Reklama

Hanna Lis

Hanna Lis jest polską dziennikarką i prezenterką telewizyjną. Pracowała w kilku stacjach telewizyjnych – TVP, Polsat i TV4. Kiedy zakończyła współpracę z TVP na początku 2016 roku, została gospodynią programu podróżniczo-kulinarnego „Bez planu” oraz prowadziła programy talk-show w Polsat Café i w Wirtualnej Polsce. Jak wyglądał rozwój jej kariery?
Hanna Lis - najważniejsze informacje
Hanna Lis /Bartosz Krupa / East News /East News

Hanna Lis - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  13.05.1970

 • Miejsce urodzenia:

  Warszawa

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  dziennikarka

 • Produkcje:

Hanna Lis jest polską dziennikarką i prezenterką telewizyjną. Pracowała w kilku stacjach telewizyjnych – TVP, Polsat i TV4. Kiedy zakończyła współpracę z TVP na początku 2016 roku, została gospodynią programu podróżniczo-kulinarnego „Bez planu” oraz prowadziła programy talk-show w Polsat Café i w Wirtualnej Polsce. Jak wyglądał rozwój jej kariery?

Młodość i rodzina

Hanna Lis urodziła się 13 maja 1970 roku w Warszawie. Jest córką dziennikarza prasowego Waldemara Kedaja oraz dziennikarki Aleksandry Kedaj, korespondentki „Życia Warszawy” w Rzymie w czasach PRL-u. W 1977 roku Hanna reprezentowała Polskę na 20. Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej Zecchino d’Oro. Utwór, który wykonywała, zdobył nagrodę Srebrnego Cekina dla najładniejszej piosenki zagranicznej.

Hanna Lis jest absolwentką Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie. Przez rok studiowała japonistykę, ale ukończyła italianistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Zna biegle włoski, angielski i szwedzki, porozumiewa się również w języku francuskim. 

Kariera

Hanna Lis rozpoczęła karierę dziennikarską w 1993 roku w TVP1. Tam prowadziła „Teleexpress”, a także „Klub dobrej książki”, „Twój dekalog i „Stopklatkę”. W 2002 roku wystąpiła epizodycznie w filmie „Rób swoje, ryzyko jest twoje”. W 2003 roku prezenterka przeszła do konkurencyjnej stacji TV4, gdzie była prowadzącą i wydawcą „Dziennika”. W listopadzie 2003 roku pełniła funkcję kierownika zespołu redakcyjnego.

Hanna Lis stale rozwijała swoją karierę dziennikarską. Od października 2004 roku do września 2007 roku prowadziła „Wydarzenia” w telewizji Polsat. W tym czasie szefem programu był Tomasz Lis. To właśnie wtedy oboje zaczęli się ze sobą spotykać prywatnie. Kiedy w 2007 roku Lis został zwolniony, dziennikarka odeszła razem z nim. Po roku wróciła do stacji TVP.

W czerwcu 2008 roku Hanna Lis zaczęła prowadzić „Wiadomości” w TVP1 i program publicystyczny „Temat dnia. Rozmowa jedynki”. Jej współpraca z TVP zakończyła się głośnym skandalem. Prezenterka została zwolniona z powodu naruszenia zasad etyki dziennikarskiej. Do TVP powróciła w 2012 roku i została zatrudniona w TVP2, gdzie prowadziła „Panoramę”. Jej zarobki wyceniano na 30 tys. złotych miesięcznie. Ponadto prowadziła cykl „Kobiecy punkt widzenia” dla programu porannego „Pytanie na śniadanie”. W 2013 roku we wrześniu Hanna Lis została prowadzącą „Panoramy dnia” w TVP Info, natomiast w 2014 roku „Po przecinku”. 13 stycznia 2016 roku dziennikarka została zwolniona. Wtedy w wyniku zmiany ustawy medialnej w TVP dochodziło do masowych zwolnień. Po stracie pracy Hanna Lis została szefową działu „Styl” serwisu „NaTemat”, którym kieruje mąż prezenterki Tomasz Lis. Zrezygnowała jednak z tego stanowiska dwa miesiące później. Następnie wzięła udział w pierwszej edycji programu „Azja Express” stacji TVN. Ponadto wtedy został także wyemitowany pierwszy sezon jej autorskiego programu podróżniczo-kulinarnego „Bez planu”. Później prowadziła jeszcze talk-show „Między słowami” w Polsat Café, czy „Moje smaki” w serwisie Onet.pl. 

Życie prywatne

Pierwszym mężem Hanny Lis był Robert Smoktunowicz, z którym była przez dziewięć lat, później spotykała się z Jackiem Kozińskim. W 1999 roku na świat przyszła ich pierwsza córka, a dwa lata później druga. Drugim mężem dziennikarki został Tomasz Lis. Para pobrała się w 2007 roku, a rozwiodła w 2021.

Hanna Lis - Wiadomości

Hanna Lis - Zdjęcia

Hanna Lis - Wideo