Reklama
Reklama

Tragiczne wieści od Zenona Laskowika. Nie żyje Krzysztof Jaślar. Polska w żałobie

W nocy z 6 na 7 listopada do przestrzeni publicznej dotarła kolejna wyjątkowo smutna informacja. Jak podał Zenon Laskowik, do wieczności odszedł jego bliski przyjaciel i współzałożyciel kabaretu Tey. Krzysztof Jaślar od pewnego czasu walczył z poważną chorobą, która zakończyła się tragicznie.

Zenon Laskowik z kabaretu Tey po raz pierwszy poinformował o problemach zdrowotnych Krzysztofa Jaślara w poście na Facebooku sprzed dwóch tygodni. Artysta donosił wówczas o odwołaniu dwóch najbliższych występów kabaretowej grupy ze względu na "gwałtowne pogorszenie się zdrowia Krzysztofa Jaślara". Laskowik i koledzy mieli wówczas jeszcze nadzieję na powrót do wspólnego zabawiania publiczności w listopadzie, ale niestety nie znalazła się już taka możliwość. W piątek 3 listopada kabaret Tey odwołał wszystkie zaplanowane show do końca roku, a w nocy 7 listopada poinformowano oficjalnie, że Krzysztof Jaślar nie żyje.

Reklama

Kabaret Tey w żałobie. Nie żyje Krzysztof Jaślar

Jaślar urodził się w Bytomiu, by po ukończeniu szkoły rozpocząć studia w Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Ostatecznie rozpoczął jednak karierę w show-biznesie, po tym jak Zenon Laskowik zaproponował mu współtworzenie kabaretu Tey. Z tą grupą Krzysztof Jaślar był początkowo związany w latach 1970-74. W tamtych czasach Tey zdobył prestiżową "Złotą Szpilkę", ale w międzyczasie twórczość kabareciarza zaczęła ciążyć władzy. Jaślar został objęty całkowitą cenzurą i dlatego zrezygnował z dalszych występów.

Po ukończeniu studiów podyplomowych zajął się dziennikarstwem i rozpoczął pracę w telewizji jako reżyser licznych spektakli telewizyjnych, programów telewizyjnych, skeczy i festiwali w Opolu. Wraz z Laskowikiem stworzyli takie programy jak "Narodziny gwiazdy" w 1977, "Śpiew, balet, piosenka" z kolejnego roku oraz "S tyłu sklepu" i "Na granicy" na początku lat 80. Kabaret Tey oficjalnie rozwiązano w 1988 roku, ale artyści w ostatnim czasie wrócili do wspólnego grania. Niestety, Krzysztof Jaślar nie będzie mógł więcej do nich dołączyć:

"Z przykrością informujemy, że dziś zmarł Krzysztof Jaślar współzałożyciel Kabaretu Tey, autor tekstów, reżyser" - poinformowano na oficjalnej facebookowej stronie Zenona Laskowika.

Krzysztof Jaślar - życie prywatne

Kilka lat po rozwiązaniu grupy ukazała się książka "Kabaret Tey 1971-1989 Teksty, wspomnienia, pomówienia" autorstwa Jaślara. O życiu prywatnym kabareciarza i reżysera w tamtym okresie nie wiadomo zbyt wiele. Doczekał się dwójki dzieci. Jego syn Filip odziedziczył artystyczny talent po ojcu i jest pierwszym skrzypkiem w znanej grupie MoCarta. Ma też córkę o imieniu Emilia.

Zobacz też:

Zenon Laskowik przeżywał blaski i cienie sławy. Od wielkiej gwiazdy do... listonosza

Nie żyje Hanna Zientara. Polski teatr w żałobie

Nie żyje znana aktorka serialu TVP. Miała 81 lat

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Zenon Laskowik | nie żyje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy