Reklama

Reklama

Reklama

Marcin Dorociński tworzy związek ze starszą ukochaną. "Jestem odpowiedzialnym facetem"

Marcin Dorociński (49 l.) to bez wątpienia jeden z najlepszych polskich aktorów teatralnych i telewizyjnych. Niedawno ogłosił, że będzie grał u boku Toma Cruise’a w kolejnej odsłonie „Mission Impossible”. Praca na planach filmowych przyniosła mu nie tylko niezapomniane role i sławę, lecz także miłość życia. Od wielu lat aktor jest szczęśliwym mężem Moniki Sudół. Poznajcie historię miłości Marcina Dorocińskiego.

Wielu aktorów lubi celebryckie życie, które jest dostępne dla mediów. Do tego grona nie należy Marcin Dorociński, który ceni swoją prywatność i chroni swoją rodzinę przed wścibskimi tabloidami.


Nie można mu odmówić skromności, ponieważ bardzo często kwituje swój dorobek określeniem "Marcin z Kłudzienka". Aktor urodził się 22 czerwca 1973 roku w Milanówku - mieście pod Warszawą. Jego mama zajmowała się domem, natomiast ojciec był kowalem. Dorastał z trzema braćmi, z których dwóch zostało policjantami.

Reklama

Biorąc pod uwagę jego dorobek aktorski i sukcesy międzynarodowe, np. w serialu "Gambit królowej", można by odnieść wrażenie, że aktor od dzieciństwa marzył o aktorstwie - nic bardziej mylnego. Dopiero w technikum zaczął o tym myśleć, natomiast wcześniej chciał zostać policjantem lub strażakiem.

Gdyby nie kontuzja kolana, prawdopodobnie grałby zawodowo w piłkę nożną. W 1993 roku dostał się na Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Już na studiach odnosił pierwsze sukcesy aktorskie, grając u boku Jana Łomnickiego czy Bogusława Lindy. Jego kariera filmowa nabrała tempa po 2000 roku i właśnie wtedy na jednym z planów filmowych poznał swoją miłość, bez której nie wyobraża sobie życia - Monikę Sudół.


Kariera filmowa

Po ukończeniu studiów teatralnych, w latach 1997-2011, związał się z Teatrem Dramatycznym w Warszawie. W 2011 roku dołączył do zespołu aktorów, grających w Teatrze Ateneum. Oprócz występowania na deskach teatru realizował się także jako aktor na dużym i małym ekranie.

Rozpoznawalność zyskał za sprawą seriali "Ekstradycja 3" (1998), "Na dobre i na złe" (1999) czy "Dom" (1996). Natomiast popularny stał się, odgrywając rolę podkomisarza "Despero" w "Pitbullu" (2005-2008), reżyserowanym przez Patryka Vegę.

Omawiając karierę Marcina Dorocińskiego, nie sposób nie wspomnieć o jego ważnych rolach w filmach: "Boisko bezdomnych" (2008), "Róża" (2011), "Obława" (2012), "Jack Strong" (2014), "Pod Mocnym Aniołem" (2014) czy "Pakt" (2016).

Na uznanie zasługuje fakt, że aktor wybiera jedynie ambitne produkcje, w których za każdym razem pokazuje swoje umiejętności aktorskie. Dzięki swojemu warsztatowi ma w portfolio także międzynarodowe projekty, na przykład "Gambit Królowej".

Pomimo wielu wspaniałych ról aktor nie osiada na laurach - w ostatnim czasie poinformował, że będzie występował w dwóch kolejnych częściach amerykańskiej serii filmów sensacyjnych "Mission Impossible" (w 2023 i 2024 roku). Aktor swoją popularność wykorzystuje w niezwykły sposób, prowadząc działalność społeczną. Od wielu lat promuje działania proekologiczne i bierze udział w akcjach na rzecz zwierząt.

Kim jest miłość Marcina Dorocińskiego?

Aktor poznał miłość życia na planie serialu "Pitbull". Jest nią Monika Sudół, jedna z najlepszych scenografek na polskim rynku. Zarówno w kręgu zawodowym, jak i prywatnym jest znana ze swojego ciepłego i serdecznego usposobienia, a także niesłychanej skromności.

Ma na swoim koncie wiele sukcesów, których mogliby jej pozazdrościć koledzy i koleżanki z branży, jednak nie potrzebuje o nich mówić, a odpowiedzią na pytanie o jej sukcesy jest jej bogate portfolio. W swoim dorobku ma około sześćdziesięciu reklam. Jako scenografka swoje umiejętności wykorzystuje w filmach i serialach, np. w "Królowej aniołów" (w reż. Mariusza Grzegorzka) czy "Nocy Świętego Mikołaja" (w reż. Janusza Kondratiuka).


Oprócz przygotowania scenografii do seriali i filmów Monika Sudół zajmuje się także scenografią teatralną. Dzięki swojemu kunsztowi otrzymała nagrodę "Złota Maska" w 2003 roku za przygotowanie plastycznej inscenizacji do sztuki pt. "Mężczyzna, który pomylił żonę z kapeluszem".

Pomimo sukcesów zawodowych Monika Sudół i Marcin Dorociński pozostają zwykłymi ludźmi, którzy cenią swoją prywatność. Para stroni od show-biznesu, dlatego próżno szukać ich wspólnych zdjęć w sieci.


Szczęśliwe małżeństwo

Małżeństwo tworzone przez Monikę Sudół i Marcina Dorocińskiego potwierdza także, że wiek to tylko liczba - partnerka życiowa aktora jest starsza od niego o 7 lat. Różnica wieku jednak w niczym nie przeszkadza. Widać, że aktor i scenografka bardzo się kochają.

Warunkiem tak szczęśliwego małżeństwa jest odpowiedzialne podejście do życia. Monika Sudół może być jednak pewna, że dla jej partnera rodzina jest najważniejsza i jest gotowy na poświęcenie. Potwierdzają to słowa aktora, które padły w wywiadzie dla "Vivy":

"Mężczyzna jest jak bank - jak to mówi Marek Kondrat - musi zarabiać. Staram się, ale też nie sam, robimy to razem z Moniką. Najfajniej jest oczywiście o pieniądzach nie myśleć, niestety trzeba je zarabiać. Mam na głowie kredyt. Oczywiście, że jestem odpowiedzialnym facetem. Robiłem w życiu różne rzeczy. Nie wstydzę się tego, jak trzeba będzie zająć się czymś innym niż aktorstwo, nie widzę przeciwwskazań".

Marcin Dorociński nie tylko jest utalentowany, ale także przystojny. W związku z tym może się pochwalić szerokim gronem fanek, które rozpływają się, gdy widzą go na ekranie. Z pewnością nie ucieszy ich fakt, że aktor jest w pełni oddany swojej żonie.

Jak wskazuje osoba z branży filmowej: "Dziewczyny, które pracują w charakteryzatorni, wręcz prześcigają się w różnego rodzaju sztuczkach, by choćby z aktorem poflirtować. Ale on zawsze zachowuje bezpieczny dystans. Nie podejmuje z kobietami nawet najbardziej niewinnych żartów".

Taka miłość trafia się tylko raz w życiu. Para doskonale o tym wie i pielęgnuje ją każdego dnia. Mają dwójkę dzieci - syna Stanisława (ur. 2006) i córkę Janinę (ur. 2008).

Za każdym razem, gdy pojawiało się w życiu aktora dziecko, zmieniał się z filmowego amanta w kochającego ojca i męża, rozumiejącego potrzeby swojej żony. W okresie narodzin obojga dzieci Marcin Dorociński nie przyjmował nowych ról, aby w pełni zaangażować się w życie rodzinne.

Zobacz też:

Marcin Dorociński to najbardziej skryty aktor polskiego show biznesu. Co wiemy o jego żonie?

Marcin Dorociński zagra aż w dwóch filmach z Tomem Cruisem! Kiedy zobaczymy go na ekranie?
Ile zarobi Marcin Dorociński za występ w "Mission: Impossible"? Kwota robi wrażenie

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Bogusław Linda | Marcin Dorociński

Reklama

Reklama

Reklama