pracy i problemy z niektórymi klientami. Wesela nauczyły ją przede wszystkim kontaktu z ludźmi, szacunku i obycia w bardzo różnym towarzystwie. 

Kariera

Magdalena Narożna, Dawid Narożny i Daniel Wilczewski założyli w 2012 roku zespół Piękni i Młodzi. Artystka jest liderką i wokalistką formacji, a jej niski, chrypliwy głos oraz słowiańska uroda nadają utworom więcej blasku i atrakcyjności. 

Na początku koncertowali na przyjęciach weselnych, a w 2013 roku opublikowali na portalu YouTube teledyski do piosenek „Niewiara” oraz „Kocham się w Tobie”. Utwory uzyskały po kilkadziesiąt milionów wyświetleń, a w związku z popularnością pierwszej piosenki, zaczęły się pojawiać możliwości koncertowania. Zespół zaryzykował i spróbował występów na większej scenie. 

W 2014 roku zespół Piękni i Młodzi wystąpił w programie „Must be the Music”, gdzie dotarł do samego finału. Tego samego roku w czerwcu wydali cyfrowo debiutancki album pt. „Niewiara”, a we wrześniu miała miejsce premiera teledysku do utworu „Ona jest taka cudowna”, który zyskał rekordową ilość wyświetleń – do połowy 2022 roku ponad 90 milionów. 

W 2015 roku do zespołu dołączył DJ Koksu. Zajmuje się realizacją dźwięku i pełni funkcję DJ-a. Tego samego roku w marcu wydali album „Niewiara” w postaci płytowej. 

Magdalena Narożna próbowała także swoich sił w modelingu. Wystąpiła w odważnej, nagiej sesji na okładkę magazynu „CKM”. Była również jurorką w programie „Disco Star” emitowanym na stacji Polo TV. 

Życie prywatne

Magdalena Narożna nie mówi dużo o swoim życiu prywatnym w mediach. Była żoną Dawida Narożnego przez 7 lat i ma z nim córkę Gabrysię. Małżeństwo jednak nie przetrwało próby czasu i rozwiodło się w 2019 roku. Oboje szybko poinformowali, że mają nowych partnerów. Magda zaczęła spotykać się z Krzysztofem Byniakiem, z którym następnie się zaręczyła.

W 2020 roku doszło do zmian w zespole Piękni i Młodzi, o czym Narożna poinformowała poprzez Facebooka. Jego członkami pozostali Narożna, Wilczewski i Biczak, a z formacji został wykluczony Dawid Narożny. O tej decyzji były mąż wokalistki miał się dowiedzieć z gazet podczas wyjazdu na wakacje.

Magdalena Narożna - Wiadomości

Magdalena Narożna - Wideo