Reklama

Barbara Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan urodziła się 22 sierpnia 1985 roku w Opolu. To polska aktorka, piosenkarka i prezenterka telewizyjna. Największą popularność zyskała dzięki pojawieniu się w reklamach sieci Play. 
Barbara Kurdej-Szatan - najważniejsze informacje
Basia Kurdej-Szatan /AKPA

Barbara Kurdej-Szatan - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  22.08.1985

 • Miejsce urodzenia:

  Opole

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

  • Rafał Szatan
 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

Barbara Kurdej-Szatan urodziła się 22 sierpnia 1985 roku w Opolu. To polska aktorka, piosenkarka i prezenterka telewizyjna. Największą popularność zyskała dzięki pojawieniu się w reklamach sieci Play. 

Życiorys

Barbara Kurdej za sprawą swojej matki Elizy Wyszomirskiej-Kurdej, miłośniczki teatru, od najmłodszych lat była otoczona sztuką. Razem z siostrą uczęszczała do szkoły muzycznej, gdzie grała na wiolonczeli. Śpiewała w dziecięcym chórze Legenda w Opolskim Studiu Piosenki, a następnie nawiązała współpracę z chórem Opole Gospel Choir.

Eliza Wyszomirska-Kurdej przez wiele lat piastowała stanowisko dyrektora ośrodka kultury podlegającego pod Amfiteatr. Barbara już od dziecka przyglądała się próbom, zbierała autografy i roznosiła zaproszenia dla VIP-ów. Z kolei ojciec Barbary, Janusz Kurdej, z wykształcenia jest inżynierem elektrykiem. Podobnie jak jego żona, od początku wspierał córkę w zawodowych wyborach. Dodatkowo Barbara ma o 5 lat starszą siostrę – Katarzynę Kurdej-Manię, która jest absolwentką Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

Kariera

Barbara Kurdej-Szatan po maturze studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie na wydziale wokalno-estradowym. Jeszcze jako studentka miała swój pierwszy debiut – pojawiła się w takich serialach jak „Pierwsza Miłość”, „Plebania” czy „Dwie strony medalu”.

Po ukończeniu studiów nawiązała współpracę z Teatrem Nowym im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu. Równolegle rozwijała swoją karierę jako aktorka filmowa i zagrała epizodyczne role w produkcjach: „Enen” i „Ciacho”, pojawiła się również na małym ekranie w serialach „Usta Usta”, „Na dobre i na złe”, „Klan” i „Barwy szczęścia”.

W 2012 roku razem z zespołem Soul City pojawiła się w programie „X-Factor”, gdzie odpadli na etapie ćwierćfinałów. Barbara Kurdej-Szatan była wtedy w ciąży i pomiędzy odcinkami programu urodziła córeczkę.

Przełomem w karierze aktorki było występowanie w reklamach sieci Play. Szybko przylgnęła do niej łatka „Blondynka z Playa”, ale to właśnie udział w spotach reklamowych przyniósł jej największą popularność. Barbara Kurdej-Szatan zyskała miano gwiazdy telewizyjnej i zaczęła grać w serialu „M jak Miłość”, pojawiła się również w komedii „Dzień dobry, kocham cię”, a także współprowadziła 51. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu.

Barbara Kurdej-Szatan w latach 2015, 2016 i 2017 została wyróżniona Telekamerą. Z kolei w 2018 roku otrzymała Złotą Telekamerę, a w 2021 roku otrzymała nominację do nagrody "aktorki 25-lecia".

Życie prywatne

W 2011 roku poślubiła Rafała Szatana – wokalistę, którego poznała podczas prób w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Para doczekała się dwójki dzieci: Hanny (ur. 2012) oraz Henryka (2020).

W 2021 Play zakończyło współpracę z aktorką. Główną przyczyną była kontrowersyjna i wulgarna wypowiedź kobiety odnośnie sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. Po tej sytuacji została współprowadzącą programu „Projekt Cupid”, gdzie razem z Przemysławem Kossakowskim skupiają się na historiach osób z autyzmem, zespołem Downa i syndromem Tourette’a, które pragną znaleźć swoją drugą połówkę. 

Barbara Kurdej-Szatan - Wiadomości

Barbara Kurdej-Szatan - Zdjęcia

Barbara Kurdej-Szatan - Wideo