Reklama

Katarzyna Nosowska

Katarzyna Nosowska urodziła się 30 sierpnia 1971 roku w Szczecinie. To znana autorka tekstów, była wokalistka zespołu rockowego „Hey” i jedna z najpopularniejszych artystek polskiej sceny rockowej. Muzykę traktuje jako autoterapię. Ceniona jest za talent, szczerość i poczucie humoru. Jak wyglądało jej życie w młodości?
Katarzyna Nosowska - najważniejsze informacje
Kasia Nosowska /Wojciech Strozyk/REPORTER /East News

Katarzyna Nosowska - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  30.08.1971

 • Miejsce urodzenia:

  Szczecin

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

  • Paweł Krawczyk,
  • Redbad Klynstra
 • Zawód:

  wokalista/ka

 • Produkcje:

  • "Druga szansa",
  • "Pitbull. Ostatni pies"
 • Albumy:

  • "Milena"
 • Nagrody:

  Nagroda Muzyczna "Fryderyk”

Katarzyna Nosowska urodziła się 30 sierpnia 1971 roku w Szczecinie. To znana autorka tekstów, była wokalistka zespołu rockowego „Hey” i jedna z najpopularniejszych artystek polskiej sceny rockowej. Muzykę traktuje jako autoterapię. Ceniona jest za talent, szczerość i poczucie humoru. Jak wyglądało jej życie w młodości?

Życiorys

Artystka dobrze wspomina swoje dzieciństwo. Nie odczuła na swojej skórze szarej rzeczywistości PRL-u w porównaniu do rówieśników. Zawdzięcza to swojemu tacie, który był marynarzem, dzięki czemu niczego jej nie brakowało. Z ojcem jednak miała słaby kontakt, ponieważ ciągle był w trasie i rzadko bywał w domu.

Jako młoda dziewczyna czuła się samotna i wyobcowana. Wolny czas spędzała przy książkach. Rodzice wysłali ją do technikum odzieżowego. Po maturze aplikowała do  Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie, jednak nie została przyjęta. 

Początek kariery

Zadebiutowała w zespole „Szklane Pomarańcze”, jednak pierwszy raz publicznie zagrała z zespołem „Włochaty” podczas koncertu w klubie „Pinokio” w 1989 roku. Następnie współpracowała z takimi zespołami jak „Kafel”, „Dum-Dum”, „No Way Out” i „Vivid”, a także nagrywała chórki dla „Pidżamy Porno” oraz „Aliansu”. 

W 1990 roku występowała gościnnie w piosenkach polskich wykonawców, m.in. „Świetlików”, „Dezertera”, „Voo Voo” czy Piotra Banacha.

Rozwój kariery 

W 1992 roku Nosowska została główną wokalistą zespołu „Hey” założonego przez Piotra Banacha. Po udanym występie na festiwalu w Jarocinie otrzymali propozycję nagrania albumu studyjnego. Rok później wyszła płyta „Fire”, która osiągnęła niemały sukces w sprzedaży. Zespół szybko zdobył popularność i rzesze fanów.

W 1996 roku artystka nawiązała współpracę z producentem Andrzejem Smolikiem i wydała swój pierwszy solowy album zatytułowany „puk.puk”, który łączył w sobie muzykę klubową, elektroniczną i eksperymentalną. Płyta została wyróżniona Fryderykiem w kategorii „Najlepszy album muzyki alternatywnej”. Dwa lata później ukazał się drugi album artystki pt. „Milena”, a w 2000 roku trzeci pt. „Sushi”, za który ponownie odebrała nagrodę w kategorii „Najlepszy album muzyki alternatywnej”. 

Katarzyna Nosowska łącznie wydała siedem solowych albumów studyjnych. Największą popularnością cieszyła się płyta wydana w 2008 roku, która zawierała piosenki z wierszami Agnieszki Osieckiej. Ostatni album „Basta” został wydany w 2018 roku przez wytwórnię Kayax.

W 2017 roku odeszła z zespołu „Hey”, z którym łącznie wydała 11 albumów studyjnych. 

Inne przedsięwzięcia 

W 2018 roku wyszła debiutancka powieść artystki „A ja żem powiedziała…”, którą wyróżniono tytułem Bestsellera Empiku 2018 w kategorii polskiej literatury. W tym samym roku pojawiła się w serialu „Druga Szansa” oraz w filmie „Pitbull. Ostatni pies”

Oprócz tego wystąpiła w reklamach ING Banku Śląskiego, a także wzięła udział w akcji #hot16challenge2. W 2019 roku wydała drugą książkę pt. „Powrót z Bambuko”. 

Życie prywatne

Była w związku z Grzegorzem Porowskim i Andrzejem Kraińskim. Ma syna Mikołaja (ur. 1996), który jest owocem jej związku z perkusistą Adamem Krajewskim. Para rozstała się, gdy syn był mały. Później była zaręczona z aktorem Redbadem Klynstrą. W 2001 roku związała się z Pawłem Krawczykiem, gitarzystą Hey, z którym wzięła ślub w 2018 roku. Jej syn, Mikołaj, próbuje swoich sił w modelingu.

Katarzyna Nosowska - Wiadomości

Katarzyna Nosowska - Zdjęcia

Katarzyna Nosowska - Wideo