Reklama
Reklama

Nie tylko Katarzyna Sokołowska. Te gwiazdy też wybrały późne macierzyństwo

Późne macierzyństwo wśród gwiazd powoli staje się normą. W Wielkanoc Kasia Sokołowska (49 l.) podzieliła się radosną wiadomością. Reżyserka pokazów mody i jurorka "Top model" jest w ciąży! Nie ona jedna zdecydowała się na dziecko po czterdziestce. Katarzyna Skrzynecka, Weronika Marczuk, Barbara Sienkiewicz – te gwiazdy udowadniają, że niezależnie od wieku, można spełniać się w roli mamy.

Późne macierzyństwo staje się coraz powszechniejsze wśród celebrytek. Najczęściej kobiety, realizując swoje plany zawodowe, odkładają decyzję o zajściu w ciążę. Ciąża w dojrzałym wieku wiąże się nie tylko z ryzykiem poronienia, ale także zwiększoną szansą na wystąpienie zaburzeń oraz problemów chromosomalnych, które prowadzą do wad wrodzonych płodu. Jednak z racji tego, że medycyna w ostatnim czasie posunęła się niesamowicie dynamicznie do przodu, późne macierzyństwo jest bezpieczniejsze niż dekadę temu, zarówno dla matki, jak i dla dziecka.     

Reklama

Nie tak dawno Kasia Sokołowska podzieliła się z fanami radosną wiadomością. Znana polska reżyserka pokazów mody i jurorka programu "Top Model" ogłosiła w mediach społecznościowych, że jest w ciąży. Celebrytka zdecydowała się zostać mamą w wieku 49 lat! 

Polskie celebrytki, które wybrały późne macierzyństwo

Dla wielu celebrytów wiek nie stanowi żadnej przeszkody. Kto z polskich gwiazd zdecydował się na późne macierzyństwo? Są to: 

  • Kasia Sokołowska       
  • Weronika Marczuk      
  • Agnieszka Włodarczyk        
  • Katarzyna Kwiatkowska       
  • Agnieszka Maciąg       
  • Katarzyna Figura        
  • Katarzyna Skrzynecka        
  • Barbara Sienkiewicz 

Kasia Sokołowska

Katarzyna Sokołowska dość długo unikała tematu macierzyństwa. Natomiast w Wielkanoc pochwaliła się niespodziewaną nowiną. Znana reżyserka pokazów mody zamieściła na swoim profilu na Instagramie zdjęcie z plaży, prezentując niewielki jeszcze ciążowy brzuszek. Ojcem jest jej partner, Artur Kozieja znany przedsiębiorca i inwestor. 

Na razie jurorka "Top Model" nie zdradza szczegółów swojego stanu. Zaznacza jednak, że czuje się świetnie i nie zamierza rezygnować z pracy na planie nowej edycji. Ma jednak świadomość, że powinna teraz dbać o siebie bardziej.

Weronika Marczuk

Weronika Marczuk, a właściwie Ołena Marczuk, jest producentką filmową pochodzenia ukraińskiego, a także radcą prawnym, autorką książek oraz aktorką. Ponadto brała udział w "Tańcu z gwiazdami", była także jurorką w programie "You can dance". Jednak jej droga do macierzyństwa była długa i trudna. Jak sama wielokrotnie mówiła, często brakowało jej już nadziei, ponieważ aż siedem lat starała się zajść w ciążę. 

W końcu marzenie słynnej producentki się spełniło, gdy miała 49 lat urodziła zdrową córeczkę Anię. Była żona Cezarego Pazury doświadczenia swoje oraz innych mam zebrała w książce "Walka o Macierzyństwo". Marczuk wyznaje, że nigdy nie żałowała decyzji o późnym macierzyństwie. Martwi się jednak, że może nie doczekać się ślubu córeczki. 

Agnieszka Włodarczyk 

Agnieszka Włodarczyk również zdecydowała się na późne macierzyństwo. Słynna aktorka została mamą w wieku 40 lat. Na instagramowym profilu celebrytki regularnie pojawiają się zdjęcia jej synka, Milana. Aktorka nie może nacieszyć się macierzyństwem. I choć w dzisiejszych czasach nie ma nic dziwnego w tym, że kobiety coraz częściej rodzą dzieci w dojrzałym wieku, to Włodarczyk dostrzega w tym jedną wadę. Gwiazda boi się, że może nie doczekać się wnuków. Dodała jednak, że macierzyństwo w dojrzałym wieku mimo wszystko ma znacznie więcej zalet. 

Katarzyna Kwiatkowska

Katarzyna Kwiatkowska została mamą stosunkowo późno i uważa, że macierzyństwo w dojrzałym wieku ma sporo zalet. Gdy urodziła córeczkę, miała 43 lata. Niestety aktorka jest samotną matką, ponieważ jej partner odszedł, gdy była w siódmym miesiącu ciąży. Mimo to świetnie odnajduje się w tej roli i chce dać swojej córce wszystko, co najlepsze, ponieważ sama nie miała łatwego dzieciństwa. Nie wyklucza jednak, że jeszcze się zakocha.  

Agnieszka Maciąg

Na początku swojej kariery w modelingu Agnieszka Maciąg urodziła syna Michała. W drugą ciążę zaszła już po czterdziestce. Postanowiła jednak, że nie chce rodzić w szpitalu, tylko w domu, słuchając muzyki we własnym łóżku. Tuż przed 43. urodzinami na świat przyszło jej drugie dziecko. Modelka wyznaje, że pojawienie się córeczki Heleny, traktuje jako dar od Boga. 

Katarzyna Figura

Katarzyna Figura ma podobną sytuację. Jej pierwszy syn Aleksander przyszedł na świat w 1987 roku, kiedy kariera aktorki dopiero nabierała tempa. Kolejny raz na macierzyństwo zdecydowała się w wieku 40 lat. Wówczas urodziła się jej córeczka Koko. Najmłodsza córka Kaszmir przyszła na świat 3 lata później, gdy Katarzyna Figura miała 43 lata.

Katarzyna Skrzynecka

Katarzyna Skrzynecka latami walczyła, aby zostać mamą. Późne macierzyństwo nie było jej wyborem, tylko skutkiem wielu nieudanych prób. Dopiero w wieku 40 lat znana aktorka została mamą. Wówczas na świat przyszła córeczka, która jest owocem związku Skrzyneckiej z trenerem sportowym Marcinem Łopuckim. 

Aktorka stała się przykładem dla wielu kobiet, od których dostawała bardzo osobiste i emocjonalne listy. Polski, znajdujące się w podobnej sytuacji, po latach starań, nieudanych próbach, poronieniach, czerpały inspirację z niezłomnej Katarzyny Skrzyneckiej. 

Barbara Sienkiewicz 

Barbara Sienkiewicz ma na swoim koncie występy w Teatrze Lalka w Warszawie, a widzowie mogą ją kojarzyć m.in. z roli w serialu TVP pt. "Klan". Jednak największą sławę bez wątpienia przyniosło jej późne macierzyństwo. Urodziła bliźniaki, mając aż 59 lat! Nazywana jest obecnie "najstarszą matką w Polsce". Czemu tak późno zdecydowała się na macierzyństwo? Sienkiewicz wyznaje, że wcześniej nie czuła się na siłach z powodów psychicznych, jak i również biologicznych. Sugerowano, że poddała się zabiegowi in vitro, co wywołało fale negatywnych komentarzy i ocen. Jednak aktorka zaprzeczyła tym plotkom, zapewniając, że zaszła w ciążę naturalnie. 

Barbara Sienkiewicz wspomina to, jako najpiękniejszy czas w jej życiu. Miała pewność, że dzieci urodzą się zdrowe. Intuicja jej nie zawiodła. Niestety aktorka spotkała się z falą krytyki w związku z decyzją o macierzyństwie w tak późnym wieku, dlatego postanowiła usunąć się w cień. Sienkiewicz unika mediów, nie udziela wywiadów, za wszelką cenę chroniąc prywatność. 

Co sądzicie o późnym macierzyństwie?

Zobacz też:

Kasia Sokołowska rozkwita na spacerze z ukochanym. Ciąża jej służy

Weronika Marczuk żali się na Polaków. W tle ukraińskie pochodzenie? 

Partner Agnieszki Włodarczyk zawalczy w FAME MMA. „Pora na nowe wyzwania”

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy