Reklama

Reklama

Reklama

Piotr Kraśko skazany. Tyle zapłaci za prowadzenie samochodu bez uprawnień

Piotr Kraśko jakiś czas temu został oskarżony przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie o prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień. Właśnie Sąd Rejonowy w Ostrołęce uznał go winnym. Dziennikarz musi zapłacić wysoką karę...

Piotr Kraśko zapłaci 100 tys. złotych kary

Problemy Piotra Kraśki sięgają 2016 roku. To wówczas dziennikarz został zatrzymany przez patrol policji w miejscowości Myszyniec. Okazało się, że prowadził auto marki BMW bez prawa jazdy, gdyż uprawnienia stracił dwa lata wcześniej. 

We wtorek 20 września przed sądem w Ostrołęce zapadła decyzja w sprawie dziennikarza.
Jak informuje tvp.info, prokurator wnioskował o skazanie Piotra Kraśki bez rozprawy i nałożenie na niego kary "grzywny w wysokości 200 stawek dziennych po 500 zł, czyli łącznie 100 tys. zł". Taka kara miała wcześniej zostać uzgodniona z oskarżonym. 

Reklama

Sąd uznał winę Kraśki, który będzie musiał zapłacić wspomnianą kwotę 100 tys. zł i ponieść koszty postępowania sądowego. 

"Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego czynu i skorzystał z przysługującemu mu prawa do odmowy składania wyjaśnień. Wyraził zgodę na publikację wizerunku i pełnych danych osobowych" - podawała warszawska prokuratura, po przesłuchaniu Kraśki. 

To nie jedyne kłopoty Piotra Kraśki. Dziennikarz rzekomo przez pięć lat nie rozliczał się z fiskusem oraz nie składał terminowo deklaracji podatkowych. On sam w mediach społecznościowych odniósł się do sprawy, tłumacząc, że "kwestie podatkowe zostały wyjaśnione z Urzędem Skarbowym 5 lat temu".

Pojawiły się także pogłoski, że dziennikarz nie wróci także do "Faktów" w stacji TVN. Na to wszystko nałożyły się problemy zdrowotne. Piotr Kraśko kilka miesięcy temu miał problemy z ciśnieniem i trafił do szpitala, gdzie przeszedł szereg specjalistycznych badań.

Zobacz też:

Tak teraz żyje Kraśko: rezygnacja z wakacji, remont. Będzie jeszcze szefem? 

Piotr Kraśko nie wróci do "Faktów"? Oświadczenie TVN

Rusin wyciągnęła rękę do Kraśki, tak chce mu pomóc!

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Piotr Kraśko

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy