Reklama
Reklama

Ujawniono astronomiczne zarobki Jakimowicza w TVP. Kontrowersyjny "ekspert" dorobił się milionów

Jarosław Jakimowicz, który swoją karierę na Woronicza zakończył w atmosferze skandalu, przez kilka lat był jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci związanych z Telewizją Polską. Teraz okazuje się, że pomimo skrajnych emocji, jakie wywoływały jego wypowiedzi, były gwiazdor "Młodych wilków" zarabiał w TVP ogromne pieniądze.

Jarosław Jakimowicz zrobił karierę jako ekspert TVP

Jarosław Jakimowicz swoją przygodę z show-biznesem zaczynał jako obiecujący aktor.  Największą rozpoznawalność przyniosła mu brawurowa kreacja w filmie "Młode wilki".

Na fali sukcesu przebojowej produkcji początkujący gwiazdor polskiego kina wystąpił także w "Klanie", "Złotopolskich", "Poranku kojota"  i filmowej biografii lidera Akcentu Zenka Martyniuka.

Reklama

W międzyczasie Jarosław Jakimowicz zdążył się jednak przebranżowić i został jednym z najbardziej kontrowersyjnych prezenterów Telewizji Polskiej. Były aktor pojawiał się nie tylko w porannym paśmie "Pytanie na śniadanie", ale dodatkowo prowadził programy publicystyczne w TVP Info, gdzie pełnił rolę eksperta od spraw społeczno-politycznych.

Jego kariera na Woronicza zakończyła się jednak w atmosferze skandalu i wiele wskazywało na to, że "Młody wilk" nie pojawi się już na antenie. 54-latek szybko znalazł jednak kolejną posadę w konserwatywnej telewizji internetowej Prawy, gdzie poprowadził autorski talk-show.

Ostatecznie tam też nie zagrzał miejsca zbyt długo. Po zaledwie kilku odcinkach zakończył współpracę ze stacją. Od tego czasu o Jakimowiczu jest ciszej, ale od czasu do czasu jego osoba znów przewija się w mediach.

Ujawniono, ile tak naprawdę zarabiał Jarosław Jakimowicz

Ostatnio o byłym ekspercie TVP Info znów zrobiło się głośno. Wszystko z powodu ujawnienia wysokości zarobków byłych gwiazd Telewizji Polskiej. Okazało się, że kontrowersyjny prezenter otrzymywał na Woronicza astronomiczne sumy.

Informacje na temat wpływów byłego gwiazdora polskiego kina wyjawił w mediach społecznościowych Piotr Krysiak - dziennikarz i pisarz, któremu udało się wygrać sprawę sądową z Jarosławem Jakimowiczem. Jak wynika z wpisu zamieszczonego na profilu pracownika tygodnika "Wprost" - prowadzący publicystycznego formatu "W kontrze" dorobił się milionów.

"PRAWIE 2 MILIONY W 3,5 ROKU ZAROBIŁ "GWIAZDOR" TVP! Udało mi się dotrzeć do zarobków najbardziej kontrowersyjnego "prezentera" TVP Info. Jarosław Jakimowicz zarobił prawie dwa miliony w 3,5 roku. Wszystko z naszych podatków i za zgodą prezesa TVP Jacka Kurskiego. Jego wynagrodzenie rosło wraz z większym bełkotem (...)" - podsumował Krysiak w social mediach.

Zarobki pracowników Telewizji Polskiej wzbudzają spore kontrowersje

Na tym nie kończą się kontrowersje wokół płac komentatorów związanych z Telewizją Polską. Wielkie kontrowersje wzbudziło odtajnienie sum, jakie trafiały na konta osób występujących na antenie stacji publicznych w roli ekspertów. Okazało się, że za jeden występ na antenie TVP można było otrzymać od 500 złotych wzwyż.

Niektórzy komentujący byli objęci umowami ryczałtowymi. Rekordowy kontrakt z 2023 roku opiewał aż na 298 tys. 890 zł

Zobacz też:

Magdalena Ogórek straciła panowanie nad sobą. Wystosowała pilny apel

Potężna afera z Jakimowiczem. Nagle nadał takie wieści o Magdzie Ogórek 

Jarosław Jakimowicz ciepło o Danucie Holeckiej. W przeszłości połączył ich smutny fakt

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Telewizja Polska SA | Jarosław Jakimowicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy