Reklama

Reklama

Reklama

Ewa Minge pierwszemu mężowi zostawiła cały majątek, a nawet... las! Oto, jaki los jej zgotował

Znana na całym świecie projektantka, Ewa Minge (55 l.), jest nazywana kolorowym ptakiem show-biznesu. Po przodkach odziedziczyła tatarską urodę, ale i nietuzinkową osobowość – jest kreatywna, utalentowana i chętnie eksperymentuje. Ostatnio zajmuje się malowaniem obrazów i pisaniem książek. Dwukrotnie stawała na ślubnym kobiercu, ale pierwszy mąż się nad nią znęcał, a drugi jest skrzętnie skrywaną tajemnicą.

Ewa Minge angażuje się w wiele społecznych inicjatyw. Powtarza, że moda nie może być próżna i powinna dawać coś od siebie. W 2015 r. założyła fundację "Black Butterflies", która wspiera osoby chore nowotworowo i przewlekle. Mimo zawodowego sukcesu jej prywatne życie nie jest usłane różami.

Kim jest Ewa Minge?

Ewa Minge urodziła się 23 maja 1967 r. w Szczecinku, a początki jej modowego imperium sięgają 1989 r. W miejscowości Pszczew zbudowała rozpoznawalną na świecie markę odzieżową "Eva Minge" i już kilka lat później sprzedawała swoje ubrania.

Reklama

W 2003 r. jako pierwsza Polka prezentowała swoją kolekcję na Schodach Hiszpańskich w Rzymie. Za wkład w rozwój kultury miasta otrzymała medal od premiera Włoch, Silvio Berlusconiego. Włoska izba mody "Alta Moda" przyznała jej międzynarodowy tytuł "Next Couture".

W 2008 r. Ewa Minge pierwszy raz pokazała swoją kolekcję w Paryżu. Od tego czasu regularnie prezentuje efekty swojej pracy podczas Paris Fashion Week. Wielokrotnie była nagradzana tytułami osobowości roku i luksusowej marki roku. Współpracowała z polskimi stacjami telewizyjnymi oraz kreowała wizerunek osobowości medialnych.

Była odpowiedzialna za wygląd pierwszej damy, Jolanty Kwaśniewskiej. W jej kreacjach zaprezentowały się takie sławy jak: Paris Hilton, Ivana Trump, Kelly Rowland, Cheryl Cole, La Toya Jackson czy Adriana Karambeu.

Ponadto odpowiada za wizerunek kandydatek Miss Polonia i Elite Model Look. Ewa Minge z powodzeniem zajmuje się także architekturą i wzornictwem przemysłowym, tworząc luksusową markę "Eva Minge Home".

Pierwszy mąż Ewy Minge - nieszczęśliwa miłość

Pierwsze małżeństwo projektantki trwało 13 lat. Niechętnie wypowiada się o swoim byłym mężu - ojcu jej dwóch synów - Oskara (31 l.) i Gaspara (28 l.). Kiedyś wyznała, że poślubiła niewłaściwego człowieka, ponieważ oboje byli z różnych światów.

Nie lubili spędzać razem czasu i nie jeździli na rodzinne wakacje. Podobno różnice były nie do pogodzenia. Jej ówczesny mąż zgodził się na rozwód pod warunkiem, że Minge zostawi mu cały majątek. Tak na temat rozpadu związku mówiła w wywiadzie, jakiego udzieliła magazynowi "Gala":

"Nie walczyłam z nim o majątek. Uznałam, że zostawię mu prawie wszystko: kilka nieruchomości, jezioro, las. Pewnego dnia byłam zmuszona, pomimo mojej szczodrości, by wyjść z domu z synami i jedną torebką. Zrobiłam to, bo bałam się o zdrowie psychiczne chłopców".

Pierwszy mąż zostawił ją z niczym i zerwał kontakty. Okazał się także tyranem i despotą, a projektantka wyjawiła, że dzieci tresował, a nie wychowywał, fundując im traumatyczną relację.

Minge opuściła dom, zabierając synów, ponieważ - jak tłumaczyła - mimo jej wielokrotnych próśb o zmianę postawy mąż furiat żądał, by dostosowała się do panujących w jego domu reguł. Po rozstaniu pozostała jej do dyspozycji wyłącznie zadłużona firma, którą założyła jeszcze na studiach i 400 zł alimentów zasądzonych na każde dziecko.

Drugie, tajemnicze małżeństwo Ewy Minge

W 2017 r. projektantka po raz drugi wyszła za mąż. Ślub odbył w tajemnicy i dopiero po czasie Minge w swoich mediach społecznościowych udostępniła zdjęcie w sukni ślubnej, nie zdradzając twarzy małżonka.

Uroczystość odbyła się w pięknym pałacu w Żaganiu. W tym czasie projektantka inspirowała się mocno kulturą romską, a wesele było utrzymane w cygańskim stylu. Ewa Minge dotąd nie ujawniła żadnych szczegółów dotyczących jej męża. Wiadomo jednak, że to Jerzy Woźniak - jej partner w biznesie, który ma znaczące udziały w firmie projektantki.

W 2021 r. zaczęły się pierwsze problemy, dotyczące zarządzania niektórymi nieruchomościami spółki Minge, którymi opiekował się jej mąż. Doszło do naruszenia znaku firmowego i projektowania odzieży bez sygnowania jej przez projektantkę. Jej mąż oświadczył, że na skutek podstępnego działania innych akcjonariuszy doszło do wykorzystania marki i złożył sprawę do prokuratury.

Podczas wywiadów na ściance projektantka nerwowo reagowała na pytania o męża: "Nie widzę powodu, żeby pan, pana czytelnicy czy ktokolwiek inny wchodził do mojej sypialni, a mój mąż to jest moja sypialnia" - ucinała temat artystka.

Czy Ewa Minge jest szczęśliwie zakochana?

Nie wiadomo, czy te problemy odbiły się na uczuciu pary. Ewa była zachwycona swoim drugim mężem i często podkreślała, że czuje się przy nim wspaniale. Nie pokazuje się publicznie z Woźniakiem, ale to nic nie znaczy, bo zawsze stroniła od prezentowania bliskich w mediach.

Jest aktywna na swoim Instagramie, a jedyną miłością, jaką ostatnio pokazała, jest jej kot. Od kilku lat choruje. Leczenie spowodowało obrzęk limfatyczny na jej twarzy, przez co mierzyła się z falą nienawiści, jaka wylała się na nią w sieci.

Ciekawe, czy Ewa Minge zaznała prawdziwego smaku miłości?

Zobacz też:

Jak spędzać czas w jesienne wieczory? Inspiruj się gwiazdami!

Ewa Minge broni Wendzikowskiej. Oskarża za to internautów o... "przedłużanie bata"

Ewa Minge oskarżana o pracę w seks-biznesie. Padły mocne słowa

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Ewa Minge

Reklama

Reklama

Reklama