Reklama

Reklama

Reklama

Torzewski ostro o talencie Górniak: "Pani Górniak i to zrujnowała"

​Marek Torzewski udzielił wywiadu, w którym opowiadał o swojej walce z rakiem. Światowej sławy tenor wspominał też o kilku sprawach, o które zwykle jest pytany. Jedna z nich dotyczy śpiewania hymnu przed meczami reprezentacji polski w piłce nożnej.

Marek Torzewski krytykuje Edytę Górniak

Marek Torzewski zawsze był wielkim fanem futbolu. W 2001 r. Polski Związek Piłki Nożnej został poproszony o wystawienie drużyny, która zagra z urzędnikami Unii Europejskiej. Na boisko wyszli wówczas Zbigniew Boniek, Włodzimierz Lubański, Jerzy Gorgoń czy Leszek Ćmikiewicz, a tenor został poproszony o odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego". Zaraz potem Torzewski rozmawiał z  prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej Michałem Listkiewiczem, a ten zgodził się, by tenor zaśpiewał hymn przed meczem reprezentacji Polski. Postawił wszystko na jedną kartę. Nie był pewien, czy kibice zaakceptują jego wykonanie.

Reklama

Marek Torzewski poszedł za ciosem. Nagrał też piosenkę, która została oficjalnym hymnem reprezentacji Polski "Do przodu Polsko!". Po tym wszystkim wydawało się, że naturalnym tenor zaśpiewa polski hymn na mistrzostwach świata w piłce nożnej w Korei. Tak się jednak nie stało.

Tenor po latach ocenia występ Edyty Górniak w Korei. Nie ma dla niej miłych słów. Zdaniem Marka Torzewskiego wokalistka nie poradziła sobie z zadaniem, jakim było zaśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego" przed meczem piłki nożnej. Na dodatek śpiewak operowy uważa, że występ Górniak bardzo negatywnie wpłynął na piłkarzy. 

Występ Edyty Górniak nie zagrzał do boju polskich piłkarzy. Również kibice ostro go krytykowali. Torzewski twierdzi, że Górniak zrujnowała piękną tradycję.  

Zobacz też:

Skiba bezlitośnie o Górniak i jej kosmicznych teoriach: "Czarne dziury występują nie tylko w kosmosie, ale także w mózgu"

U2: Bono poznał rodzinny sekret. "Dowiedziałem się, że mam przyrodniego brata"
Sebastian Fabijański i Maffashion mają problemy w związku? Aktor wyznaje: "Jestem wdzięczny Julce za to, co zrobiła"

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc

***


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Marek Torzewski | Edyta Górniak

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy