Reklama

Katarzyna Glinka

Katarzyna Glinka to polska aktorka teatralna i filmowa, która ma na koncie wiele ról w znanych produkcjach telewizyjnych i kinowych. Jak rozwijała się jej kariera? 
Katarzyna Glinka - najważniejsze informacje
Katarzyna Glinka. Warszawa /MWMedia

Katarzyna Glinka - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  19.04.1977

 • Miejsce urodzenia:

  Świdnica

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

  • Przemysław Gołdon,
  • Jarosław Bieniecki
 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

Katarzyna Glinka to polska aktorka teatralna i filmowa, która ma na koncie wiele ról w znanych produkcjach telewizyjnych i kinowych. Jak rozwijała się jej kariera? 

Dzieciństwo 

Katarzyna Glinka urodziła się 19 kwietnia 1977 roku w Świdnicy. Od dziecka czuła się mocno zżyta z rodzicami, głównie z ojcem, który był dla niej mentorem i zaraził ją pasją do podróżowania. Jego śmierć po walce z rakiem, była dla artystki ogromnym ciosem. Katarzyna Glinka jest absolwentką szkoły muzycznej oraz łódzkiej szkoły filmowej. 

Debiut 

Glinka zadebiutowała na deskach teatru w 2002 r. w Olsztynie. W tym samym roku po raz pierwszy zobaczyliśmy ją również na ekranach telewizorów: wystąpiła w serialach "Klan", "Szpital na perypetiach" oraz "Samo życie". W 2004 r. i 2005 r. grała również pielęgniarkę Karinę w "Na dobre i na złe", a w 2006 r. wystąpiła w filmie "Francuski numer" i serialu "Pierwsza miłość", gdzie grała salową, Justynę. 

Droga do sławy 

Kariera Glinki nabrała rozpędu, gdy aktorka przyjęła jedną z głównych ról w serialu "Barwy szczęścia". Kreacja Kasi Górki zapewniła jej rozpoznawalność w całym kraju i wkrótce pojawiły się kolejne propozycje zawodowe. W kolejnych latach pojawiała się w takich produkcjach jak: "Tancerze" (2009-2010), "Wyjazd integracyjny" i "Och, Karol 2"(2011), "Wkręceni" (2014), "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach" (2016) i "Na układy nie ma rady" (2017).

Między 2017 a 2018  występowała także w serialu "Przyjaciółki" w roli Matyldy. Aktorka nadal gra w serialu "Barwy szczęścia", a w 2021 roku pojawiła się także w produkcji "Komisarz Mama". Aktorka robi też karierę poza filmem, teatrem i serialami.

W 2010 r. Glinka wzięła udział w programie "Taniec z gwiazdami". Jej taneczne popisy w parze ze Stefanem Terrazzinem zaprowadziły ją aż do finału. Nie udało jej się jednak pokonać Julii Kamińskiej, do której trafiła Kryształowa Kula. Katarzyna Glinka jest także głosem Mgiełki w serii filmów animowanych "Dzwoneczek". 

Nagrody

Artystka zdobyła wyróżnienie jury za rolę w „Amadeuszu” na XIX Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi (2001 r.). 

Rodzina i związki 

Przez 10 lat Katarzyna Glinka była związana z biznesmenem, Przemysławem Gołdonem. Choć para stanęła na ślubnym kobiercu i doczekała się syna, Filipa (ur. 2012), to ich związek ciężko nazwać udanym. Media prześcigały się w doniesieniach na temat tego, czy małżonkowie znów się pogodzili, czy jednak kolejny raz rozstali. Małżeństwa nie udało się uratować i w 2015 r. doszło do rozwodu. 

Glinka, jak donoszą informatorzy, ciężko przeżyła rozstanie z pierwszym mężem i marzyła o stabilizacji z kimś, kto będzie dla jej synów wzorem, a dla niej opoką. W 2019 r. aktorka związała się z Jarosławem Bienieckim, organizatorem biegów ekstremalnych, któremu w 2020 r. urodziła synka, Leo.

W tym wypadku również Glinka nie doczekała się happy endu. W 2021 r. pojawiły się doniesienia o ich cichym ślubie na wakacjach w Grecji, które Bieniecki szybko zdementował. W lipcu 2022 r. do mediów dotarła informacja o rozstaniu zakochanych. Po zerwaniu narzeczeństwa Katarzyna Glinka zadeklarowała, że nie szuka nowego związku.

Katarzyna Glinka - Wiadomości

Katarzyna Glinka - Zdjęcia

Katarzyna Glinka - Wideo