Reklama
Reklama

Nowe porządki Joanny Kurskiej. Disco polo wraca do TVP

Fani disco polo byli zawiedzeni zamiany w TVP po odejściu Jacka Kurskiego. Nowy prezes zaczął swoje rządy na Woronicza od wyeliminowania artystów tego nurtu muzycznego z koncertu przygotowanego na otwarcie Mierzei Wiślanej oraz wstrzymał współpracę z dwoma reżyserami, którzy do tej pory organizowali imprezy tego typu. Mimo to disco polo pojawia się na ekranach. A wszystko za sprawą Joanny Kurskiej.

Nowe porządki Joanny Kurskiej

Po zdymisjonowaniu Jacka Kurskiego jego żona Joanna Kurska wróciła do TVP. Została producentem jednego z najchętniej oglądanych formatów - "Pytania na śniadanie". To do niej należy decyzja, co zostanie pokazane w śniadaniowym programie i jacy goście zasiądą na kanapach w studio. Jak mówiła jedna z prowadzących "PnŚ" w rozmowie z Pomponikiem, rola producenta jest kluczowa:

Reklama

"To jest też taka rola bardzo kreatywna. Trzeba podejmować decyzje, które wpływają na program w sposób kreatywny, a więc i treść i estetyka. Wszystko." - mówi Ida Nowakowska

Po objęciu nowego stanowiska przez Kurską zmiany w programie od razu dostrzegli widzowie. Okazało się, że żona byłego prezesa będzie schlebiać gustom fanów disco polo. 

"Joanna Kurska nie chce selekcjonować widzów. Chce, żeby w jej programie też byli discopolowcy" - mówi w rozmowie z Plejadą osoba związana TVP.

Disco polo w "Pytaniu na śniadanie"

W sobotę 24 września gośćmi w "Pytaniu na śniadanie" byli  Emila Sanecka z zespołu Daj to głośniej, Radek Liszewski z grupy Weekend oraz Jerzy Szuj z Jorrgus. Zorganizowano też quiz wiedzy o disco polo. Obok wspomnianych gości wzięli w nim udział także prowadzący Małgorzata Tomaszewska i Tomasz Wolny oraz dziennikarz muzyczny Marek Sierocki.

W trakcie zabawy padły pytania m.in. o to, w którym roku TVP wyemitowała pierwszy koncert "Roztańczony Narodowy", kim z zawodu jest Shazza, czyli Marlena Pańkowska oraz z kim na "Sylwestrze marzeń" w 2016 r. wystąpił Zenek Martyniuk w duecie.

Czy takich quizów będzie więcej? A może kolejnymi gośćmi będą inni artyści disco polo? 

Jak donosi portal Wirtalnemedia.pl Nowy prezes TVP Mateusz Matyszkowicz zdaje sobie sprawę z siły disco polo i już podjął decyzję o kolejnym "Sylwestrze Marzeń" w Zakopanem. 

"Matyszkowicz wie, że taka muzyka zapewnia doskonałą oglądalność antenom TVP, a przynajmniej podtrzymuje stabilną oglądalność" - mówi informator portalu.

Zobacz też:

Już nie poprowadzi "Pytania na śniadanie"! To pierwsze zmiany za "rządów" Joanny Kurskiej

Jacek Kurski odwołany z funkcji prezesa TVP! Zastąpi go Mateusz Matyszkowicz

Joanna Kurska chce, żeby "Pytanie na śniadanie" wyprzedziło "Dzień dobry TVN" pod względem oglądalnościpomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy