Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

TVN zapłaci karę za Wojewódzkiego

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła decyzję o nałożeniu na TVN kary w wysokości 471 tysięcy zł za program Kuby Wojewódzkiego. Konkretnie za ten odcinek, z udziałem rysownika Marka Raczkowskiego, w którym polską flagę wtykano w psie odchody.

Kwota kary to najwyższa suma, jaką zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji można było nałożyć na tego nadawcę. Dodajmy, że jest to 50 proc. kwoty jaką TVN płaci co roku za korzystanie z częstotliwości.

Reklama

Zgodnie z wykładnią KRRiT, TVN poprzez emisję spornego odcinka naruszył art. 18 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji, który zakazuje m.in. propagowania "działań sprzecznych z prawem, z polską racją stanu oraz postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym". Rzecznik Grupy TVN już zapowiada odwołanie się do sądu, jako że stacja, co oczywiste, nie zgadza się z decyzją Rady.

pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: TVN SA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »