Reklama
Reklama

Monika Olejnik kończy 67 lat. Oto, jak się zmieniała przez lata. Zwróćcie uwagę na uśmiech

Monika Olejnik, jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w polskim dziennikarstwie, obchodzi dziś urodziny. Choć trudno w to uwierzyć kończy 11 lipca 67 lat.

Monika Olejnik to jedna z najsłynniejszych dziennikarek w Polsce. Urodziła się 11 lipca 1956 roku w Warszawie. My w Pomponiku, bardziej skupiamy się na informowaniu was o jej nowych kreacjach, widowiskowych butach, zabiegach dentystycznych i szeroko pojętym życiu prywatnym niż osiągnięciach zawodowych. 

Reklama

Dziś jednak zrobimy wyjątek i przypomnimy, gdzie zdobywała pierwsze szlify i gdzie pracuje dziś. Aby nie było jednak zbyt poważnie, zapraszamy was do obejrzenia zdjęć z ostatnich 20 lat kariery dziennikarki.

Jak oceniacie — bardzo zmieniła się przez te lata?

Monika Olejnik - przebieg kariery

Początki kariery Olejnik związane są z I Programem Polskiego Radia, gdzie zdobywała pierwsze doświadczenia jako stażystka. To jednak jej praca dla Trójki, która trwała od 1982 do 2000 roku, przyniosła jej uznanie. Była tam głosem popularnej audycji "Salon polityczny Trójki", gdzie przeprowadzała wywiady z najważniejszymi postaciami polskiego życia publicznego.

W późnych latach 80. Olejnik, wraz z ówczesnym mężem Grzegorzem Wasowskim, była związana z audycją "Nie tylko dla orłów".

Od stycznia 2001 do czerwca 2016 roku Olejnik pracowała dla Radia Zet. Tam prowadziła rozmowy z politykami w audycji "Gość Radia Zet" i w programie "Siódmy dzień tygodnia".

Monika Olejnik jako gwiazda telewizji

Monika Olejnik ma również na swoim koncie doświadczenie w telewizji. W latach 1997-2003 prowadziła program TVN "Kropka nad i". Od 2004 do 2006 roku była gospodynią programu publicystycznego "Prosto w oczy" w TVP1.

Od 2006 roku ponownie prowadzi program "Kropka nad i", tym razem na antenie TVN24. Wiosną 2021 roku, przeprowadzała wywiady z przedstawicielami świata kultury w programie "Monika Olejnik. Otwarcie" w serwisie TVN 24 Go.

Monika Olejnik na papierze

Olejnik jest również autorką felietonów na aktualne tematy polityczne, które publikuje w wydaniach piątkowych "Gazety Wyborczej". Wcześniej, razem z Agnieszką Kublik, przygotowywała wywiady z cyklu "Dwie na jednego". W 2007 roku ukazała się książka o tym samym tytule, zawierająca 25 wywiadów przeprowadzonych przez Olejnik i Kublik.

Z okazji urodzin składamy pani Monice najserdeczniejsze życzenia, czekając na kolejne jej dziennikarskie osiągnięcia.

Zobacz też:

Monika Olejnik szaleje z 15 lat młodszym ukochanym. Pasują do siebie?

Monika Olejnik i Kinga Rusin zaczęły wariować na ulicy. Wszystko zostało nagrane. Dantejskie sceny

Monika Olejnik wygrała z TVP. Stacja ma ją przeprosić sześć razy


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Monika Olejnik
Reklama
Reklama
Reklama