Reklama

Jennifer Lopez

Jennifer Lopez znana także jako „J.Lo” jest jedną z najpopularniejszych amerykańskich piosenkarek i aktorek. Ponadto jest też tancerką, producentką i projektantką mody. Wielką popularność zyskała dzięki takim produkcjom jak: „Pokojówka na Manhattanie”, czy „Sposób na teściową”. Jak wyglądała jej droga do sławy?
Jennifer Lopez - najważniejsze informacje
Jennifer Lopez / Instagram @jlo /Instagram /Instagram

Jennifer Lopez - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  24.07.1969

 • Miejsce urodzenia:

  Nowy Jork

 • Kraj urodzenia:

  Stany Zjednoczone (USA)

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  wokalista/ka

 • Produkcje:

  • "Jesus Christ Superstar"
Jennifer Lopez znana także jako „J.Lo” jest jedną z najpopularniejszych amerykańskich piosenkarek i aktorek. Ponadto jest też tancerką, producentką i projektantką mody. Wielką popularność zyskała dzięki takim produkcjom jak: „Pokojówka na Manhattanie”, czy „Sposób na teściową”. Jak wyglądała jej droga do sławy?

Młodość

Jennifer Lopez przyszła na świat 24 lipca 1969 roku w Nowym Jorku. Urodziła się i wychowała na Bronksie. Jest córką Portorykańczyków – Guadalupy Rodríguez i Davida Lopeza. Jej matka jest nauczycielką w przedszkolu, a ojciec pracuje jako technik komputerowy. Uczyła się w katolickiej Preston High School, a w wieku 19 lat zaczęła trenować taniec.

Na ekranie zadebiutowała w dramacie „Moja mała dziewczynka”, a po miesiącach przesłuchiwań do roli tanecznych wybrano ją na statystkę do teledysków artystów rapowych. Swój czas dzieliła między pracą w biurze, lekcjami tańca i nocnymi występami w klubach na Manhattanie.

Kariera

Po debiucie w 1986 roku w dramacie „Moja mała dziewczynka” Jennifer Lopez epizodycznie występowała w światowej sławy musicalach „Jesus Christ Superstar” i „Oklahoma”. Natomiast w 1991 roku współpracowała z zespołem „New Kids on the Block” podczas ich występu na gali American Music Awards.

Swoją pierwszą znaczącą pracę zdobyła, kiedy była tancerką Fly Girl w telewizyjnym programie komediowym Fox „In Living Color”. Później została tancerką wspierającą Janet Jackson i w 1993 roku wystąpiła w jej dwóch teledyskach – „That’s the Way Love Goes” i „If”.

Do pierwszych znaczących produkcji Jennifer Lopez można zaliczyć role w filmach „Moja rodzina” i „Pociąg z forsą” z 1995 roku. Rok później została zaangażowana przez Francisa Forda Coppolę do roli w reżyserowanym przez niego filmie „Jack”, gdzie grała z Robinem Williamsem. Jednak prawdziwą sławę przyniosły jej w 1997 roku dwie produkcje: „Krew i wino” oraz „Selena”. Wtedy Jennifer Lopez stała się cenioną aktorką i wystąpiła jeszcze w takich filmach jak: „Pokojówka na Manhattanie”, „Sposób na teściową”, „Cela”, „Jak urodzić i nie zwariować”, czy „Nigdy więcej”.

Jennifer Lopez jest laureatką wielu nagród w branży filmowej, ale wśród nich można też znaleźć dwie „Złote Maliny”, które są przyznawane najgorszym produkcjom i aktorom.

Dzięki swojej silnej pozycji na rynku filmowym artystka spróbowała także swoich sił jako wokalistka. Jej dyskografia obejmuje obecnie: osiem albumów studyjnych, cztery kompilacje, jeden remiks albumu, dwa minialbumy, trzydzieści pięć singli, a także osiem singli promocyjnych. Jennifer Lopez zadebiutowała na rynku muzycznym w 1999 roku, wydając album „On the 6”, który był ogromnym sukcesem.

Artystka posiada także własną linię perfum, kosmetyków, ubrań i butów. 

Życie prywatne

Jennifer Lopez od lat jest ikoną popkultury i jedną z najjaśniej błyszczących gwiazd sceny. Artystka trzykrotnie wychodziła za mąż. Jej pierwszym wybrankiem był kelner Ojani Noa, z którym rozwiodła się po roku. Drugim jej ukochanym był Chris Judd, tancerz i choreograf. Była z nim w związku małżeńskim w latach 2001-2003. Po drugim rozwodzie gwiazda związała się z wokalistą Markiem Anthonym, z którym wzięła ślub w 2004 roku. Ich związek przetrwał 10 lat. Para ma bliźniaki, córkę Emmę Maribel i syna Maximiliana Davida. W 2022 roku J. Lo wzięła ślub z Benem Affleckiem, który wręczył jej już raz pierścionek zaręczynowy - tuż przed ślubem z Anthonym.

Jennifer Lopez - Wiadomości

Jennifer Lopez - Zdjęcia