Reklama

Anna Mucha

Anna Mucha urodziła się 26 kwietnia 1980 roku w Warszawie. Jest polską aktorką filmową i teatralną, prezenterką oraz celebrytką. Szerszej publiczności dała się poznać w serialu „M jak miłość”. Jak wygląda życie Anny Muchy? 
Anna Mucha - najważniejsze informacje
Anna Mucha /Kurnikowski /AKPA

Anna Mucha - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  26.04.1980

 • Miejsce urodzenia:

  Warszawa

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

 • Nagrody:

  Kryształowa Kula

Anna Mucha urodziła się 26 kwietnia 1980 roku w Warszawie. Jest polską aktorką filmową i teatralną, prezenterką oraz celebrytką. Szerszej publiczności dała się poznać w serialu „M jak miłość”. Jak wygląda życie Anny Muchy? 

Życiorys

Aktorka jest jedynym owocem miłości ekonomistki Anny Muchy oraz prawnika Krzysztofa Muchy. Jej rodzice rozwiedli się, gdy miała 3 lata. Ojciec wyprowadził się i przez wiele lat nie miała z nim bezpośredniego kontaktu. W wychowaniu Anny pomagali dziadkowie ze strony matki – Irena i Stanisław Łukasik. Już od lat dziecięcych krążyła wokół aktorstwa – w przedszkolu zagrała główną rolę w przedstawieniu „Czerwony Kapturek”, a w szkole podstawowej chodziła na zajęcia teatralne.

Ukończyła liceum im. Stefana Batorego w Warszawie. W wieku 18 lat pojechała z ojcem do Indii. Podróż ta sprawiła, że nie tylko nawiązała bliższe więzi z tatą, ale także pokochała podróże. Jest absolwentką Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego.  

Kariera

Anna Mucha zadebiutowała już w wieku 9 lat, pojawiając się w filmie Andrzeja Wajdy pt. „Korczak” (1990), jako Sabinka, podopieczna Janusza Korczaka.

Niedługo później zagrała jedną z głównych ról w filmie Krzysztofa Tchórzewskiego „Przeklęta Ameryka”. W 1993 roku miała okazję zagrać w głośnym filmie Stevena Spielberga „Lista Schindlera”. Dzięki tej roli Anna Mucha zyskała popularność w branży filmowej i zaczęła pojawiać się w wielu polskich filmach, takich jak: „Panna Nikt” (1996), „Młode Wilki ½” (1997) oraz „Chłopaki nie płaczą” (2000). Po ostatnim tytule Anna Mucha zrobiła sobie przerwę od występów na dużym ekranie, która trwała do 2011 roku.

W 2003 roku dołączyła do obsady serialu „M jak Miłość”, gdzie od tamtego czasu, z przerwami, wciela się w postać Magdy. W 2007 roku wyjechała do Nowego Jorku, gdzie uczęszczała na zajęcia z aktorstwa w  Lee Strasberg Theatre and Film Institute. Niedługo po powrocie w lipcu 2008 roku, wzięła udział w 4. edycji programu „Jak oni śpiewają”.

W 2009 roku w parze z Rafałem Maserakiem wygrała 10. edycję programu „Taniec z Gwiazdami”. W tym samym roku pojawiła się na okładce magazynu „Playboy” oraz została ambasadorką Ogólnopolskich Spotkań Filmowych „Kameralne Lato” w Radomiu.

Poza stałą rolą w „M jak Miłość” Anna Mucha pojawiła się w takich serialach jak „Na dobre i na złe”, „Usta usta”, „O mnie się nie martw”, „Teraz albo nigdy”. Zagościła również na ekranach w: „Och Karol 2”,  „Wkręceni 2”, „Miszmasz, czyli kogel-mogel 3”, „Pitbull. Nowe porządki”.

Anna Mucha jest także aktorką teatralną i na przestrzeni lat współpracowała z wieloma teatrami m.in. z Teatrem Telewizji. Dodatkowo jej głos możemy usłyszeć w kilku bajkach np. „Disco robaczki” czy „Roman barbarzyńca”. 

Życie prywatne

W latach 2003-2007 była związana z Kubą Wojewódzkim. W tamtym czasie byli jedną z najgorętszych par polskiego show-biznesu. Następnie związała się z Marcelem Sorą, którego poznała na planie programu „Jak oni śpiewają?” w 2008 roku. Para doczekała się dwójki dzieci: Teodora (2014) oraz Stefanii (2011). Po jedenastu latach para się rozstała. Aktorka zaczęła spotykać się z Jakubem Wonsem i w 2021 roku potwierdzili swój związek. 

Anna Mucha - Wiadomości

Anna Mucha - Zdjęcia

Anna Mucha - Wideo

 • Anna Mucha nago

  Środa, 31 sierpnia 2016 (09:15)
  Aktorka opublikowała nagie zdjęcie, ponieważ chciała się zachować honorowo. Jej zdaniem ludzie są dziś zbyt niesłowni, a wyraz „honor” stał się miałki i pozbawiony znaczenia. Czuła więc...
 • Anna Mucha zrezygnowała z diety

  Wtorek, 10 maja 2016 (09:40)
  Mimo dwóch przebytych ciąż Anna Mucha zachwyca szczupłą sylwetką. Aby wrócić do formy po ostatnim porodzie, aktorka ćwiczyła pod okiem trenera personalnego i stosowała zdrową dietę....
 • Anna Mucha: Nie chciałam napisać tej książki

  Poniedziałek, 25 maja 2015 (11:32)
  Anna Mucha w swojej książce radzi, gdzie w Toskanii odpocząć, co zwiedzić i jak znaleźć dobrą włoską kuchnię. Publikuje także prywatne zdjęcia z pobytu w regionie. Aktorka przyznaje, że...
 • Anna Mucha zagrała z Pudzianem

  Wtorek, 17 czerwca 2014 (09:17)
  Anna Mucha pod koniec ciąży pracowała na planie nowego filmu. Aktorka nie może mówić o szczegółach produkcji. Zdradziła jedynie, że na planie wystąpiła razem z Mariuszem Pudzianowskim....