Reklama
Reklama

Szokujące wieści o Karolu III nadeszły w środku nocy. Ma raka, a i tak chce to zrobić

Król Karol III w ostatnich tygodniach niemal całkowicie zrezygnował z pełnionych obowiązków, ale w przeciwieństwie do Kate Middleton nie ukrywa się w zaciszu czterech ścian. Wręcz przeciwnie, stara się być na tyle aktywny, na ile pozwala mu zdrowie i często występuje publicznie. Najnowsze wieści, które dotarły do Europy w środku nocy zaskakują jeszcze mocniej. Pomimo choroby monarcha planuje lot za granicę.

Chory król Karol III nie stroi od mediów

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że Karol III pokazuje w swojej chorobie oblicze, jakiego wielu Brytyjczyków się po nim nie spodziewało. Monarcha nie tylko bardzo otwarcie podejmuje temat nowotworu, ale w dodatku cały czas zachowuje godną podziwu pogodę ducha. W przeciwieństwie do zamkniętej w czterech ścianach Kate Middleton nie stroi też od fotoreporterów i mediów. Każdego tygodnia we wtorek król udaje się na leczenie do specjalistycznej kliniki, co siłą rzeczy jest dla niego wyczerpujące, lecz nijak nie zniechęca go przed podobnymi gestami skierowanymi do poddanych.

Reklama

Wielu ekspertów spodziewało się, że 75-latek na długie tygodnie zniknie z pola widzenia, a tymczasem Karol III już po kilkunastu dniach od ujawnienia choroby zwołał Tajną Radę z udziałem ministrów, a także spotkał się premierem Wielkiej Brytanii. Co więcej, to nie koniec zaskakujących pomysłów monarchy. W nocy z niedzieli na poniedziałek do Europy dotarły wieści o pierwszym zagranicznym wyjeździe Karola od momentu rozpoczęcia leczenia.

Karol III przyleci do Australii. Wieści przekazał sam premier

Jak podał portal The Independent, król Karol III wyruszy w pierwszą od 2011 roku podróż do Australii. Na razie nie podano dokładnej daty wizyty, ale ma ona nastąpić "w dalszej części bieżącego roku". To nie są wyłącznie plotki. Wieści pochodzą bowiem od świetnie poinformowanego źródła, czyli urzędującego premiera Australii. Anthony Albanese nie ukrywa sporego entuzjazmu na myśl o przyjeździe 75-letniego arystokraty:

"Król okazał swoje współczucie Australijczykom dotkniętym przez ostatnie katastrofy naturalne, tak jak Australijczycy okazali mu współczucie i wsparcie po diagnozie dotyczącej nowotworu. Król, królowa i członkowie rodziny królewskiej są zawsze mile widziani w Australii" - zapewnił.

Pałac Buckingham nie potwierdził jeszcze oficjalnie wizyty, ale według informacji "The Mirror" dojdzie do niej najprawdopodobniej w październiku. Podróż obejmie także Nową Zelandię, a w wyjeździe Karolowi III będzie towarzyszyła również królowa Camilla. Jesteście zaskoczeni decyzją króla i jego dworu? A może to dobry prognostyk na dalsze leczenie Karola III?

Zobacz też:

Przyjaciel Karola III ujawnił prawdę. To tam szukał pocieszenia po diagnozie

Królowa Camilla musiała podjąć nagłą decyzję. Zabrakło jej sił

Księżna Kate otrzymała opiekę poszpitalną. Na tym polega jej leczenie

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Król Karol III | Książę William
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama