Reklama
Reklama

Kurdej-Szatan ma duże wymagania. Mąż pokornie spełnia jej zachcianki

Barbara Kurdej-Szatan (37 l.) i Rafał Szatan (34 l.) należą do popularniejszych par polskiego show-biznesu. Jak się poznali? Czy mają dzieci? Jak szybko zdecydowali się na małżeństwo? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej. Oto historia ich miłości!

Barbara Kurdej-Szatan już jako dziecko wykazywała wiele talentów. Przez siedem lat śpiewała w chórze kameralnym Cantores Opolienses "Legenda", z którym brała udział w wielu krajowych i zagranicznych konkursach. Następnie ukończyła szkołę muzyczną I stopnia w klasie wiolonczeli.

Choć za pierwszym razem nie dostała się do PWST w Krakowie, nie poddała się. Przez rok uczyła się w Państwowym Policealnym Studium Wokalno-Aktorskim im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Następnie dostała się na wydział wokalno-estradowy krakowskiej PWST, którą ukończyła w 2009 roku.

Reklama

W 2006 r. zadebiutowała na małym ekranie epizodyczną rolą Iwony w serialu "Plebania". W latach 2008-2010 była aktorką Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu. Od 2013 do 2021 r. występowała w roli konsultantki ds. sprzedaży w serii spotów reklamowych "Gwiazdy przeszły do Play".

Aktualnie Barbara jest aktorką teatralną i filmową, a dodatkowo współprowadzi programy telewizyjne, np. "Project Cupid". Dobrze czuje się także w roli mamy i żony. Życiem prywatnym chętnie dzieli się na Instagramie, prowadząc konto @kurdejszatan, obserwowane przez ponad 1,3 mln osób.

Kim jest Rafał Szatan?

Rafał Szatan również jest aktorem. Już w latach 2009-2010 występował w Gliwickim Teatrze Muzycznym, gdzie grał w musicalach takich jak "Hair" czy "High School Musical".

W latach 2018-2019 grał Eryka w serialu TVP2 "M jak miłość". W 2019 r. został uczestnikiem 10. edycji programu "Dancing with the Stars".

Jego Instagramowe konto @rafal.szatan_this_is_me obserwuje prawie 130 tys. osób. Rafał prowadzi też konto na kanale YouTube, gdzie publikuje swoje wokalne występy, a także covery. Można znaleźć go pod nazwą @Rafał Szatan.

Ciekawostka! Jego kariera wokalna trwa już bardzo długo! Rafał w latach 2010-2015 był wokalistą popularnego zespołu "RH+".Barbara i Rafał - jak się poznali?

Początek miłości Barbary i Rafała był taki jak obrana ścieżka zawodowa... artystyczny! Aktorzy wpadli na siebie podczas prób wokalnych do spektaklu "Hair" w Gliwickim Teatrze Muzycznym. W projekcie wzięli udział obydwoje, jednak Barbara zrezygnowała z tego angażu na rzecz innej roli.

W wywiadzie dla magazynu "Viva!" Rafał zdradził, że była to chwila, która zmieniła ich życia na zawsze.

"To był moment, kiedy pierwszy raz zwróciliśmy na siebie uwagę. W teatrze mieliśmy pokoje gościnne, gdzie wszyscy nocowali, więc wieczorem całą gromadą siedzieliśmy i rozmawialiśmy. A potem Basia przyjechała na premierę i wtedy już zapamiętałem ją bardzo mocno".

Niestety, mężczyzna w tym czasie miał dziewczynę i Basia, choć zauroczyła się Rafałem, nie zaangażowała się w relację z młodym aktorem.

"Rafał jest ode mnie młodszy trzy lata, a ja nigdy nie miałam młodszego chłopaka, ale pomyślałam: aha, młodszy, ale fajny. Niestety, ma dziewczynę, szkoda, trudno... Zajęłam się swoimi sprawami, miałam wrażenie, że kompletnie o sobie zapomnieliśmy" - wyznała w wywiadzie dla magazynu "Viva!".

Nadeszła dłuższa przerwa w kontakcie. Gdy jednak mężczyzna stał się singlem, postanowił napisać do pięknej aktorki. Zaproponował nawet ryzykowną randkę, którą wspomina w tym samym wywiadzie.

"[...] prawdopodobnie niejednej dziewczynie to mogłoby wydawać się w sumie trochę dziwne, że umawiamy się na basenie. A ona zareagowała spontaniczną radością, co przykuło moją uwagę".

Nie da się ukryć, że para do dziś lubi podejmować szalone decyzje! Może to ich recepta na udany związek?Szybkie zaręczyny na nartach

Para przez dwa miesiące żyła w związku na odległość, jednak w żaden sposób im to nie przeszkadzało. Kolejne trzy, spędzone wspólnie, minęły bardzo szybko i... Rafał oświadczył się podczas ich pobytu na nartach w Ramzowej w Czechach.

Ich rodzice nie byli zachwyceni tak szybkimi zaręczynami. Barbara miała wtedy 25 lat, a Rafał 22. Mimo to para już kilka miesięcy później starała się o dziecko.

Wesele musiało zaczekać

Barbara odłożyła plany dotyczące hucznego wesela, ponieważ podczas ślubu cywilnego była już w trzecim miesiącu ciąży. Uroczystość miała miejsce w 2011 r. Basia miała wtedy 26 lat, a Rafał 23.

Imprezę zorganizowali, gdy ich córka Hania (10 l.) skończyła 6 miesięcy.

Decyzja o drugim dziecku

Drugie dziecko pary pojawiło się na świecie w 2020 r. Choć małżonkowie starali się o ciążę około dwóch lat, działania nie przynosiły upragnionych rezultatów. Rafał i Barbara podejrzewali, że powodem jest borelioza aktorki.

Gdy na świecie pojawił się Henryk Szatan, od razu stał się oczkiem w głowie zarówno rodziców, jak i siostry, która bardzo chciała mieć młodsze rodzeństwo.

Co więcej, to córka Basi i Rafała wybrała imię dla swojego młodszego brata!

"Zdradziłam imię, faktycznie chodziło o Henryka, ale my to imię wybraliśmy już w marcu. Potem się okazało, że same Heńki się rodzą. Nasza córka się bardzo buntuje, kiedy wymyślamy inne imię. Ona je wybrała. Będzie Hania i Henio" - zdradziła  aktorka w rozmowie z portalem "Plotek.pl".

Jak mieszkają Barbara i Rafał?

Barbara i Rafał wraz z dziećmi przez dłuższy okres mieszkali w domu na strzeżonym osiedlu pod Warszawą. W 2020 r. aktorka kupiła mieszkanie w stolicy. Apartament ma blisko 200 mkw oraz taras z pięknym widokiem na miasto.

Jak podał tygodnik "Życie na gorąco", dwupoziomowe mieszkanie mogło kosztować nawet 2,5 mln zł. Posiadłość składa się z przestronnego salonu, kuchni, jadalni, łazienki, pokoi dla dzieci, gabinetu, antresoli z sypialnią oraz tarasu.

Choć przeprowadzka z domu do mieszkania była pomysłem Rafała, Basia postawiła jeden warunek - apartament nie może być mniejszy niż posiadany wcześniej dom i musi mieć piękny widok. Tak też się stało.

Szczęśliwej rodzinie życzymy wielu wspaniałych, wspólnie spędzonych chwil!

Zobacz też:

Katarzyna Cichopek doskonale wie, jak urządzić mieszkanie. Co za przytulne gniazdko

Wieniawa, Rozenek-Majdan, Kurdej-Szatan wiedzą, jakie dodatki na jesień wybrać. Doskonale znają się na modzie

Barbara Kurdej-Szatan ma szansę wrócić do TVP? "To nie do końca chodzi o to, kto jest tam prezesem"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Barbara Kurdej-Szatan | Rafał Szatan
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama