Reklama

Łukasz Nowicki

Piątek, 7 października 2022 (08:52) Aktualizacja Środa, 8 maja 2024 (15:33)
Łukasz Nowicki, jak sam o sobie pisze na Instagramie - jest podróżnikiem, aktorem, Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF, dziennikarzem, mężem i tatą. Najbardziej znany jest z prowadzenia programów “Postaw na milion” i “Pytanie na śniadanie”. Jest synem wybitnego aktora Jana Nowickiego.
Łukasz Nowicki - najważniejsze informacje
Łukasz Nowicki /VIPHOTO /Reporter

Łukasz Nowicki - najważniejsze informacje

Młodość Łukasza Nowickiego

Łukasz Nowicki to polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, lektor, dziennikarz i prezenter telewizyjny. Przyszedł na świat 6 lipca 1973 w Krakowie. Jest synem aktora Jana Nowickiego (zmarł w roku 2022) i lekkoatletki Barbary Janiszewskiej-Sobotty. Aktor ma przyrodnią siostrę Sajanę, córkę Jana Nowickiego i Ireny Paszyn.
O swoje mamie w jednym z wywiadów powiedział:  „Mama była i mocna, i słaba. (...) Była silna, a przecież wychowywała mnie sama. Pamiętam też, jak leżała w szpitalu. Przyszedłem oddać krew. Zobaczyłem ją kruchą, drobną, słabą, była zupełnie jak laleczka z porcelany.
Aktor w 1998 roku ukończył krakowską  Państwową Wyższą Szkołę Teatralną (PWST), która od 2017 roku zmieniła nazwę na Akademię Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Za rolę w spektaklu podyplomowym “Trzy siostry” Antona Czechowa, otrzymał wyróżnienie na XVI Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

 Kariera zawodowa Łukasza Nowickiego

W latach 2000-2008 aktor występował na deskach “Teatru Ateneum” w Warszawie, gdzie zadebiutował w roli Mariana Walczaka vel Leszczuka w “Opętanych” Witolda Gombrowicza, w reżyserii Andrzeja Pawłowskiego.
W 2010 roku został współprowadzącym poranny program w TVP 2 “Pytanie na śniadanie”. Był jego prezenterem do 2023 roku, przez ostatnie 3 lata partnerką programową była Małgorzata Opczowska. Nowicki został także prowadzącym teleturnieje TVP: “Postaw na milion” i “Przyjaciele na zawsze”.
Łukasz Nowicki jest znany również jako aktor dubbingowy. Podkładał głos do kilkudziesięciu różnych produkcji. Można go usłyszeć m.in. jako Buzza Astrala w serii filmów animowanych “Toy Story”. Ponadto aktor zagrał w różnych produkcjach filmowych i serialach. Seriale z jego udziałem to m.in. “Magda M.” (2005), “Na dobre i na złe” (2001), czy “Prawo Agaty” (2012).
Jako ciekawostkę można uznać fakt, że w 2011 roku Łukasz Nowicki wystąpił w teledysku do piosenki swojej pierwszej żony Haliny Mlynkovej - "Kobieta z moich snów".

Związki i życie prywatne Łukasza Nowickiego

W 2002 roku, w związku z promocją książki swojego ojca, Nowicki prowadził w “Piwnicy pod Baranami” wieczór poezji dla przyjaciół. Tam poznał wokalistkę zespołu Brathanki - Halinę Mlynkovą. Para zaczęła się spotykać, zrodziło się między nimi uczucie. Zaowocowało ono ślubem w sierpniu 2003. W kolejnym roku na świat przyszedł ich syn Piotr (2004). Para rozwiodła się w roku 2012.
Cztery lata później Łukasz Nowicki wziął ślub z Olgą Paszkowską na Bali. Para w styczniu 2018 roku doczekała się córki Józefiny. Aktor ma także pasierba Zacharego.
Dziennikarz jest aktywny w mediach społecznościowych. Na swoim profilu na Instagramie chętnie dzieli się z fanami swoimi zdjęciami z podróży. 20 marca 2018 roku Łukasz Nowicki został ambasadorem dobrej woli UNICEF.

Łukasz Nowicki - Wiadomości

Łukasz Nowicki - Zdjęcia

Łukasz Nowicki - Wideo

  • Halina Mlynkova o rozstaniu z Nowickim

    Wtorek, 17 grudnia 2013 (12:12)
    Półtora roku po rozwodzie piosenkarka Halina Mlynkova ujawnia, że przez wzgląd na syna, nigdy nie powie publicznie, co naprawdę myśli o byłym mężu Łukaszu Nowickim. "Utarło się, że to ja...