Reklama
Reklama

Aferzysta Piotr Kraśko w akcji! Jego skandale mówią same za siebie: romans, jazda bez uprawnień i zaległe podatki

Piotr Kraśko (51 l.) jest na ustach wszystkich tabloidów. Jego wieloletni wizerunek prawego i sprawiedliwego dziennikarza pękał, aż w końcu rozsypał się w drobny mak. Punktem kulminacyjnym była niedawna informacja TVP, która (najprawdopodobniej w zemście) wyjawiła kolejną aferę z Kraśką w roli głównej. Przypominamy zatem wszystkie skandale Piotra Kraśki!

Choć Piotr Kraśko (51 l.) stara się na co dzień unikać rozgłosu, od czasu do czasu w mediach jest o nim głośno. Mimo że prezenter dba o swoją reputację, na koncie ma między innymi romans i zatargi z prawem. Oto wszystkie skandale, w jakie wplątał się znany od dekad dziennikarz.

Kim jest Piotr Kraśko?

Piotr Kraśko to jeden z najbardziej znanych i lubianych prezenterów telewizyjnych. Przez 25 lat pracował dla telewizji TVP. Był korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Relacjonował najważniejsze wydarzenia na świecie.  Kiedy prezesem TVP został Jacek Kurski, Kraśko przeniósł się do stacji TVN, gdzie prowadził m.in. "Dzień dobry TVN". Dziennikarz prywatnie jest mężem Karoliny Ferenstein-Kraśko i ojcem trójki dzieci.

Reklama

Choć wydaje się, że jego życie to pasmo sukcesów, prezenter stał się bohaterem kilku głośnych skandali!

Piotr Kraśko: jazda bez prawa jazdy. I to nie raz!

O dziennikarzu zrobiło się ostatnio głośno za sprawą zarzutów, które wpłynęły do Prokuratury Okręgowej w Warszawie 13 maja 2022 r. Dotyczą one kierowania pojazdem bez uprawnień. Zdarzenie miało miejsce 19 sierpnia 2016 r. w miejscowości Myszyniec. Piotr Kraśko zatrzymał się swoim BMW do rutynowej kontroli, która wykazała, że prezenter nie posiada dokumentów. Zostały one zabrane w 2014 r. 

Jak przekazuje PAP Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie:

Piotr Kraśko przeprasza na Instagramie: Wiele razy w tym miejscu używałem słowa "dziękuje". Dzisiaj chcę i powinienem użyć innego słowa

To zresztą kolejny raz, kiedy Piotr Kraśko wsiadł za kierownicę bez dokumentów. W grudniu 2021 r. ukarano go za jazdę bez uprawnień grzywną w wysokości 7,5 tys. zł i pozbawieniem prawa jazdy na rok. Sytuacja miała miejsce w kwietniu 2021 r. Sławny dziennikarz przeprosił fanów za ten czyn na Instagramie:

W 2009 r. Piotr Kraśko również utracił prawo jazdy!

Piotr Kraśko: związek z przyjaciółką żony i rozpad małżeństwa

W 2004 r. dziennikarz znalazł się w centrum zainteresowania mediów. Chodziło o rozpad małżeństwa z Dominiką Czwartosz i związek z jej przyjaciółką, Karoliną FerensteinJak zaczął się ten romans?

Dominika Czwartosz to bizneswoman i pasjonatka jeździectwa. To właśnie ona zaraziła męża jazdą konną. Poleciła mu nawet, żeby brał lekcje jeździectwa u jej wieloletniej przyjaciółki - Karoliny Ferenstein. Jak się później okazało, Piotr zakochał się w swojej instruktorce. 

Dominika Czwartosz miała dowiedzieć się o romansie, kiedy zadzwoniła do Karoliny z życzeniami imieninowymi i usłyszała w tle głos Piotra. 

Para rozwiodła się w 2004 r. Była żona podobno nie miała pretensji do Piotra, że zakochał się w innej kobiecie. Mało tego - eksmałżonkowie do dziś utrzymują przyjazne stosunki. Słynny prezenter tak wypowiada się o relacjach z Dominiką Czwartosz na łamach "Faktu":

Ostateczne Piotr i Karolina wzięli ślub w 2008 r. i tworzą szczęśliwy związek. Razem wychowują trójkę dzieci: Konstantego, Aleksandra i Laurę.

Piotr Kraśko i Małgorzata Rozenek: czy to był romans?

W 2013 r. tabloidy huczały na temat rzekomego romansu Piotra Kraśki i Małgorzaty Rozenek. W tym czasie mówiono o kryzysie w małżeństwie Piotra i jego żony. Świeżo po rozwodzie (z Jackiem Rozenkiem) była też przyjaciółka Karoliny - właśnie Małgorzata Rozenek.

Parę podejrzewano o romans po tym, jak zostali przyłapani razem nad morzem. Piotr i Małgorzata spędzili ze sobą cały dzień. Wspólnie biegali i spacerowali. Wieczorem udali się na kolację do restauracji, z której wyszli po północy - jako jedni z ostatnich.

Po tej plotce dziennikarz i Perfekcyjna Pani Domu zerwali kontakt - już więcej nie pokazywali się razem. Media podawały nawet, że to Karolina Ferenstein-Kraśko zabroniła im się spotykać

Szczególną uwagę mediów przykuwał fakt, że kobiety są do siebie wyjątkowo podobne - obie mają długie blond włosy i pasjonują się jeździectwem.

Piotr Kraśko i afera podatkowa

Piotr Kraśko został brzydko mówiąc "wystawiony" przez TVP, którzy upublicznili informację o jego podatkowych machlojkach. Okazało się, że prezenter przez cztery lata nie płacił podatków VAT ani PIT (lata 2012-2016). 

Wówczas, jako szef i prezenter "Wiadomości" bardzo dobrze zarabiał, ale najwyraźniej nie chciał dzielić się z państwem swoimi 2,8 milionami złotych. Plany spaliły na manewce, kiedy wprowadzono plik JPK dla przedsiębiorców, który miał uszczelnić proceder podatkowy. Dodatkowo Kraśko nie opłacił faktur na kwotę około 400 tysięcy złotych z należytego podatku. 

Kraśko ostatecznie przyznał się do winy, dogadał się z Urzędem Skarbowym i zapłacił łącznie 850 tysięcy kary. Informacja o tym, że nie był przykładnym obywatelem tak źle na niego wpłynęła, że ostatecznie wylądował w szpitalu i nie poprowadzi "Faktów" w TVN.

Spodziewaliście się tego po Piotrze?

Zobacz również:

Małgorzata Halber w szpitalu psychiatrycznym: "absolutny festiwal nienawiści do samej siebie"

"Sanatorium miłości 4". Natalia i Marek zaręczyli się, bo "łączy nas wszystko"

Urbańska bez stanika, ale za to w dziwnych szelkach odsłania biust. Stylowo?

Dominika Grosicka zaprezentowała się w bikini, a fani w szoku! Martwią się o jej zdrowie: "Wygląda jak anoreksja"

Dziwaczna stylizacja Mai Hyży na komunii synów. Przesadziła?

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Piotr Kraśko | największe skandale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy