Reklama
Reklama

Przyjaciel króla ujawnił prawdę o chorym Karolu III. Szukał tam ratunku po diagnozie

Król Karol ma za sobą wyjątkowo trudne chwile. Brytyjski monarcha w styczniu usłyszał przerażającą diagnozę po tym, jak przeszedł zabieg związany z przerostem prostaty. Rutynowe badania ujawniły, że w organizmie władcy rozwija się „forma raka”. Przytłoczony król, który nagle musiał zrezygnować z pełnienia obowiązków publicznych, miał kłopoty z odnalezieniem się w nowej sytuacji. Wówczas nie wstydził się prosić o pomoc. Niebywałe, kto został powiernikiem jego sekretów.

Król Karol III zwraca się do mnicha. Potrzebował pomocy po zdiagnozowaniu raka

Ostatnie tygodnie nie były łatwe dla brytyjskiej rodziny królewskiej i przede wszystkim Karola III. Choć monarcha cierpi z powodu poważnej choroby, to nie odcina się jednak od kontaktów z ludźmi. Niedawno Karol zwołał zaskakujące spotkanie Tajnej Rady, a teraz pojawiły się kolejne niespodziewane wieści. Starszy Ephraim wyjawił w rozmowie z "The Telegraph", że rozmawiał z brytyjskim monarchą. Po zdiagnozowaniu raka król Karol III zwrócił się o wsparcie do mnicha o duchową poradę po obawach zdrowotnych, które skłoniły go do odłożenia wszelkich obowiązków publicznych.

Reklama

"Tak, jest w kontakcie od czasu diagnozy i wierzę, że sobie z tym poradzi. Karol ma duchowe wyrafinowanie, duchowe życie" - powiedział greckiej gazecie i stacji telewizyjnej.

Obaj mężczyźni zaprzyjaźnili się pod koniec lat dziewięćdziesiątych, wówczas król wielokrotnie odwiedzał klasztor Vatopedi, położony na górze Athos w Grecji. Z greckich doniesień prasowych wynika, że król ma tam nawet swoją kwaterę.

Karol dalej stroni od wystąpień publicznych. Prym wiedzie jego żona

Król nie pojawi się we wtorek na nabożeństwie dziękczynnym za swojego bliskiego przyjaciela i kuzyna, króla Grecji Konstantyna, ze względu na kontynuację leczenia raka. Zamiast tego jego żona, królowa Camilla, we wtorek 27 lutego poprowadzi członków rodziny królewskiej zgromadzonych na zamku Windsor, aby uczcić pamięć byłego władcy i ostatniego króla Grecji, który został obalony z tronu w latach 60. ubiegłego wieku.

Konstantyn II był kuzynem pierwszego stopnia i partnerem żeglarskim księcia Filipa. Zmarł w styczniu ubiegłego roku w wieku 82 lat. Karol utrzymywał bliską przyjaźń również z Konstantynem, wybierając go na ojca chrzestnego dla syna Williama.

Również bliscy Konstantyna odwiedzą ojczyznę Karola, by wziąć udział w uroczystościach. Wdowa po Konstantynie, królowa Anna-Marie, ich najstarszy syn, książę koronny Pavlos i inni członkowie greckiej rodziny królewskiej polecą do Wielkiej Brytanii na nabożeństwo żałobne w nawie XV-wiecznej kaplicy w Berkshire. Jednak nie oczekuje się, że król będzie się z nimi spotykał, nawet prywatnie, ponieważ stara się ograniczyć interakcje publiczne.

Zobacz też:

Radykalna decyzja Karola. Nie mógł ze spokojem słuchać plotek o romansie

Harry i Meghan stoją przed największym wyzwaniem w życiu. Nareszcie się jej postawił

Karol III i Camilla doczekali się szczęśliwego zakończenia. Nie do wiary, co było wcześniej

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Król Karol III | brytyjska rodzina królewska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy