Reklama
Reklama
Tylko u nas

To działo się za zamkniętymi drzwiami u Roksany Węgiel. "Byłam tak zmęczona"

Roksana Węgiel odlicza ostatnie dni do premiery pierwszego odcinka nowej edycji "Tańca z Gwiazdami". Ostatnie tygodnie były dla niej czasem ogromnych emocji, ale i intensywnych treningów. Razem ze scenicznym partnerem szlifują układ po sześć godzin dziennie, co z początku dawało się młodej wokalistce mocno we znaki. Jakie są jej sposoby na unikanie kontuzji? Co zdradziła na temat układu? Jak opisała swój stan z początku treningów? Oto szczegóły, które zdradziła w szczerej rozmowie z Pomponikiem.

Roksana Węgiel w trudnej choreografii? Tancerz zabrał głos

Roksana Węgiel i Michał Kassin już niedługo pokażą swoje umiejętności podczas pierwszego odcinka show, który będzie mieć premierę 3 marca - w niedzielę o godz. 20:00 w Polsacie. W najnowszej rozmowie z Pomponikiem sceniczni partnerzy nie ukrywali, że "Taniec z Gwiazdami" to dla nich źródło wielu emocji.

"Mieliśmy miesiąc na przygotowanie, można było trochę poszaleć i spróbować czegoś ambitniejszego. Nie jest to najłatwiejsza choreografia" - opowiadał Michał, widocznie dumny z zaangażowania znanej wokalistki.

Reklama

Roksana Węgiel o trudnościach tańca. Tak długo trenują

Co sprawia Roksanie największą trudność podczas ćwiczeń skomplikowanego układu? Choć o samym tańcu nie zdradzili zbyt wiele, Roksana przekazała fanom małą wskazówkę, informując, że dla niej kłopotem jest "prędkość i ilość kroków, którą zawiera".

Michał Kassin podkreślił za to, że Roksana jest wysportowana i gibka. To dla niego jako tancerza ogromna zaleta, na którą zwraca uwagę od początku współpracy. Ponadto on jest wysoki, a Roksana - w porównaniu do niego - stosunkowo niska. Jest też lekka, dzięki czemu nie ma problemu, by zastosować różnego typu podnoszenia lub skomplikowane figury.

"Ćwiczymy po 6 godzin dziennie, na początku to ciało było bardzo zmęczone. Odczuwałam ogromne zakwasy i jak tylko wracałam po treningu do domu, to kładłam się spać. Byłam tak bardzo zmęczona. [...] Ciało zaczęło się przyzwyczajać do ilości ruchu i teraz jest dobrze. Żadnych kontuzji na razie nie było. Oby tak dalej" - tymi słowami wokalistka podsumowała temat treningów.

Kontuzje Roksany Węgiel. Unika ich wzmacniając mięśnie

A jakie są sposoby Roksany na kontuzje? Wszak inni uczestnicy programu, np. Maffashion, wprost opowiadała o problemach, które napotykają ją w trakcie przygotowań do show. Zdradziła m.in., że musiała odwołać trening ze względu na obawę przed znaczącym pogorszeniem stanu swojego zdrowia.

"Dbamy z Michałem, by wzmacniać mięśnie. Po każdym treningu robimy deskę, rozciągamy się, więc może dlatego ciało jest mniej narażone na kontuzje" - wyjawiła swoją tajemnicę Roksana.

Kto wie, może konkurencja szybko podchwyci te sposoby, by ułatwić sobie wielogodzinne treningi...

Roksana Węgiel o obowiązkach. Nie rezygnuje z nich?

Roksana zapobiega kontuzjom nie tylko ze względu na taneczne wyzwania. Młoda gwiazda, choć podjęła się wyzwań w programie, nie rezygnuje z obowiązków niezwiązanych z show Polsatu. Dlaczego? Ponieważ jest przede wszystkim wokalistką. Jak podkreśliła, póki co daje radę i ma nadzieję, że tak pozostanie.

"Uwielbiam tryb funkcjonowania, gdy mam wypełniony kalendarz po brzegi" - podsumowała.

Czytaj też:

Szczegóły zaręczyn Roksany Węgiel szokują. Takiego scenariusza po Kevinie się nie spodziewała

Najpierw z dumą ogłosiła ślub, a teraz takie wieści. Nie pozostawiła złudzeń

Niespodziewane wieści od Roxie Węgiel. Fani piosenkarki od razu ruszyli z gratulacjami

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Roksana Węgiel | Taniec z Gwiazdami 14
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama