Reklama

Brooklyn Beckham

Niełatwo się wybić, będąc synem gwiazdorskiej pary! Brooklyn Beckham jest rozpoznawalny głównie jako najstarsze dziecko piłkarza Davida Beckhama oraz piosenkarki i projektantki Victorii Beckham. Mimo to ambicja młodego Beckhama sięga poza tę szufladkę. 
Brooklyn Beckham - najważniejsze informacje
Brooklyn Beckham /Valerie MACON / AFP /AFP

Brooklyn Beckham - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  04.03.1999

 • Miejsce urodzenia:

  Londyn

 • Kraj urodzenia:

  Wielka Brytania

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  celebryta/ka

Niełatwo się wybić, będąc synem gwiazdorskiej pary! Brooklyn Beckham jest rozpoznawalny głównie jako najstarsze dziecko piłkarza Davida Beckhama oraz piosenkarki i projektantki Victorii Beckham. Mimo to ambicja młodego Beckhama sięga poza tę szufladkę. 

Dzieciństwo i młodość

Urodził się 4 marca 1999 r. w Londynie. Dzieciństwo było podyktowane pracą zawodową ojca – mieszkał między innymi w Madrycie, podczas gdy David Beckham zawodowo grał w klubie Real Madryt. Ma troje rodzeństwa – dwóch braci: Romeo Jamesa i Cruza Davida oraz siostrę Harper Seven. Jako nastolatek pracował dorywczo w kawiarni; poza tym udzielał się w młodzieżowym klubie piłkarskim Arsenal FC Academy. Szybko jednak zrezygnował z prób podążania zawodowymi śladami ojca.

Początek kariery jako model

Pierwszym konsekwentnie praktykowanym wyborem kariery był modeling. W 2014 roku, a więc zaledwie w wieku 15 lat, rozpoczął przygodę w tym zawodzie. Pojawiał się na rozkładówkach magazynów takich jak „Vogue China”, „Miss Vogue”, „Interview” czy „Dazed Korea”. W 2016 roku brał udział w sesji zdjęciowej do kampanii luksusowej marki odzieżowej Burberry, współpracował także z kilkoma sieciowymi sklepami modowymi.

Fotograf

W 2017 roku, dzięki odbytemu podczas wakacji kursowi fotografii, Brooklyn Beckham odkrył w sobie nową pasję. Podjął się prób tworzenia artystycznych zdjęć, które zaowocowały wydaniem albumu fotograficznego. Album zatytułowany „What I See”, opublikowany w 2017 roku zawiera ponad 300 zdjęć z podpisami autorstwa młodego celebryty. Początkujący fotograf zapewnił fanom nawet możliwość zamówienia książki z autografem. Dzieło to spotkało się jednak z dość chłodnym przyjęciem krytyków.

Szef kuchni

Beckham nie kontynuował kariery fotografa i zaczął poszukiwać swojego zawodowego miejsca w zupełnie nowych rejonach. W 2021 roku stały się nimi kulinaria. Celebryta postanowił zostać profesjonalnym szefem kuchni, stosowne umiejętności zdobywając przed kamerą. W publikowanym regularnie programie online pt. „Cookin’ With Brooklyn” młodzieniec gotuje z zaproszonymi gośćmi, kulinarnymi specjalistami, snując też plany otworzenia własnej restauracji (brytyjskiej knajpy w Los Angeles).

Związki

Być może niezgodnie z własną intencją, jednakże sporo upragnionej sławy Brooklyn Beckham zyskał dzięki swoim romansom i życiu osobistemu. Lista sławnych partnerek, z jakimi był widywany, jest dość długa; najbardziej znaną z nich jest aktorka Chloë Grace Moretz. 

W 2020 roku oficjalnie ogłosił związek ze starszą od siebie o cztery lata amerykańską aktorką Nicolą Peltz; para wkrótce zaręczyła się. Ślub odbył się w obrządku żydowskim, w kwietniu 2022 roku, w rezydencji na Florydzie. Choć Brooklyn w dzieciństwie został ochrzczony, deklaruje, że utożsamia się z odległymi żydowskimi korzeniami, jakie dziedziczy ze strony ojca; podobne częściowe pochodzenie etniczne ma również Nicola Peltz. Celebrując swój związek, regularnie publikuje na Instagramie romantyczne zdjęcia i relacje ze wspólnego życia. 

Brooklyn Beckham - Wiadomości

Brooklyn Beckham - Zdjęcia