Reklama

Karolina Korwin-Piotrowska

Dziennikarka i prezenterka telewizyjna z imponującym CV – kim jest Karolina Korwin Piotrowska?
Karolina Korwin-Piotrowska - najważniejsze informacje
Karolina Krowin-Piotrowska /Andras Szialgyi /MWMedia

Karolina Korwin-Piotrowska - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  13.01.1971

 • Miejsce urodzenia:

  Warszawa

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Zawód:

  dziennikarka

 • Produkcje:

Dziennikarka i prezenterka telewizyjna z imponującym CV – kim jest Karolina Korwin Piotrowska?

Dzieciństwo

Karolina Korwin Piotrowska pochodzi z Warszawy. Urodziła się 13 stycznia 1971 r. Jej ojcem był powstaniec warszawski i fotograf Stanisław Sommer. Rodzice dziennikarki rozwiedli się, gdy przyszła prezenterka była małą dziewczynką. Karolina Korwin Piotrowska zmieniła nazwisko, które dał jej ojciec, by podkreślić swoje pochodzenie – jest spokrewniona z pisarką Gabrielą Zapolską, a jej dziadek, Jan Piotrowski, był dziennikarzem i współzałożycielem Polskiego Radia.Z wykształcenia Karolina Korwin Piotrowska jest historykiem sztuki.

Małżeństwo i dzieci

Karolina Korwin Piotrowska nie ma męża ani dzieci. Jak mówi, jej uwaga i czas przez wiele lat były skupione na chorej matce, która wymagała stałej opieki. W związku z tym Korwin Piotrowska nie miała szansy na założenie własnej rodziny. Choć miała partnera, co do którego snuła „poważne plany”, to mężczyzna nie wytrzymał presji związanej z opieką nad matką Korwin Piotrowskiej i zdecydował się na rozstanie. 

Początek kariery

Pierwsze kroki jako dziennikarka Karolina Korwin Piotrowska stawiała w Radiu Kolor, z którym była związana od 1993 do 1995 r. Następnie przeszła do Radia Zet, w którym pracowała aż do 2001 r. Na falach tej stacji prowadziła programy kulturalne, rozwijając swoją pasję do filmu. Jej gośćmi byli m.in. Steven Spielberg i Sophia Loren, a także Roman Polański. W latach 90. Korwin Piotrowska zawitała także do telewizji. W TVP1 prowadziła kultowy program „Filmidło”, a w latach 1998-2001 realizowała program „E!News” z relacjami z festiwalami filmowymi z Cannes i Wenecji.

Dalsza kariera

Korwin Piotrowska na stałe związała się ze światem filmu. Działała w tej branży również od strony promocyjnej – była kierowniczką promocji kasowego „Quo Vadis” na festiwalach filmowych, pracowała także w biurze prasowym słynnego „Pianisty” Romana Polańskiego. Ma także doświadczenie w dziennikarstwie prasowym – pisała dla „Pani”, „Cosmopolitan”, „Sukcesu”, „Żurnala”, „Wprost” i „Marie Claire” – oraz internetowym: budowała portale TVN.pl i Plejada.pl. W 2006 r. Korwin Piotrowska zaczęła występować na antenie TVN Style, gdzie prowadziła programy „Magiel towarzyski” i „Sława”. Od 2010 r. do 2011 r. była także jedną z jurorek programu „Top Model. Zostań modelką”, prowadziła także program plotkarski „Na językach”. Z telewizją TVN pożegnała się w 2019 r.

Książki

Korwin Piotrowska jest autorką siedmiu książek, m.in. „Bomby, czyli alfabetu polskiego szołbiznesu”, „Sławy” i „#wrzenia”. Karolinę Korwin Piotrowską możemy usłyszeć w stacji radiowej Antyradio, gdzie prowadzi audycję filmową „Kino na podsłuchu”. Wydała również kontrowersyjną książkę „Wszyscy wiedzieli”, w której rozprawia się z przemocą i mobbingiem w łódzkiej szkole filmowej. O tym temacie głośno zrobiło się w 2021 r. i z biegiem czasu coraz więcej aktorów wypowiedziało się w tej sprawie.

Nagrody

Karolina Korwin Piotrowska została wybrana „Osobowością medialną 10-lecia” przez czytelników „Party”. W 2018 r. portal noizz.pl uznał ją za jedną z 100 najważniejszych żyjących Polaków.

Karolina Korwin-Piotrowska - Wiadomości

Karolina Korwin-Piotrowska - Zdjęcia

Karolina Korwin-Piotrowska - Wideo