Reklama
Reklama

Nie będzie pojednania księcia Harry'ego z ojcem! Karol III pokazał, co tak naprawdę o nim myśli

Książę Harry przyleciał do Wielkiej Brytanii, aby wziąć udział w rozprawie dotyczącej prywatności przeciwko DMG Media. W skład spółki wchodzą takie tytuły, jak "Daily Mail", "MailOnline", "The Mail on Sunday", "Metro" czy portal Metro.co.uk. Mogłoby się wydawać, że podczas swojej wizyty Harry spotka się ojcem. Niestety, król ma tyle spraw na głowie, że nie znalazł dla niego czasu.

Książę Harry przyleciał do Wielkiej Brytanii

Książę Harry dość niespodziewanie zjawił się w Wielkiej Brytanii. Wszystko w związku z toczącym się w sądzie postępowaniem przeciwko wydawnictwu ANL. Podczas rozpoczętego w poniedziałek czterodniowego postępowania sąd zdecyduje czy sprawa będzie kontynuowana, czy roszczenia gwiazd zostaną odrzucone.

Zobacz też: Książę Harry pozwał Wielką Brytanię. Pierwsza rozprawa już się odbyła. Poszło po jego myśli?

Reklama

Karol III nie spotka się z Harrym

Część komentatorów liczyła, że pierwsza od września wizyta Harry'ego w ojczystym kraju stanie się okazją do przeprowadzenia wypatrywanego przez Sussexa spotkania z królem. Według informacji, które pojawiły się między innymi w "The Telegraph" król Karol III jest jednak "zbyt zajęty", by spotkać się z księciem Harrym. Reszta rodziny królewskiej również nie wyraziła chęci pojednania.

Takie zachowanie ma być podobno podyktowane kontrowersjami wokół książki, którą niedawno napisał książę. Książę Harry w autobiograficznej książce zatytułowanej "Spare" nie szczędził czytelnikom najintymniejszych szczegółów ze swojego życia. Znalazły się w niej również pretensje do króla Karola III, który zdaniem Harry'ego nie potrafi być dobrym ojcem.

Książę Harry sądzi się w Wielkiej Brytanii

Książę Harry do Wielkiej Brytanii przyleciał na pierwszą rozprawę dotyczącą naruszenia prywatności przez Associated Newspapers (ANL). Harry wniósł bowiem roszczenie przeciwko ANL za niewłaściwe i bezprawne wykorzystanie informacji prywatnych. W pozwie można było znaleźć, że wydawca gazety "The Daily Mail" bezprawnie założył podsłuch telefoniczny. Postępowanie sądowe rozpoczęło się 27 marca 2023 roku.

Wydawca gazety nie zgadza się z zarzutami i określa je jako "niedorzeczne". Książę Harry nie jest jednak jedyną osobą, która wniosła oskarżenia. W zorganizowanej akcji przeciwko ANL biorą udział inni celebryci i aktorzy. Między innymi Elizabeth Hurley i Sadie Frost, Sir EltonJohn oraz jego mąż, filmowiec David Furnish, a także baronowa Doreen Lawrence z Clarendon OBE. Wstępna rozprawa w Sądzie Najwyższym ma potrwać cztery dni.

Harry już wcześniej walczył z wydawcą tabloidu

W ubiegłym roku książę Harry pozwał wydawcę tabloidu za artykuł z 2022: "Tak Harry próbował utrzymać w tajemnicy swoją prawną walkę z rządem o ochroniarzy". Sąd Najwyższy Zjednoczonego Królestwa orzekł wtedy, iż działanie wydawnictwa było zniesławiające. Teraz prawnicy Harry'ego chcą, aby sąd orzekł na korzyść księcia bez przeprowadzania procesu.

Meghan Markle również wygrała sprawę o naruszenie prywatności przeciwko Associated Newspapers. W 2021 roku zakończyła się sprawa związana z przedrukowaniem przez gazetę listu, który Markle napisała do swojego ojca.

Zobacz też:

Harry opisuje pierwsze spotkanie Williama i Meghan. Zaczęło się od krępującej wpadki

Książę Harry przyznał się do zabicia Afgańczyków. Teraz mierzy się z ostrą krytyką

Książę Harry i Meghan Markle: Tragedia w USA. Muszą się pilnie ewakuować z domu

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Król Karol III | Książę Harry | Meghan Markle
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy