Reklama

Reklama

Małgorzata Foremniak

Małgorzata Foremniak /Artur BARBAROWSKI/East News /East News
 • Data urodzenia:

  08.01.1967

 • Miejsce urodzenia:

  Radom

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

  • Rafał Maserak
 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

Serca Polaków podbiła jako urocza Zosia z serialu „Na dobre i na złe”, dała się także zapamiętać jako wyrozumiała jurorka w programie „Mam talent!”. Małgorzata Foremniak to jedna z najbardziej lubianych polskich aktorek. Jak rozwijała się jej kariera?

Dzieciństwo

Małgorzata Foremniak urodziła się w Radomiu 8 stycznia 1967 r. Dorastała w pobliskiej wsi Jedlińsk w dość skromnych warunkach. W wywiadach wyznała, że donaszała ubrania po starszej siostrze, dzieliła pokój z rodzeństwem i już jako dziecko miała swoje obowiązki domowe: sprzątanie, prace w ogrodzie, a później także gotowanie obiadów. Ukończyła liceum w Radomiu, a do szkoły aktorskiej dostała się przypadkiem – pojechała tylko towarzyszyć koleżankom. Ostatecznie na liście przyjętych znalazła się wyłącznie ona. Wydział Aktorski łódzkiej filmówki ukończyła w 1989 r.

Debiut

Po dyplomie Foremniak grała w teatrach w Radomiu i Warszawie. Na dużym ekranie po raz pierwszy pojawiła się w 1990 r., partnerując Bogusławowi Lindzie w filmie „In flagranti”. Następnie występowała w serialach „Bank nie z tej ziemi”, „Radio Romans”, „Matki, żony i kochanki”, „Tajemnica Sagali” oraz „Ekstradycja 2”. Te nieduże role sprawiły, że zaczęli ją kojarzyć telewidzowie. 

Zdobycie popularności

Popularność Foremniak zapewniła rola Zosi Stankiewicz-Burskiej w serialu „Na dobre i na złe”. Razem z Arturem Żmijewskim, serialowym Kubą, została ukochaną parą polskiej telewizji. W tym serialu grała od 1999 r. do 2012 r. W tym czasie zagrała również w kasowym filmie „Quo Vadis” oraz w „Pitbullu” Patryka Vegi. W 2005 r., na fali popularności, wystąpiła w programie „Taniec z gwiazdami”, gdzie wraz z Rafałem Maserakiem wytańczyła drugie miejsce.

W 2008 r. została jedną z jurorek „Mam talent!”, a 3 lata później wystąpiła w filmie „Och, Karol 2”.

Ostatnie lata

W ostatnich latach Małgorzata Foremniak widoczna była w serialach: „W rytmie serca”, „Aż po sufit”, „Sexify”. Grała także w filmach: „Jak poślubić milionera”, „Sonata”, pozostając również jurorką „Mam talent!”.

Nagrody

Najwięcej nagród przyniosła Foremniak rola w „Na dobre i na złe”, za którą otrzymała trzy Telekamery oraz Złotą Telekamerę.

Związki

Foremniak była dwukrotnie zamężna. Jej pierwszym mężem był Tomasz Jędruszczak, któremu urodziła córkę Aleksandrę. Para rozstała się jednak na początku lat 90., a Foremniak spotkała reżysera Waldemara Dzikiego. Ich związek nie miał łatwego startu – dla niej Dziki zostawił żonę (Darię Trafankowską, znaną widzom jako siostra oddziałowa z „Na dobre i na złe”) i syna. Ślub w 1998 r. przypieczętował ich relację, a wkrótce para zdecydowała się na adopcję Mileny i Patryka.

Z biegiem lat Foremniak i Dziki oddalili się od siebie, a Foremniak wdała się w romans z tancerzem Rafałem Maserakiem, który partnerował jej w programie „Taniec z gwiazdami”. Duża różnica wieku między zakochanymi nie przeszkadzała fanom, którzy okrzyknęli ich najgorętszą parą show-biznesu. Po kilku latach i ten związek się rozpadł.

Później Foremniak szukała szczęścia w ramionach menadżera Dariusza G., ale i tym razem miała pecha. Mężczyzna okazał się stalkerem. Potrzeba było wyroku sądu, by dał jej spokój. Obecnie aktorka nie wypowiada się na temat swojego życia uczuciowego.

Plotki

Zdjęcia

Wideo