Reklama

Bartłomiej Jędrzejak

Środa, 24 stycznia 2024 (20:35) Aktualizacja Czwartek, 25 stycznia 2024 (20:49)
Bartłomiej Jędrzejak zyskał popularność jako prezenter pogody w "Dzień dobry TV". Dziennikarz może jednak pochwalić się imponującym dorobkiem zawodowym i doświadczeniem, które zdobywał w Telewizji Publicznej.
Bartłomiej Jędrzejak - najważniejsze informacje
Bartek Jędrzejak /MWMedia

Bartłomiej Jędrzejak - najważniejsze informacje

​Bartłomiej Jędrzejak to dziennikarz i prezenter telewizyjny. Spełnia się też jako wykładowca Studium Dziennikarstwa Radiowego, Telewizyjnego i Realizacji Dźwięku. 

​Bartłomiej Jędrzejak - kariera

Karierę zaczynał w TVP. Najpierw pracował w lokalnym oddziale w Poznaniu. Potem współtworzył takie programy jak Wiadomości, Panorama i Teleexpress. 
W 2008 związał się ze stacją TVN, gdzie w ostatnim czasie jest prezenterem pogody w porannym programie "Dzień dobry TVN". 

W 2021 roku Jędrzejak zdobył Telekamerę, jako najsympatyczniejszy prezenter pogody. 

Pasją dziennikarza są podróże, dlatego jego pasmo pogodowe w TVN jest wyjątkowo rozbudowane, a pogodynek zaprasza chętnie widzów w różne zakątki kraju. 

„Z każdego miejsca, gdzie jestem, przywożę magnesy. Mam magnes z NASA, gdzie miałem okazję wsiąść w symulator i poczuć się jak astronauta. Mam też magnes BBC, gdzie miałem okazję być w studiu pogody. Przygotowywałem kiedyś program o prezenterach pogody w BBC i miałem swoje show w BBC, pozwolono mi zrobić prognozę pogody”. 

W 2019 roku Jędrzejak był  jednym z prowadzących program "Big Brother".

Bartek Jędrzejak w "Pytaniu na śniadanie"

Po zmianach, jakie zaszły w śniadaniówce TVN starał się o posadę gospodarza programu. Niestety, mimo że wypadł dobrze w próbach przed kamerą, nie dostał tej pracy. 

W mediach pojawiły się pogłoski, że dziennikarz ma od stycznia 2024 zostać zatrudniony w TVP. Wraz z Katarzyną Dowbor miałby prowadzić "Pytanie na śniadanie". Jędrzejak szybko zdementował te doniesienia.

Bartek Jędrzejak - prywatnie

Dziennikarz pilnie strzeże swojego życia prywatnego. Wiadomo jednak, że jest związany z Kamilą. Nie zdradził jej nazwiska, jednak wiadomo, że ukochana Jędrzejaka jest stylistką fryzur i matką dwojga dzieci.

Bartek Jędrzejak jest autorem kilku książek: poradnika "Męska sprawa" oraz czteroczęściowej serii "Pogoda dla Puchaczy". 

W programie "Kulisy Sławy Uwagi!" Bartek Jędrzejak ujawnił, że w 2019 roku zmagał się z zaburzeniami nastroju i nerwicą lękową.

Bartłomiej Jędrzejak - Wiadomości

Bartłomiej Jędrzejak - Wideo