Reklama

Alan Andersz

Alan Andersz to polski aktor filmowy, telewizyjny, teatralny oraz tancerz. Brał udział w takich produkcjach jak: „Na dobre i na złe”, „39 i pół”, „Na Wspólnej”, czy „Barwy szczęścia”.
Alan Andersz - najważniejsze informacje
Alan Andersz / VIPHOTO/East News /East News

Alan Andersz - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  04.10.1988

 • Miejsce urodzenia:

  Warszawa

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

Alan Andersz to polski aktor filmowy, telewizyjny, teatralny oraz tancerz. Brał udział w takich produkcjach jak: „Na dobre i na złe”, „39 i pół”, „Na Wspólnej”, czy „Barwy szczęścia”.

Młodość

Alan przyszedł na świat 4 października 1988 roku w Warszawie. Zanim stał się aktorem, spędził długie lata na sali tanecznej. Trenowanie tańca rozpoczął w wieku 8 lat. Jako dziecko dołączył do grupy tanecznej, z którą udało mu się kilkakrotnie zdobyć tytuł Mistrza Polski młodzieżowych formacji w stylu latynoamerykańskim. Dzięki temu mógł reprezentować Polskę na międzynarodowych Mistrzostwach Tańca. W 2012 roku ukończył naukę w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Rodzina i związki

Jest synem pielęgniarki i właściciela firmy drukarskiej, a także ma starszego o 3 lata brata. Alan Andersz nie dzieli się z mediami swoim życiem prywatnym, dlatego nie wiadomo czy jest w związku.

Kariera

Na ekranie zadebiutował w 1997 roku występami w grupie tanecznej w programie „Mini Playback Show”, a w 1999 roku wystąpił w serialu „Ja Malinowski”. Następnie pojawił się takich produkcjach jak: „Na dobre i na złe”, „Oficer”, „Na wspólnej”, czy „Plebania”. Jednak największą popularność zawdzięcza roli Patryka Jankowskiego w serialu „39 i pół”, dzięki któremu zdobył wiele fanek.

Później wziął udział w 8. edycji programu „Taniec z gwiazdami”, który był emitowany na antenie TVN. Razem z Blanką Winiarską zajęli 6. miejsce, pomimo że aktor posiadał bardzo wysokie zdolności taneczne i był jednym z faworytów programu. Dzięki doświadczeniu, jakie zdobył jako dziecko, został jurorem w show na antenie Polsatu „Got to Dance. Tylko taniec” u boku Joanny Liszowskiej, Michała Malitowskiego oraz Krystyny Mazurówny.

Życie prywatne

Alan Andersz przeżył tragiczny wypadek. 18 lutego 2012 roku podczas imprezy urodzinowej Antka Królikowskiego, aktor spadł ze schodów i uderzył głową o donicę. Zaraz po przewiezieniu do szpitala Andersz trafił na stół operacyjny, gdzie przeszedł trepanację czaszki, a następnie zapadł w śpiączkę farmakologiczną. Mimo niewielkich szans na przeżycie wyszedł z tej walki zwycięsko. Dziś ma się świetnie i sam dodaje otuchy innym osobom.

Będąc gościem w show Kuby Wojewódzkiego, Alan Andersz powrócił do czasu kiedy walczył o życie. Wywołało to w nim bardzo duże poruszenie, szczególnie kiedy wspomniał o rehabilitacji. Przyznał, że w tamtym okresie niewielu przyjaciół było u jego boku. Artysta czuł się bardzo samotny. Po 4 ciężkich latach ćwiczeń i leczenia, aktor wziął pierwszy prysznic na stojąco. I to właśnie wtedy zyskał dużo siły i pozytywnej energii. Na pamiątkę tego niezwykle trudnego czasu Alan Andersz zrobił sobie tatuaż na kostce. Wyznał też, że wspiera dziś innych, którzy są w podobnej sytuacji.

Artysta od 2014 roku trenuje crossfit, a efekty tych ćwiczeń pokazuje w Internecie. Jego umięśniona sylwetka, która robi niemałe wrażenie. Niezmiennie motywuje on inne osoby do zadbania o własne zdrowie i sylwetkę.

Alan Andersz - Wiadomości

Alan Andersz - Zdjęcia

Alan Andersz - Wideo