Reklama
Reklama

Meghan Markle nie dotrzymała obietnicy złożonej Elżbiecie. A mogła zostać przy aktorstwie

Meghan Markle zawiodła królową Elżbietę II. Tak twierdzi autor książki o zmarłej niedawno monarchini. Jego zdaniem żona księcia Harry'ego złożyła obietnicę, której nie dotrzymała. Co więcej - królowa proponowała Meghan, by nie rezygnowała z aktorskiej kariery!

Meghan Markle wraz z mężem księciem Harrym od pewnego czasu starają się przekonać opinię publiczną, że wybranka młodszego syna króla Karola nie została dobrze przyjęta w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Para w serialu nakręconym dla Netfliksa "Harry i Meghan" obwiniają za swój wyjazd z Wielkiej Brytanii głównie media, ale też twierdzą, że rodzina nie stanęła w ich obronie, a nawet współpracowała z prasą. Jedyną osobą wśród royalsów, która sprzyjała Sussexom, miała być Elżbieta II. Potwierdza to wiele dokumentów i relacji. Czy jednak zaufanie królowej nie zostało wystawione na próbę?

Reklama

Elżbieta II chciała pomóc Meghan Markle

W ubiegłym roku na rynek trafiła książka Gylesa Brandretha "Elżbieta: intymny portret". Jej autor uważany za przyjaciela księcia Filipa ujawnia wiele sekretów brytyjskiej władczyni. Jeden z nich dotyczy Meghan Markle. 

Brandreth opisał pierwsze spotkanie Elżbiety II z ukochaną księcia Harry'ego. Jak twierdzi autor, królowa bardzo chciała pomóc Meghan Markle. Pierwsze spotkanie obu pań trwało ok. 20 minut i zdaniem mediów oraz biografów brytyjskiej rodziny królewskiej, było niezwykle udane. 

Brandreth twierdzi, że na tej audiencji królowa wyszła z propozycją, by Meghan kontynuowała karierę aktorską, nawet po oficjalnym dołączeniu do rodziny. Markle miała podobno odrzucić taką ofertę. 

"Elżbieta zrobiła wszystko, co mogła, aby przyszła żona księcia Harry'ego poczuła się mile widziana. Była zatroskana o jej przyszłe szczęście. Podczas ich pierwszego spotkania, królowa powiedziała do Meghan: »Możesz kontynuować karierę aktorki, jeśli chcesz — to w końcu twój zawód«" - pisze Brandreth w książce "Elżbieta: intymny portret".

Meghan Markle złożyła królowej obietnicę

Meghan już wtedy miała inne plany. Odrzuciła propozycję i złożyła Elżbiecie II obietnicę, że całkowicie zaangażuje się w pracę rodziny. Za cel obrała sobie działania skierowane na zapobieganie rozpadowi Wspólnoty Narodów.

"Meghan była gotowa pełnić królewskie obowiązki. Elżbieta była tym zachwycona. Zwłaszcza entuzjazmem, jaki Meghan okazała dla Wspólnoty Narodów, i jej zobowiązaniem, że »zrobi wszystko, co będzie trzeba zrobić, dla Wspólnoty Narodów«. Obiecała, że jeśli chodzi o Commonwealth, nie zawiedzie Jej Wysokości. Królowa polubiła Meghan i powiedziała to wielu ludziom" — ujawnił Gyles Brandreth.

Decyzja, którą Sussexowie podjęli w 2020 roku, aby opuścić Wielką Brytanie i zamieszkać za oceanem, raz na zawsze zaprzepaściła te plany. Królowa była podobno zaskoczona, ale starała się zrozumieć wnuka. Ostatecznie Meghan Markle nie dotrzymała obietnicy złożonej monarchini.

Meghan Markle - kariera aktorska

Przypomnijmy, że nim Meghan poznała księcia Harry'ego, była dość zananą aktorką. Zadebiutowała w 1999 r. - wystąpiła w teledysku Tori Amos "1000 Oceans", a w 2002 r. po raz pierwszy pojawiła się na ekranach telewizorów w epizodzie w telenoweli "Szpital miejski". Trzy lata później pojawiła się w pierwszej roli filmowej (epizod w "Zupełnie jak miłość").Przez kilka lat Markle była związana z teleturniejem "Deal or No Deal?", w którym była jedną z hostess z walizką. Występowała też w epizodach w serialach: "CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku", "90210" czy "Bez śladu".

Drzwi do kariery aktorskiej otworzył Markle serial "W garniturach". W postać Rachel Zane, którą pokochali widzowie, wcielała się od 2011 r. do 2018 r. Równolegle z premierą serialu pojawiła się też w filmie "Szefowie wrogowie". Dzięki popularności zdobytej w "W garniturach" Markle zaczęła występować na konferencjach lifestyle’owych, prowadziła także własnego bloga. W 2018 r. wydała książkę kucharską własnego pomysłu.

Zobacz też:

Synowa królowej Elżbiety II wywołała ogromny skandal! Dworska plotkara "obraziła, kogo się dało"

Elżbieta II miała dość gaf Meghan? Wyznaczyła jej specjalną mentorkę!

Zofia, hrabina Wesseksu. To "druga córka" królowej Elżbiety II

Znane są szczegóły koronacji króla Karola III. Harry'ego i Meghan zabraknie w otoczeniu władcy. Kogo jeszcze?

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy