Reklama

Reklama

Reklama

Ile zarabiają prezenterzy polskiej telewizji? Te sumy potrafią wywołać zaskoczenie!

TVP i TVN to dwie stacje telewizyjne, które budzą w społeczeństwie mieszane uczucia. Najbardziej zauważalną kwestią jest wyraźny podział na widzów, którzy nieraz kłócą się między sobą. Ostatnio dziennikarze ujawnili, ile zarabia Piotr Kraśko i trzeba przyznać, że ta kwota robi wrażenie! Danuta Holecka też nie może narzekać… Ile zarabiają polscy prezenterzy popularnych stacji telewizyjnych?

Jak duże pieniądze można zarabiać, będąc twarzą telewizji publicznej? Bycie prezenterem czy dziennikarzem TVP i TVN to nie lada wyzwanie. Wielu z nich jest hejtowanych i wręcz znienawidzonych przez niektórych widzów, jak i samych konkurentów. Ile tak naprawdę zarabiają prezenterzy?

Ile zarabia Piotr Kraśko i jakie ma przewinienia na swoim koncie? Ujawniamy szczegóły!

Wokół prezentera Piotra Kraśki zrobiło się głośno, kiedy wyszło na jaw, że przez kilka lat jeździł samochodami bez prawa jazdy. Mimo to sąd był dla niego bardzo łagodny, ponieważ Kraśko został ukarany grzywną w wysokości 7,5 tys. zł, chociaż za takie przewinienie grożą dwa lata więzienia. Dodatkowo otrzymał też zakaz prowadzenia pojazdów przez rok. 

Reklama

Prezenter został zatrzymany przez policję do rutynowej kontroli i okazało się, że Kraśko od dawna nie ma prawa jazdy, a stracił je już dwukrotnie.   

Według opinii Karoliny Krupińskiej z "Dzień Dobry TVN", grzywna, jaką Piotr Kraśko zapłacił za popełnione przestępstwo, to za mało. 

Czy znany prezenter ma się czym dzielić? Oczywiście, że tak. Według ustaleń "Super Expressu" wynika, że jego miesięczne zarobki wynoszą aż 70 tys. złotych!

Danuta Holecka jedną z najbardziej znanych prezenterek w Polsce – ile zarabia?

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji corocznie powinna przekazywać sprawozdanie finansowe ze swojej działalności prezydentowi, premierowi oraz marszałkom Sejmu i Senatu. W takim sprawozdaniu znalazły się informacje o liczbie pracowników, a także budżecie, który jest przeznaczony na wynagrodzenia. W 2020 roku TVP wypłaciło swoim 2867 pracownikom, w tym Danucie Holeckiej aż 545 mln złotych!

Chyba żadna prezenterka nie budzi tak skrajnych emocji, jak Danuta Holecka. Jedni ją uwielbiają, a drudzy wręcz przeciwnie. Swoją przygodę z telewizją zaczęła w 1993 roku, wygrała wtedy konkurs na prezenterkę TVP.

Na początku Holecka zajmowała się relacjami z senatu, a potem prowadziła poranne i popołudniowe wydania "Wiadomości" w TVP1, a także główne wydanie przez pierwsze pół roku w 1997. Do tej roli wracała kilka razy: w latach 2003-2004 oraz w 2010 roku. 

Aktualnie nadal pracuje jako prezenterka w TVP i zarabia niemałe pieniądze... Holecka otrzymuje na rękę nawet 40 tys. złotych miesięcznie!

Michał Adamczyk – w "Wiadomościach" zarabia fortunę!

W 2021 roku Michał Adamczyk świętował 20-lecie pracy w TVP. Dziś jest jednym z najlepiej zarabiających prezenterów "Wiadomości" i najbardziej tajemniczą gwiazdą telewizji publicznej.

Kiedy w 2001 roku rozpoczął współpracę z "Wiadomościami", na swoim koncie miał już kilkuletni staż w "Faktach". Kiedy prezenter przeszedł do TVP, przyznał, że jego idolem był Tomasz Lis i to od niego uczył się dziennikarstwa. A dziś są oni największymi... wrogami!

Mimo wszystko Michał Adamczyk zajmuje w rankingach popularności bardzo wysokie miejsca. Dlatego nie ma się co dziwić, że dziennikarz co miesiąc dostaje przelew z TVP na ponad 40 tysięcy! Dzięki temu jest uznawany za jednego z najlepiej zarabiających dziennikarzy. 

Prezenter przez wiele lat czekał na swój czas, a ten w końcu nastał! Dziś zaraz obok Danuty Holeckiej jest największą gwiazdą "Wiadomości"

Całkiem nieźle zarabiają też prezenterzy w programach informacyjnych w TVP Info. Według "Dziennika Gazety Prawnej" Michał Rachoń oraz Adrian Klarenbach otrzymywali około 24-30 tysięcy złotych za prowadzenie programów i etaty w stacji. Zawód prezentera i dziennikarza nie jest prosty, ale z pewnością jest bardzo opłacalny!

Zobacz też:

Agnieszka Woźniak-Starak wspomina Piotra Woźniaka-Staraka. Wzruszające, co pokazała...

Księżna Kate z rodziną na finale Wimledonu! Syn książęcej pary zaprezentował cały wachlarz min

Tomasz Lis: To dlatego odszedł z "Newsweeka". Młoda pracownica w tle. Znany dziennikarz: "Informację potwierdziłem w trzech źródłach"

Hanna Lis i jej wymarzone mieszkanie poza centrum miasta. Tak się urządziła po rozwodzie

Maffashion po rozstaniu nie wytrzymała i wydała oficjalne oświadczenie: "Na litość!"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: TVP | Piotr Kraśko | Danuta Holecka | Michał Adamczyk

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy