Reklama

Anja Rubik

Anja Rubik urodziła się 12 czerwca 1983 roku w Rzeszowie. Jest najsłynniejszą polską top modelką, która osiągnęła niesamowity sukces na światowych wybiegach. Na swoim koncie ma współprace z największymi domami mody takimi jak: Armani, Gucci, Chanel czy Dior. Stworzyła głośną kampanię „Sexedpl”, gdzie promuje edukację seksualną.  
Anja Rubik - najważniejsze informacje
Anja Rubik /AKPA

Anja Rubik - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  12.06.1983

 • Miejsce urodzenia:

  Rzeszów

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

  • Sasha Knezevic
 • Zawód:

  model/ka

Anja Rubik urodziła się 12 czerwca 1983 roku w Rzeszowie. Jest najsłynniejszą polską top modelką, która osiągnęła niesamowity sukces na światowych wybiegach. Na swoim koncie ma współprace z największymi domami mody takimi jak: Armani, Gucci, Chanel czy Dior. Stworzyła głośną kampanię „Sexedpl”, gdzie promuje edukację seksualną.  

Życiorys

Kiedy miała cztery lata, razem z rodzicami, Ewą i Andrzejem oraz siostrą Joanną wyprowadziła się z Polski – jako dziecko mieszkała w Grecji, Kanadzie, a nawet w Afryce. W 1994 roku rodzina Rubik wróciła na stałe do Polski i zamieszkała w Częstochowie. To właśnie tam przyszła modelka uczęszczała do Prywatnej Lingwistycznej Szkoły Podstawowej i do I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO. 

Pierwsze kroki w modelingu

Już w wieku 13 lat wzięła udział w konkursie Elite Model Look, a później podpisała umowę z agencją D’vision Model. W 1998 roku po raz pierwszy stanęła na wybiegu, idąc w paryskim tygodniu mody w pokazie jesienno-zimowej kolekcji. Zamieszkała w Paryżu, gdzie była uczennicą brytyjskiego liceum. 

Rozkwit kariery modelingowej

Po zdaniu matury w Paryżu Anja przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie jej kariera nabrała tempa, a agencje modelingowe pragnęły nawiązać współpracę z modelką.

W 2005 roku wystąpiła w pierwszych kampaniach reklamowych dla największych marek na świecie. Zaczęła pojawiać się również na wybiegach u najsłynniejszych projektantów mody.

Anja Rubik może pochwalić się współpracami m.in. z takimi markami jak: Dior, Valentino, Ralph Lauren, Armani, Chanel, Gucci, Dior, Chloe. Z kolei na pokazach mody miała przyjemność wystąpić u takich projektantów jak Karl Lagerfeld, Stella McCartney, Victoria’s Secret, Dolce & Gabbana, Alexander McQueen, Ralph Lauren i nie tylko.

Niejednokrotnie była twarzą okładek wielu magazynów: ponad 40 razy zdobiła okładki „Vogue”. Współpracowała również z takimi prestiżowymi magazynami jak „Elle”, „Harper's Bazaar”, „Glamour”.

Nagrody oraz inne działalności

W 2010 roku zajęła 3. miejsce w rankingu „Top 50 Models”, dwa lata później odebrała statuetkę Plejady Top Ten i pojawiła się na liście najlepszych światowych modelek. W 2013 roku Elle Style Awards przyznało Anji Rubik statuetkę „Najlepszej Modelki”.

W 2014 roku stworzyła kolekcję ubrań dla marki Mohito, a we współpracy z marką Inglot wypuściła autorski zapach „Original”. 

Kampania #sexedpl

W 2017 roku wyprodukowała kampanię #sexedpl, która poruszała temat świadomości seksualnej szczególnie u młodych osób. Owa kampania składała się z kilkunastu 60-sekundowych filmików, które omawiały ważne tematy edukacji seksualnej. We wrześniu tego samego roku spod pióra modelki wyszedł podręcznik dla młodzieży zatytułowany „#sexedpl. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie”. Tytuł sprzedał się w ponad 100 tys. egzemplarzach, stając się bestsellerem.

Za swoje działania w kwestii edukacji seksualnej została wyróżniona nagrodą  „Zacnego Uczynku”  i statuetką „Kobieta Roku Glamour 2018”. W 2018 roku utworzyła fundację „Sexedpl”. 

Życie prywatne

W 2011 roku stanęła na ślubnym kobiercu z serbskim modelem, Sashą Knezevic. Małżonkowie chętnie pokazywali się razem – wspólnie pozowali na okładkach magazynów, występowali w kampaniach reklamowych i chodzili na imprezy branżowe. 

W sierpniu 2016 roku rozwiedli się. W jednym z wywiadów Anja Rubik wyznała, że powodem rozstania były inne wizje przyszłego życia. Kolejny jej związek wywiązał się z relazji z Adrianem Steirnem

Anja Rubik - Wiadomości

Anja Rubik - Zdjęcia