Reklama
Reklama

Pogrzeb księcia Filipa. Pałac Buckingam podał datę i ujawnił szczegóły

W minionym tygodniu w wieku 99 lat zmarł książę Filip. Jego pogrzeb odbędzie się 17 kwietnia, jednak ceremonia nie będzie miała charakteru państwowego.

W piątek 9 kwietnia świat obiegła przykra informacja o śmierci męża królowej Elżbiety II. Na wszystkich budynkach państwowych opuszczono flagi do połowy masztu. Królowa wprowadziła 8-dniową żałobę narodową, która potrwa do dnia pogrzebu księcia Filipa. 

Wielka Brytania wciąż nie może uwierzyć w to, co się stało. Pałac Buckingham poinformował o szczegółach pogrzebu, który odbędzie się w sobotę 17 kwietnia. 

"Pogrzeb nie będzie państwowy i nie poprzedzi go wystawienie trumny. Ciało Jego Królewskiej Mości spocznie w zamku Windsor, po nabożeństwie w kaplicy św. Jerzego. Jest to zgodne z życzeniem Jego Królewskiej Mości" - czytamy w oficjalnym komunikacie z College of Arms. 

Reklama

Ceremonia pogrzebowa będzie miała charakter prywatny, ponieważ taka była wola księcia Filipa. Msza zostanie odprawiona w kaplicy zamku Windsor o godzinie 15.00. czasu lokalnego. 

Jej rozpoczęcie ma zacząć się od minuty ciszy w całej Wielkiej Brytanii. Ze względu na pandemię koronawirusa w ceremonii będzie mogło wziąć tylko trzydzieści osób. Lista uczestników pogrzebu ma zostać ogłoszona 15 kwietnia. 

Wiadomo już, że w pochówku księcia Filipa weźmie udział książę Harry, który do Wielkiej Brytanii przyleci sam. Lekarze ze względu na zaawansowaną ciążę Meghan odradzili jej podróży samolotem. A jak będzie wyglądała ceremonia? 

Członkowie rodziny królewskiej mają iść za trumną. Królowa Elżbieta II sama uda się do kaplicy. Procesja ma trwać około 8 minut. Po nabożeństwie trumna spocznie na terenie pobliskiej posiadłości Frogmore Gardens.   

***
Zobacz więcej materiałów wideo:

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: książę Filip | Królowa Elżbieta II
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy